Nad západným obzorom po zotmení ešte stále narazíme na súhvezdia Severná koruna, Herkules, Hadonos. S nástupom pravej tmy zapadá jasná hviezda Arktur zo súhvezdia Pastier. V priebehu večera ich vytlačia blednúce ozdoby letného neba, ktoré sú nad južným (hneď po zotmení) až západným obzorom: Labuť (v zenite), Lýra, Orol (priamo na juhu). Neskôr budú kulminovať Pegas, Androméda a Ryby. Ich obrazce obklopujú menšie súhvezdia Baran a Trojuholník.
Bližšie k obzoru sa presúvajú Kozorožec, Vodnár a Veľryba vrcholiaca uprostred noci. Už jej začiatkom nám Perzeus a Povozník na severovýchode až východe ohlasujú ďalšie krásne súhvezdia: prichádzajú Býk, Blíženci a Orión predchádzaný Eridanom. Zenit sa po odchode Labute uvoľní pre Kasiopeju. Po polnoci sa nad juhovýchodným a južným obzorom začne úchvatná prehliadka budúcich zimných súhvezdí, ktorú nadránom na východe uzatvára Lev nasledovaný Pannou. Upúta aj známy jasný Sírius z Veľkého psa.
Z letných súhvezdí sa postupne rozlúčime s Delfínom, Líštičkou, Šípom a Štítom, zaujmú nastupujúci Zajac i Malý pes, onedlho sa pripojí Havran. Počas noci opíše Veľký voz oblúk pod Polárkou zo severozápadu nad severovýchod. Zo zenitu ho nasleduje klesajúci Cefeus, ani pokrútený Drak už nepúta veľkú pozornosť. A pred svitaním opäť zbadáme Pastiera, tentoraz nad východným obzorom.
V novembri si môžeme okrem Merkúra pozrieť všetky planéty, aj keď pri Plute je to skôr symbolické. Zlepšuje sa však viditeľnosť Venuše. Vo večernom súmraku sa už smelšie vynára spoza Slnka, ktoré bolo dlho medzi ňou a Zemou. Po západe Slnka ju uvidíme veľmi nízko nad juhozápadným obzorom len vďaka vysokej jasnosti.
Pekným objektom prvej polovice noci zostáva oranžový Mars. Sunie sa súhvezdím Vodnára nevysoko z juhu nad juhozápadný obzor. Začína strácať svoju nedávnu jasnosť, ale aj tak je medzi nevýraznými súhvezdiami nápadný. Jasnejší Jupiter vychádza najprv vyše hodinu po polnoci, koncom mesiaca hneď po nej. V novembri ho hľadajme v súhvezdí Leva – pod jeho hlavným obrazcom.
Už večer vychádza Saturn, ktorý uprostred Blížencov vynikne aj obklopený jasnými hviezdami okolitých súhvezdí. Urán a Neptún sú večernými planétami v susediacich súhvezdiach Vodnár a Kozorožec. Ešte pár hodín začínajúcej sa noci ich binokulárom možno pozorovať na juhozápade.
Mesiac bude 13. 11. večer blízko Saturna, pri Jupiteri ho zazrieme 19. 11. pri ich východe. Najkrajšou môže byť konjunkcia dvojdňového kosáčika Mesiaca a Venuše večer 25. 11. nízko na juhozápade. Mesiac bude hlavným aktérom aj v noci z 8. na 9. novembra, keď počas úplného zatmenia vojde nakrátko celým diskom do tieňa Zeme. O dva týždne neskôr na niektorých miestach zemského povrchu zakryje Slnko (úplné zatmenie). Prvé zatmenie uvidíme v prípade priaznivého počasia aj u nás. Dobre viditeľná fáza úkazu (čiastočné zatmenie) sa začne 9. 11. po polnoci (o 00:32,5 SEČ) vstupom Mesiaca do tieňa Zeme. Úplné zatmenie sa začne o 02:06,9 SEČ, jeho najväčšia fáza nastane nedlho po tom (02:18,5 SEČ). Druhá časť úkazu sa udeje v opačnom poradí v časovo symetrickom slede, s ukončením čiastočného zatmenia o 04:04,7 SEČ. Sama fáza úplného zatmenia bude krátka (asi 23 minút) a svetlá, pretože Mesiac prejde len okrajom tieňa Zeme.
V novembri sú tradične aktívne dva meteorické roje – Tauridy a Leonidy. 13. 11. sa očakáva aktivita Tauríd do 5 meteorov za hodinu. Prvým hustejším vláknom Leoníd má prejsť Zem 13. 11. večer a potom 19. 11. ráno. Radiant Leoníd je v„hlave“ súhvezdia Leva.