BRATISLAVA. Nové nápady a prototypy inovatívnych technológií sa vo svete objavujú denne. Zväčša s nimi prichádzajú startupy, ktorých cieľom je získať dostatočnú podporu a presadiť sa na trhu.
Domácim startupom môže v tomto pomôcť prvý slovenský startupový akcelerátor The Spot Booster, ktorý do štyroch mesiacoch sľubuje dostať firmu k inovátorskym centrám a investorom v Londýne, Berlíne, či Silicon Valley.
Booster sa zameriava na finančné technológie (fintech), ale je otvorený aj oblastiam mobilných technológii, B2B a SaaS. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 11. novembra.
Ako súčasť konzorcia európskych startupových urýchľovačov umožní The Spot Booster získať viacero výhod vrátane financovania, reklamy a prístupu k rôznym trhom a obdorníkom.
"Zmenili našu spoločnosť - z projektu spravili firmu so skutočnou hodnotou, šiestimi zamestnancami a viac ako tristotisíc užívateľmi," hodnotí Booster Tomáš Ondrejka s Kickresume.com.