SME
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

HP: prepojíme všetko so všetkým

Počítačový gigant Hewlett-Packard v pondelok v New Yorku predstavil 158 nových výrobkov, od softvéru na spracovanie obrázkov cez notebooky a sadu tlačiarní až po skenery a digitálne fotoaparáty. Ide o doteraz najväčšiu akciu spojenú s uvedením nových ...


foto

Počítačový gigant Hewlett-Packard v pondelok v New Yorku predstavil 158 nových výrobkov, od softvéru na spracovanie obrázkov cez notebooky a sadu tlačiarní až po skenery a digitálne fotoaparáty. Ide o doteraz najväčšiu akciu spojenú s uvedením nových výrobkov v histórii firmy.

Spoločným menovateľom produktov má byť jednoduchosť a vzájomná prepojiteľnosť – medzi počítačmi, fotoaparátmi či tlačiarňami značky HP by sa mali dať veľmi jednoducho presúvať súbory prostredníctvom jednotného bezdrôtového štandardu alebo pamäťovej karty. Doteraz sa pri prenose zväčša používali káble a rôzne druhy kariet, ktoré nemuseli byť vždy kompatibilné. HP dúfa, že novým prístupom presvedčí zákazníkov, aby sa rozhodli nakúpiť všetky digitálne zariadenia od jedinej firmy, čo by im malo priniesť výhody navyše.

Ako príklad využitia nových produktov výkonná riaditeľka HP Carly Fiorina (na snímke TASR/AP) uviedla svadobného fotografa, ktorý môže zosnímať nevestu so ženíchom digitálnym fotoaparátom HP a hneď po obrade fotografie bez použitia osobného počítača presunúť na HP tlačiareň a vytvoriť z nich papierový album.

HP v súčasnosti ovláda 54 percent svetového trhu počítačových tlačiarní, v predaji počítačov ho vďaka agresívnej cenovej politike vlani predstihol Dell.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Technologický podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 2 ďalší 9 h
Severoatlantické dýzové prúdenie.

Polárny prúd spôsobuje aj záplavy.


20 h
Skryť Zatvoriť reklamu