Vo februári je obrazec súhvezdia Orión po zotmení na východe. Do neskorého večera sa premiestni nad juh. Nižšie vľavo ho nasleduje Veľký pes s jasným Síriom . Na západnej strane oblohy večer ešte zbadáme Pegasa , Andromédu a Trojuholník . Pod obzor sa rýchlo ponárajú aj Ryby s Veľrybou , nasleduje ich Eridanus . Zo zenitu zostupuje Perzeus , nahrádza ho Povozník nadväzujúci na Býka , po nich vysoko kulminujú Blíženci , neskôr i Rak .
Nad juh sa dostanú nenápadnejšie a preto aj menej známe súhvezdia - Jednorožec a dlhá Hydra . Počas noci ich vystrieda Lev a s ním malý Pohár a Havran . Zenitom v tom čase už prešla časť Žirafy so susediacim Rysom, o polnoci tam bude dominovať obrazec Veľkej medvedice .
V druhej polovici noci sa na východe zviditeľní Panna , vysoko už stúpa Pastier , za ním Herkules a Severná koruna . Vlasy Bereniky sú na hviezdy chudobné, preto pod Veľkým vozom nikoho neupútajú, rovnako ako Malý lev . Naopak, Poľovné psy s dvoma hlavnými hviezdami svojho obrazca nájdeme ľahko. Nadránom lemujú severovýchodný až juhovýchodný obzor Labuť , Lýra , Hadonos , Had (Hlava hada) a Váhy . Nad severným obzorom vykroja dlhý nočný oblúk Kasiopeja s Cefeom a začnú sa smelšie dvíhať.
Uprostred februára prejde Merkúr hornou konjunkciou so Slnkom, čiže z nášho pohľadu za ním. Až koncom mesiaca sa spoza neho vynorí a začne vykúkať večer nizučko nad západným obzorom.
Venuša je na rannej oblohe tesne pred východom Slnka tak nízko, že je napriek svojej vysokej jasnosti prakticky nepozorovateľná. Mars sa tíško sunie v Strelcovi; keby nebol v oblasti bohatej na hmloviny, nadránom nízko nad juhovýchodom si ho ani nevšimneme.
Neprehliadnuteľnými sú však dve plynné planéty. Najskôr neskoro večer, koncom februára o dve hodiny skôr, vychádza jasný Jupiter v Panne. Do rána môžeme sledovať kolotanie jeho štyroch jasných mesiacov. Od večera vysoko nad juhom v súhvezdí Blížencov svieti Saturn . Veľmi dobre sa mu darí v spoločnosti jasných hviezd zimného šesťuholníka. V iskrivej noci je to krásna časť oblohy.
Urán a Neptún sú nepozorovateľné, pretože budú v konjunkcii so Slnkom, čiže na oblohe blízko neho, hoci v skutočnosti ďaleko za ním. Pluto síce vychádza nadránom, na pozorovanie bežným ďalekohľadom sa však nehodí.