SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Ako dostať do PC program TV na týždne vopred?

Ak vďaka internetu už nekupujete časopisy a noviny ani kvôli televíznemu programu, získavate ho zrejme z teletextu alebo webových stránok televízií. Ak však chcete mať všetko "pod palcom" bez komplikovaného preklikávania sa a nechcete, aby vám ušlo niečo

Prehľad programov je prehladnejší ako v časopise

zaujímavé, mali by ste si do svojho počítača nainštalovať program 365 dní. Ten využije všetky možnosti vášho internetového pripojenia na to, aby na pozadí stiahol programy, popisy a fotografie ilustrujúce programy vašich obľúbených staníc. Dokáže vám ich potom zobraziť kedykoľvek, aj keď na internet nebudete pripojení.

Hlavnou výhodou tohto softvéru je interaktivita a úplná automatizácia všetkých jeho činností. Po tom, čo si zaregistrujete svoj používateľský účet na internetovej stránke 365dni.sms.cz, môžete si zvoliť výber televíznych a rozhlasových kanálov, ktorých programy chcete odoberať. Na výber máte celkovo zo 67 televíznych programov pokrývajúcich vysielanie Slovenska, Česka, káblových televízií a analógového vysielania družice Astra, a 31 rozhlasových staníc (tu je už ponuka pre náš domáci trh slabšia). Po vytvorení používateľského profilu a jeho uložení sa môžete pustiť do inštalácie alebo prvého spustenia programu 365 dní. Webový prehliadač už budete potrebovať vždy iba vtedy, ak sa rozhodnete zmeniť portfólio prihlásených staníc.

Po tom, čo sa na pozadí v rámci známych informácií jednotlivých staníc načíta program až na dva týždne dopredu, získate možnosť prehliadať si program v podobnom formáte, ako býva publikovaný v papierových prílohách novín a časopisov, vrátane ilustračnej grafiky. Na rozdiel od papierového programu však môžete aktivovať jediným kliknutím filtre tak, aby sa vám zobrazili iba programy pre deti, seriály, filmy, spravodajské relácie alebo dokumenty podľa toho, o čo máte záujem. Vďaka možnosti tlače tak môžete pripraviť rozpis zaujímavých programov pre svoje ratolesti alebo si pripraviť taktický plán, ako sa ich "na chvíľu zbaviť" a usadiť ich pred televíznu obrazovku.

Zabudovaný plánovač vám umožní označiť programy príznakom upozornenia, takže počítač sa postará o včasné pripomenutie vyznačených programov. Možné je i vyhľadávať podľa kľúčových slov alebo získať podrobnosti o programoch. Nechýba ani označenie ich trvania, kvalita zvuku a obrazu, označenie premiéra/repríza či rozsiahla recenzia. V prípade seriálov možno vyhľadať časy vysielania ďalších častí a nastaviť si upozorňovanie i na ne. Ak v domácnosti nie ste vybavení internetovým pripojením, dátové súbory možno stiahnuť i v práci a nakopírovaním úložného adresára na domáci počítač získate plný prístup k aktuálnym informáciám.

Inštalačný súbor má veľkosť 5 megabajtov, program je dostupný zadarmo.

http://365dni.sms.cz/program/update/365dni-3.0.7.exe

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.

Šéf koncernu Rosnefť Igor Sečin ukazuje Vladimirovi Putinovi plány na ropné projekty za miliardy eur.
Božidara Turzonovová.
Autorka Lucia Alchusová Chrenko vydala dosiaľ dve knihy netradičnú kuchárku Tak ma mama naučila a Bohémky so zaujímavosťami z Francúzska, kde strávila polovicu života.

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Klik: Vianoce 2020, toto sú naše tipy na technologické darčeky

Sprievodca nakupovaním technologických darčekov.

Podcast Klik.
Tieň sondy Hajabusa 2 na povrchu asteroidu Ryugu.
Podcast Tech_FM

Výpredaje majú problém, všetko skupujú roboty

Čo spôsobujú nové technológie.

Vedátorský podcast

Čierne diery sú sochármi vesmíru

Rozhovor s Norbertom Wernerom.