SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Ceny za telefonovanie klesnú

Cena za volanie by sa v súvislosti so zjednotením DPH mala znížiť o percento pri mobilných operátoroch EuroTel a Orange, ako aj v Slovenských telekomunikáciách ako poskytovateľovi „pevného pripojenia“. Konečná cena faktúry sa zákazníkovi počíta tak, ..


ILUSTRAČNÉ FOTO TASR

Cena za volanie by sa v súvislosti so zjednotením DPH mala znížiť o percento pri mobilných operátoroch EuroTel a Orange, ako aj v Slovenských telekomunikáciách ako poskytovateľovi „pevného pripojenia“. Konečná cena faktúry sa zákazníkovi počíta tak, že k sume za pretelefonované hovory sa pripočíta DPH, predplatené služby Prima a Easy u EuroTelu a Orangeu sú vyjadrené i s DPH.

Zníženie DPH o percento pri telefonovaní pre bežne volajúceho zákazníka nie je také výrazné, väčší význam bude mať pre tých, ktorí majú vysoké telefónne účty.

Podľa Orangeu teraz za faktúru v hodnote 1000 korún zaplatíte pri paušáli 1200 korún, v januári za tú istú faktúru zaplatíte pri novej sadzbe 1190 korún, čím ušetríte desať korún. „V konečnom dôsledku to bude znamenať zníženie mesačnej faktúry našich užívateľov o približne 0,8 percenta,“ uviedol hovorca Orangeu Peter Tóth. Pri Prime sú ceny za minútu volania vyjadrené aj s DPH. „Momentálne ešte spoločnosť Orange neprijala rozhodnutie o premietnutí zníženej sadzby DPH do konečnej ceny za predplatené služby Prima,“ povedal Tóth.

Mobilný operátor EuroTel zatiaľ nevie povedať, ako ich DPH ovplyvní od januára 2004. „Vítame legislatívne úpravy, ktoré môžu prispieť k zníženiu cien za mobilnú komunikáciu,“ spomenul riaditeľ vonkajších vzťahov EuroTelu Juraj Droba. O nových cenách budú informovať až v čase, keď DPH vstúpi do platnosti.

Nižšie ceny pre klientov Slovenských telekomunikácií avizoval ich hovorca Radoslav Bielka.

Predpokladané ceny za telefonovanie po januári (v Sk) Spoločnosť cena s DPH 19 % rozdiel oproti DPH 20 %

ST Maxi 60 (60 minút)* 409,4 - 3,40

Orange Paušál 60 (60 minút) 474,80 - 4,00

Eurotel 55 Viac (55 minút) 474,80 - 4,00

*Poznámka: V prípade Slovenských telekomunikácií sme do ceny zarátali aj poplatok za prenájom telefónneho prístroja.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štart lode SpaceX s vesmírnymi turistami.

Loď vystúpi do výšky 575 kilometrov, posádka pobudne vo vesmíre tri dni.


TASR 20 h

Bude pršať presne o 1200 rokov?


a 1 ďalší 15. sep
Skryť Zatvoriť reklamu