
1. Vek dronov
Letecký priemysel mení svoju podobu. Už to nie sú iba letecké spoločnosti a športoví piloti, ktorí stúpajú do oblakov. Milióny drobných dronov brázdia oblohu – na prácu i zábavu. Rodia sa v technologických firmách, ktoré doposiaľ s letectvom nemali nič spoločné.
Ľahučké stroje zalesňujú krajinu, kontrolujú elektrické vedenia, ošetrujú plodiny na poliach, prepravujú poštu a lieky na ostrovy, ale aj cvičia dravce a dohliadajú na žraloky. A len pod vianočné stromčeky smeruje podľa odhadov tento rok milión dronov určených na zábavu.

Viaceré spoločnosti chystajú služby, pri ktorých budú drony doručovať zásielky. Úrady v krajinách zase riešia bezpečnosť – v Spojených štátoch, napríklad, začali s registráciami a prideľovaním identifikačných štítkov a vznikli štandardy, vďaka ktorým drony nesmú vstúpiť do niektorých oblastí.
Spusteniu komerčnej prevádzky v obývaných zónach predchádza už iba nastavenie pravidiel, ktoré zaručia bezpečnosť tak, aby nevznikali kolízie a drony nepadali s nákladom. Ďalšie firmy sa však chcú vyhnúť oblohe: bývalí tvorcovia služby Skype ponúkajú roboty, ktoré po vzore dronov prepravujú zásielky - avšak po zemi.
2. Autopilot v autách
Pohodlne sa usadíte v sedačke svojho auta, vyrazíte na diaľnicu a už sa o nič ďalej nestaráte.
Majitelia najúspešnejšieho elektromobilu od Tesly dostali dokonca novú funkciu autopilota v – priznajme, nepodarenej - softvérovej aktualizácii, čím firma prekonala všetky skostnatené procesy klasických automobiliek.
Samostatne jazdiacim autám sa vo veľkom venuje aj viacero ďalších spoločností na čele s Google. V najbližších rokoch tak zrejme celý automobilový segment čaká radikálna revolúcia: pretože výskumy dlhodobo konštatujú jediné – najslabším článkom v automobile je jeho vodič.
3. Koniec televízie
Netflix je obľúbený, produkuje vlastné filmy, seriály a jeho úspech sa tento rok pokúsili vo veľkom nasledovať aj spoločnosti ako je HBO, CBS a Showtime.