* Podľa Kanglina Wanga a Daniela Mittlemana z Rice University (USA) stačí na príjem terahertzových vĺn, ktoré sa javia ako veľmi sľubné pre komunikáciu na krátke vzdialenosti a v medicínskom a bezpečnostnom zobrazovaní, kus nehrdzavejúceho oceľového drôtu.
* Tím Emmanuela Rosenchera z ONERA (Francúzsko) zistil, že zdrojom svetla pre viaceré dôležité medicínske a vedecké účely, vyžadujúce frekvencie, aké nedokážu produkovať lasery, môžu byť lacné neusporiadané polykryštály, konkrétne selenidu zinku.
* Jonathan Braine a Fabrice Herpin z Observatoire de Bordeaux (Francúzsko) objavili náznaky prítomnosti molekulárneho vodíka za okrajom viditeľnej časti galaxie NGC 4414. O polovicu ju rozširuje. Je ho tam však primálo, aby bol záhadnou "temnou látkou", ktorá tvorí väčšinu vesmíru.
* Julie Jonesová a Martin Widmann z GKSS (Nemecko) doložili, že zosilnenia vzdušnej cirkulácie okolo Antarktídy a Arktídy nesúvisia s ľuďmi vyvolávanou klimatickou zmenou a ničením ozónovej vrstvy, ale s činnosťou vulkánov a premenlivosťou slnečného žiarenia.
* David Parker z Meteorological Office (Veľká Británia) vyvrátil názor, že "tepelné ostrovy" mestských aglomerácií skresľujú zaznamenávaný trend rastu prízemných teplôt. Aktuálne globálne otepľovanie s mestskými tepelnými anomáliami nesúvisí, aspoň nie priamo.
* Peter Dirks z The Hospital for Sick Children (Kanada) s kolegami odhalil, že niektoré mozgové tumory iniciuje a udržiava malá populácia rakovinových kmeňových buniek.
* Tím Deborah O'Brienovej z University of North Carolina (USA) azda našiel nový spôsob nehormonálnej mužskej antikoncepcie: "ubrať paru" spermiám. Konkrétne potlačením činnosti enzýmu GAPDS (glyceraldehyd 3-fosfát dehydrogenáza-S), ktorý im dodáva energiu.
* Tím Paula Matheusa z University of Alaska (USA) zistil skúmaním nového fosílneho nálezu zo strednej Alberty ( na obrázku , mierka je 3 cm), že hnedé medvede prenikli z Aljašky a Yukonu do vnútra Severnej Ameriky pred 25 000 rokmi, teda nie pred 50 000, ako sa myslelo.
* Stephen Kritchevsky z Wake Forest University Baptist Medical Center (USA) s kolegami zistil, že renínový-angiotenzínový systém, ktorý pomáha regulovať krvný tlak, sa podieľa aj na starnutí - zložení tela, jeho mentálnych funkciách a na tom, ako reaguje na cvičenie.
* Chronické bolesti chrbta podľa tímu A. Vaniu Apkariana z Northwestern University (USA) zmrštia mozog až o 11 percent. Toľko sivej hmoty sa stratí za 10-20 rokov bežného starnutia.