Pred rokmi boli hráčom na smiech, dnes držia krok s omnoho väčšími počítačmi. Ich jedinou nevýhodou je vysoká cena.
Neverte marketingovým trikom predajcov. Lacný notebook nikdy nebude herný a dobrý herný notebook nebude nikdy lacný. Výkonný hardvér má stále svoju cenu a ak nechcete vlastniť smutnú čiernu škatuľu, musíte si priplatiť.
Testovali sme
- Alienware 15 R2
- Acer Predator 17
- Asus G752V
Predajcovia na svojich stránkach ponúkajú herné notebooky už za menej ako 400 eur. Krásna cena, za ktorú ale nedostanete veľa muziky. Dôvodom je malá operačná pamäť s kapacitou len 4 gigabajty a grafické čipy typu GeForce 840M a Radeon R7 M360.
Výrobca ich vytvoril hlavne pre multimediálne zariadenia a pre hráčov s nízkymi nárokmi, ktorí sa zvyknú hrávať len graficky nenáročné hry. Nečakajte preto, že sa na tejto skupine notebookov zahráte najnovší Doom, či Quantum Break.
Vo väčšine prípadov budete musieť znižovať detaily a pri Full HD displejoch aj rozlíšenie. Navyše nerátajte, že si neskôr vymeníte hardvér. V tom najlepšom prípade si zvýšite výkon SSD diskom a zdvojnásobením operačnej pamäte.
TIP: Pozrite si tiež aktuálne ceny na herné notebooky a ich odborné recenzie v službe Recenzie.sme.sk.
Ako spoznáte dobrý herný notebook
Moderné počítačové hry sú náročné na výkon hardvéru a preto dobrý herný notebook musí spĺňať viacero podmienok. Na začiatku si všímajte komponenty, ktoré si neskôr nemôžete svojpomocne vymeniť.