SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Orange si zle naplánoval vianočnú akciu

BRATISLAVA - Vianočná akcia mobilného operátora Orange nahnevala niekoľkých záujemcov. Po príchode do predajne im firma oznámila, že mobily ponúkané v reklame na vianočnú akciu už nemajú. Nedostatok niektorých aparátov sa začal už takmer dva týždne pred .

Príťažlivá predvianočná ponuka Orangeu spôsobila rady v zákazníckych centrách, pričom niektoré modely mobilov ľudia vykúpili. Situácia vyvrcholila tým, že mobilný operátor zastavil pre súčasných zákazníkov vymieňanie starých aparátov za nové. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Vianočná akcia mobilného operátora Orange nahnevala niekoľkých záujemcov. Po príchode do predajne im firma oznámila, že mobily ponúkané v reklame na vianočnú akciu už nemajú. Nedostatok niektorých aparátov sa začal už takmer dva týždne pred Vianocami. Hovorca Orangeu Peter Tóth povedal, že nedostatok spôsobil mimoriadny záujem zákazníkov o vianočnú akciovú ponuku firmy. Ľudí zaujala hlavne možnosť telefonovať a posielať SMS v sieti Orange rok zadarmo. Firma to ponúka novým i starým zákazníkom, ak si kúpia mobil z akciovej ponuky. Podobnú akciu ponúka i konkurent EuroTel.

Firma ale neodhadla záujem. Počet ponúkaných mobilov je totiž hlboko pod dopytom. Spoločnosť sa snaží situáciu zachraňovať a od pondelka zastavila výdaj mobilov súčasným zákazníkom. Pre nových klientov akcia stále platí v nezmenenej podobe, no bez vykúpených modelov.

Tí, ktorí už služby mobilného operátora využívajú a vybraný nový model nestihli kúpiť, môžu si ho podľa Orangeu objednať. No aparát dostanú až po Novom roku. Orange im pritom stále garantuje, že im rok nebude účtovať hovory a textové správy, ktoré pošlú v rámci jeho siete.

EuroTel plánoval lepšie. Ponuku vianočného Megabalíku výhod, v ktorom za rovnakých podmienok ako Orange ponúka rok bezplatného telefonovania a SMS-kovaina vo svojej sieti, nenaviazal na výmenu starého mobilu za nový. "Problémy s nedostatkom mobilných telefónov zatiaľ nemáme," povedal Milan Hric z divízie vonkajších vzťahov EuroTelu. Program si popri nových môžu aktivovať aj súčasní zákazníci, ako aj záujemcovia, ktorí chcú prejsť z Easy karty na paušál. Podobne ako v Orangei sa musia aj zákazníci Eurotelu podriadiť politike férového prístupu.

Politika férového prístupu (fair-user-policy) v praxi znamená, že zákazník nesmie mesačne prevolať určitý počet minút a stanovený počet správ. Orange zákazníkov pri hovoroch obmedzil na päťtisíc minút. Zodpovedá to asi tri a pol dňu neprestajného telefonovania. Okrem toho nesmie poslať viac ako tritisíc SMS.

Cieľom Orangeu nie je podľa hovorcu firmy Petra Tótha obmedziť zákazníkov, ale zabezpečiť kvalitu poskytovaných služieb pre všetkých klientov. "Tieto limity Orange stanovil tak, aby výhody bezplatných hovorov a SMS-iek mohli zákazníci pri štandardnom správaní využiť v plnej miere," povedal Tóth.

Politiku férového prístupu zaviedol aj EuroTel. Zákazníci, ktorí dostanú Megabalík Viac môžu mesačne prevolať nanajvýš štyritisíc minút, teda 66 hodín a poslať najviac dvetisíc SMS-iek. (dc)

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Polícia pred sídlom NAKA v Nitre.
Odberné miesto na nový koronavírus.
Na NAKA pokračoval aj v piatok výsluch bývalého sudcu Vladimíra Sklenku (na snímke). Nitra, 26. júna 2020.
Cynická obluda

Zrozumiteľné prirovnanie

Matovič najskôr baláchal ľudí na testovanie tým, že to vyrieši celú koronu. Teraz má problém s vysvetlením pravdy.

Neprehliadnite tiež

Kozmická loď nesúca robotické vozidlo je na polceste k Marsu

Vesmírna loď už od svojho štartu prekonala vzdialenosť 235,4 milióna kilometrov.

Z Mysu Canaveral v americkom štáte Florida odštartovalo vo štvrtok 30. júla 2020 k planéte Mars robotické vozidlo Perseverance.
Stroj Turek, ktorý vydávali za šahový automat, v skutočnosti sa v jeho vnútri skrýval človek, ktorý Turka riadil

Recenzia: Serious Sam 4 vás vráti 20 rokov do minulosti

Hra, ktorá k úspechu nepotrebuje skvelý príbeh.

Južný pól Mesiaca. V tejto oblasti má v roku 2024 pristáť misia Artemis III.