Spoluúčasť jej zabezpečuje novovzniknutá Rada SK-NIC. TASR o tom informoval hovorca rady Ivan Lešák.
O vznik Rady SK-NIC sa snažilo hlavne Združenia užívateľov akademickej dátovej siete SANET, aby správu nad národnou doménou SK nemala iba spoločnosť EuroWeb. Tá totiž začala od pondelka deaktivovať domény, ktoré neboli premigrované do nového systému.
Rada má celkovo 5 členov. Sú to delegovaní zástupcovia Asociácie poskytovateľov internetu, Združenia poskytovateľov webhostingu, Združenia užívateľov akademickej dátovej siete SANET, zástupca delegovaný Úradom vlády SR a administratívny kontakt domény SK v ICANN.
Práve štátne a akademické inštitúcie majú najväčší problém s akceptáciou zmluvných podmienok EuroWebu. Problém spočíva v tom, že organizácie napojené na štátny rozpočet nemôžu uhrádzať svoje záväzky na základe proforma faktúry. A práve takto uhrádzajú klienti EuroWebu poplatky súvisiace s registráciou domény.
Hlavnou úlohou Rady SK-NIC je príprava zriadenia reprezentatívneho subjektu slovenskej internetovej komunity, zatiaľ označovaného ako "Združenie SK-NIC", na pôde ktorého sa bude hľadať ďalšie smerovanie správy domény SK v prospech užívateľov slovenského internetu. Rada bude zhromažďovať námety a pripomienky, týkajúce sa správy domén, a na ich základe navrhovať prevádzkovateľovi domény SK zmeny pravidiel registrácie. V prípade zmeny pravidiel alebo cenníka služieb bude rada tiež odsúhlasovať zmeny predložené prevádzkovateľom domény.
EuroWeb bude postupne v priebehu mesiaca deaktivovať aj ostatné nepremigrované domény podľa abecedného kľúča, dostupného na stránke sk-nic.sk. Po deaktivácii domény sa nebude dať na danú stránku dostať a funkčné nebudú ani mailové adresy s danou doménou. Záznamy však zostanú zachované a ešte stále bude možné doménu premigrovať. Ak však ani túto možnosť pôvodní držitelia domén nevyužijú do 30. januára 2004, budú všetky záznamy definitívne zrušené. K uvoľneniu menného priestoru dôjde 1. marca 2004, kedy budú môcť o registráciu zrušených domén požiadať už aj tretie osoby.