Začiatkom deväťdesiatych rokov sa väčšina obsahu združovala okolo takzvaných diskmagov - magazínov distribuovaných cez BBS servery. Orientovali sa na bezpečnosť, ale napríklad aj grafiku, hudbu, programovanie. Najznámejším magazínom z tých čias bola Slanina, za ktorou stála "bratislavská scéna".
V polovici deväťdesiatych rokov sa začal prvý väčší mediálny internetový boom. V rokoch 1997-1999 postupne vynikli známe servery ako Netáčik (archív je na adrese netacik.sk.cx/), Pavučina a Sieťovka (s Jarom Filipom a ďalšími známymi osobnosťami) a Hystéria (www.hysteria.sk). Ich hlavnými témami boli popularizácia internetu, zhromažďovanie odkazov na zaujímavé stránky a podobne. Kontroverznou sa v tom čase stala stránka Sis.sk, ktorá cez zákulisné informácie a názory Franka Petru informovala o politickom dianí. Väčšina magazínov, ktoré vznikli v tomto období, dnes už neexistuje, archív niektorých z nich však možno nájsť na adrese filebase.nfo.sk/index.php?lib=4.
Koncom deväťdesiatych rokov prišiel druhý internetový boom. Vznikol server Živě.sk, ktorý sa onedlho prepracoval na jednotku v spravodajských serveroch o informačných technológiách. Iné projekty, realizované v "dotcomovskej" eufórii, však čoskoro zanikli, keď nedokázali uspokojiť sny svojich prevádzkovateľov. Medzi nimi i Inzine.sk, ktorý bol jedným z najvýznamenejších slovenských serverov mapujúcich kultúrnu oblasť, ale i Agent.sk a ďalšie.
Od roku 2004 začali vznikať ako reakcia na nedostatok internetového obsahu blogerské projekty, mikromédiá jediného autora. Niektoré sa spájajú a vytvárajú kolaboratívne stránky. Očakáva sa ďalší boom internetového obsahu. (tu)