Chris Duif z Universiteit van Delft (Holandsko) potvrdil rozborom jestvujúcich pozorovaní reálnosť Allaisovho javu, malého dodatočného zrýchlenia kyvadla pri slnečnom zatmení, ktorý odporuje Einsteinovej všeobecnej teórii relativity. Jav sa nedá konvenčne vysvetliť.
Kazumasa Takatori z Toyota Central R&D Labs (Japonsko) s kolegami vyvinul metódu viacfázového pestovania veľkých kryštálov karbidu kremíka bez defektov. Táto zlúčenina má nahradiť klasický kremík v elektronike pre extrémne podmienky a silnoprúdové aplikácie.
Tím Ernesta Carmonu z Universidad de Sevilla (Španielsko) syntetizoval prvú zlúčeninu s väzbou medzi dvoma atómami zinku. Nazvali ju dekametyldicincocén (cinc = po španielsky zinok).
Russell Morris z University of St. Andrews (Veľká Británia) s kolegami navrhol čistý a energeticky efektívny spôsob výroby umelých zeolitov, poróznych minerálov používaných ako filtre a katalyzátory. Prostriedok: iónové kvapaliny čiže roztopené soli (nie kuchynská).
Virgil Kunde z NASA (USA) s kolegami objavil infračerveným detektorom sondy Cassini pri prelete okolo Jupitera v jeho atmosfére dve nové zlúčeniny - metylový radikál a diacetylén.
Eelco Rohling zo Southampton Oceanography Centre (Veľká Británia) s kolegami zistil, že topenie antarktického ľadového štítu zodpovedalo za polovicu stúpania morskej hladiny (teda za asi 15 metrov) počas epizód globálneho otepľovania pred 35 000 a 65 000 rokmi.
Tím Jamesa Clarka z George Washington University (USA) odvodil podľa fosílie starej asi 150 miliónov rokov z Číny, že krokodílom (na snímke) sa mohutné čeľuste so smrtiacim stiskom vyvinuli, ešte keď naháňali korisť na súši. K polovodnému životu prešli neskôr.
Daniel Peeper z Netherlands Cancer Institute (Holandsko) s kolegami odhalil, že bunkám tumorov umožňuje metastázovať bielkovina TrkB. (Bežné bunky po opustení "domova" odumierajú tzv. anoikis.) Vysvetľuje to, prečo sú tumory bohaté na TrkB také agresívne.
Tím Yinona Ben-Neriaha z Hebrew University of Jerusalem (Izrael) objavil dlho hľadaný spojovací článok medzi chronickým zápalom a rakovinou. Je ním bielkovina NF-kappaB.
Agnes Rimandová z Agricultural Research Service (USA) s kolegami zistila, že antioxidant pterostilbén v čučoriedkach znižuje cholesterol rovnako ako komerčné lieky, avšak bez vedľajších účinkov. Pripomína resveratrol v hrozne a červenom víne. Pôsobí i proti rakovine a cukrovke.