V SR sa tento trend od začiatku tohto roka prejavil viac ako päťnásobným nárastom počtu ADSL prípojok. Podpora vlády SR však v tejto oblasti zostáva len na úrovni sľubov.
Podľa predsedu Asociácie telekomunikačných operátorov (ATO) Vladimíra Ondroviča je slabá nielen podpora širokopásmových služieb, ale aj všeobecne informačno-telekomunikačnej štruktúry. IT sú vždy pred voľbami v centre záujmu, po voľbách sa však situácia mení. "Sľuby vlády ostávajú len v deklaratívnej rovine," povedal Ondrovič pri príležitosti dnešnej Medzinárodnej konferencie I-com v Bratislave.
Ako ďalší problém Ondrovič uviedol, že štatút splnomocnenca vlády pre informatizáciu bol síce v priebehu tohto roku vytvorený, samotný splnomocnenec však ešte vymenovaný nebol. Kritizoval aj zasadnutia Rady vlády SR pre informatiku, ktorá sa stretla podľa slov Ondroviča len trikrát v tomto roku.
Potreby Slovenska v oblasti telekomunikačných trhov obsahuje programové vyhlásenie vlády a sú rozpracované v Národnej politike pre elektronickú komunikáciu. Slovensku však chýba národná stratégia v širokopásmových službách, ktorá má vychádzať z cieľov definovaných v dokumente EÚ e-Europe 2005. Tak ako všetkých desať nových členov EÚ, aj SR v súčasnosti pracuje na príprave uvedenej stratégie.
Kým na začiatku tohto roka bolo na Slovensku 4 400 aktívnych ADSL prípojok, koncom augusta ich už bolo vyše 23 000. Veľa subjektov, najmä domácností stále využíva dial-up pripojenia. Existuje prakticky len jeden poskytovateľ ADSL - Slovak Telecom, a. s., pretože hoci ho ponúkajú aj iné firmy, využívajú infraštruktúru Telecomu.
Najvýznamnejšími poskytovateľmi pripojenia do internetu sú Telecom s 50 % podielom na trhu, nasleduje Slovanet s 15 % a na treťom mieste je spoločnosť Nextra s 12 %.