Výsledky dokazujú, že na šampionáte bezkonkurenčne triumfovali domáci Fíni.
Majstrovstvá už tradične usporiadala organizácia Fennolingua, ktorá súťažiacim poskytla aj súťažné vybavenie v podobe mobilných telefónov pôvodných značiek ako Nokia, Ericsson a ďalších, vrátane pôvodných batérií. Súťažiaci, ktorí sa chceli vyventilovať na nefungujúcich službách mobilných operátorov, teda nemuseli na súťaž obetovať vlastný prístroj.
Ročník priniesol okrem zaujímavých športových zážitkov aj nový svetový rekord. Mobil značky Nokia zaletel do vzdialenosti 82,55 metra, čím sa jeho vrhač, Ville Piippo z Helsínk, stal novým majstrom sveta a súčasne svetovým rekordérom. V kategórii jednotlivcov obsadil druhé miesto Jani Streng, ktorého telefón dopadol na značku 74,59 metra. Tretí skončil bývalý držiteľ svetového rekordu Petri Valta. Jeho mobil tentokrát zaletel "len" do vzdialenosti 69,44 metra, čo stačilo už len na bronz. Všetky tri vzácne kovy teda zostávajú v usporiadateľskom Fínsku.
Nový svetový rekord padol aj v kategórii juniorov (do 12 rokov). Santtu Pursiainen vrhol svoj mobil do vzdialenosti neuveriteľných 45,51 metra. Druhý najdlhší hod, 43,23 metra, zaznamenal Samu Mikkonen a tretí skončil Karri Horppu s výkonom 39,40 metra. Všetci traja juniori sú rovnako z Fínska.
Podobne triumfovali domáci v kategórii družstiev, kde si zlato odniesol fínsky tím Lost in Savo, striebro patrí družstvu Pukkilan Paroonit a tretiu priečku obsadilo družstvo Team Dragons.
Jednou z najpozoruhodnejších bola už tradične kategória voľného štýlu, kde sa na rozdiel od pôvodnej súťaže hodnotí nie dĺžka vrhu, ale jeho štýl a estetika. Víťazom v kategórii jednotlivcov sa stala Fínka Sagal Koukiová s 25 bodmi. Druhým najestetickejším výkonom bol podľa poroty vrh mobilom Raima Oksu, ktorý získal 21 bodov, a tretie miesto obsadil Marko Asikainen s 20 bodmi. Kategória voľného štýlu družstiev priniesla napínavé momentky, no všetky tri medaily si napokon odniesli opäť družstvá domácich.
Celkovo na tohtoročných majstrovstvách štartovalo 117 súťažiacich z piatich krajín, z toho 57 v kategórii jednotlivcov, 42 v kategórii družstiev a 18 v kategórii juniorov. Medzi umiestnenými bodovanými krajinami sú okrem domáceho Fínska aj Nórsko, Rakúsko a Taliansko. Ďalší ročník svetového šampionátu sa uskutoční 27. augusta 2005.