SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Doteraz to bola nemenná telegrafická norma. Žiadny príspevok na Twitteri nemôže mať viac ako 140 znakov. Striedmosť pomáha koncentrovať pozornosť a šetrí čas v ére informačného pretlaku.
To sa však podľa BBC definitívne mení. Vývojári sa po dlhoročnom váhaní rozhodli vyňať zo svojho obmedzenia internetové odkazy a informácie o priložených fotografiách.
Hoci ide iba o 23 znakov, v malom priestore majú váhu významnej informačnej hodnoty. O tom, že takýto krok skalných používateľov neodradí svedčí aj úspech rozhodnutia, ktoré spravila začiatkom roku podobná služba s názvom Sina Weibo, ktorá je jednotkou v Číne. Používatelia prijali zmenu pravidiel.
Služba sa v priebehu rokov vyvíjala a pôvodný esemeskový formát je dnes obohatený i o grafické dáta. Stále však zostáva stručný, aby mal čo najvyššiu informačnú hodnotu. Twitter používajú spravodajské agentúry, výrobcovia, predajcovia, firmy ale aj osobnosti a ľudia, ktorí nechcú mrhať svoj čas na tvorbu textov naplnených emóciami, pocitmi či vatou.
Twitter začal svoju púť v roku 2006, kedy ešte smartfóny neboli štandardnou výbavou používateľov. Správy preto kopírovali mobilný štandard esemesiek, ktorý bol fanúšikom technológií i širokej používateľskej základni blízky.
Twitter po boku mobilných esemesiek formoval i samotnú komunikáciu. Vznikali skratky, značky, slová a zvraty, ku ktorým by sme inak nedospeli.