SME
Streda, 7. jún, 2023 | Meniny má Róbert

Ľudské telo namiesto káblov

Výskumníci z japonskej firmy NTT predviedli originálny spôsob prenosu údajov ­ namiesto káblov využili ako médium na prenos informácií ľudské telo. Sieť nazvaná ElectAura-Net využíva slabé elektrické pole prirodzene vyžarované ľudským telom v kombinácii .


foto

Výskumníci z japonskej firmy NTT predviedli originálny spôsob prenosu údajov ­ namiesto káblov využili ako médium na prenos informácií ľudské telo. Sieť nazvaná ElectAura-Net využíva slabé elektrické pole prirodzene vyžarované ľudským telom v kombinácii so špeciálnymi dlaždicami v podlahe. Vedci predviedli prenos dát „človekom" rýchlosťou 10 megabitov za sekundu, čo je viac, ako ponúka napríklad populárny bezdrôtový štandard Bluetooth (1 megabit) alebo infračervený port (4 megabity). Systém by sa mohol v budúcnosti využiť na rýchly prenos informácií medzi malými elektronickými zariadeniami, ktoré je nutné neustále prenášať z miesta na miesto. (tb)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týždenný podcast o novinkách z vedy.


a 3 ďalší 1 h
(ilustračné foto)

Na zložité činnosti zrejme postačuje aj menší mozog.


TASR 22 h
Apple Vision Pro.

Novinka nepresvedčila Wall Street.


a 2 ďalší 22 h
Karcinóm prostaty sa väčšinou diagnostikuje u mužov nad 50. rokov, u mladších je zriedkavý. Dôležité je nezanedbávať pravidelné prehliadky u urológa.

Miesto bolestivej biopsie pri tejto metóde stačí odber krvi.


TASR 3. jún
SkryťZatvoriť reklamu