SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
POČÍTAČOVÉ HRY

Haló, ha haló…

Výrobcovia herných konzol majú vo zvyku priradiť každému modelu tzv. pilotný titul. Pre konzolu Xbox padla voľba na 3D „strieľačku“ Halo. Napriek tomu, že Xbox stojí na architektúre PC, dostáva sa táto hra na stolné počítače až s takmer dvojročným oneskor


foto

ením a dieru do sveta PC určite nespraví. Najskôr mu v tom zabráni obstarožné grafické spracovanie. To síce disponuje niekoľkými zaujímavými efektmi, ale proti súčasnej konkurencii nemá šancu. Ďalšou prekážkou v masovom úspechu bude asi obrovské opakovanie v hrateľnosti. Nielen že celú hru bojujete proti niekoľkým druhom nepriateľov, ale väčšina úrovní je poskladaná zo stále sa opakujúcich architektonických útvarov. Navyše vás hra často núti znovu navštevovať už raz „vyčistené“ miesta a umelo naťahuje hrací čas stále rovnakými situáciami.

Kto by si myslel, že všetko zachráni príbeh, je vedľa. Ten nie je zlý, ale k výraznej originalite alebo pútavosti má ďaleko. Celú situáciu navyše zhoršuje aj mizerná optimalizácia hry. Ani na najvýkonnejších počítačoch, ktoré sú podstatne rýchlejšie ako starý Xbox, nemožno dosiahnuť plynulý chod hry.

Má teda význam sa s Halo zaoberať? Možno to tak nevyzerá, ale odpoveď je áno. Všetky neoddiskutovateľné slabiny zázračným spôsobom prebíja neobyčajne dobrý pocit z boja medzi ľudským hlavným hrdinom a hordami agresívnych mimozemšťanov. Tí sú totiž výborne dizajnovaní a navyše disponujú vysokou úrovňou umelej inteligencie. Ďalšou výrazne pozitívnou kapitolou sú zbrane a ich správanie. Nie je ich veľa, ale každá je doslova unikátom a každá je užitočná po celú hru. Výrazné plus predstavuje aj prítomnosť rôznych vozidiel a vznášadiel, ktoré môžete ľubovoľne používať a ktoré často používajú aj nepriatelia proti vám. Všetky prvky, samozrejme, nemusia každému vyhovovať. Halo však doslova dýcha odlišnosťou od bežných akčných hier a bolo by chybou aspoň si ho nevyskúšať.

www.microsoft.com/games/Halo

Viac o počítačových hrách nájdete na www.hry.sme.sk

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Mikulec je slušný človek, ale bordel v rezorte priam zavýja, aby sa ho ujal človek, ktorý má akési základné poňatie, že čo je to minister vnútra.

Budovanie protičínskej koalície myslí Biden smrteľne vážne.


16. sep
Dušan Kováčik.

Rozsudok nad špeciálnym prokurátorom súd vyhlási v pondelok.


a 1 ďalší 3 h
Koronavírus, ktorý spôsobuje Covid-19.

Nová analýza sa pozrela na odlišnosti v genóme koronavírusu.


9 h

Neprehliadnite tiež

Maintenace sex - teda údržbový sex v partnerstve môže byť často problematický.

Čo hovorí veda.


5 h

Čo nové sa deje vo svete technológií a vedy.


a 2 ďalší 8 h
Koronavírus, ktorý spôsobuje Covid-19.

Nová analýza sa pozrela na odlišnosti v genóme koronavírusu.


9 h
K nepríjemným príznakom alergie na roztoče patrí aj nádcha.

Skutočné nobelovky ohlásia o mesiac.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu