o Ray Baughman z University of Texas s kolegami vytvorili stometrové vlákna z kompozitu tvoreného uhlíkovými nanotrubicami. Oproti ktorémukoľvek známemu prírodnému či syntetickému materiálu majú sedemnásobnú pevnosť v ťahu. Tiež kondenzujú elektrinu.
o K ešte rýchlejším počítačom zrejme povedie úspech tímu Bong-Šik Songa z Kjótskej univerzity, ktorý vyrobil vysokovýkonné optické zariadenia. Sú ultramalé a vznikli prepojením série dôkladne vyrobených, svetlo filtrujúcich kryštálov. Umožnia presne ovládať šírenie svetla.
o Stein Jacobsen z Harvard University zhrnul dôkazy na báze rozpadu izotopu hafnium-182 na wolfram-182 a došiel k záveru, že väčšina Zeme sa utvorila do 10 miliónov rokov po zrode slnečnej sústavy.
o Daven Presgreaves z University of Rochester s kolegami zistili, že na chromozóme 3 ovocnej mušky Drosophila simulans je gén, ktorý bráni, aby jej samčie hybridy s muškou Drosophila melanogaster boli plodné. Možno tak objavili jeden z mechanizmov zabezpečujúci oddelenie druhov.
o Tím Henka Vissera z Universiteit van Groningen zistil výskumom amerických drozdov, že tieto sťahovavé vtáky vynaložia počas zastávok dvojnásobok energie ako počas celého letu.
o Pokusy tímu Michaela Charnessa z Harvard Medical School na potkanoch a myšiach oživili nádej, že bielkovina NAP je schopná preventívne zabrániť poškodeniu neurónov plodu v prípade, ak matka počas tehotenstva pije alkohol.
o Tím Christopha Kleina z Ludwig-Maximilian-Universität v Mníchove zistil, že pri rakovine prsníka sa rakovinové bunky šíria z prvotného tumoru do tela v oveľa skoršom štádiu vývoja, ako sa myslelo. Až po čase zmutujú a vytvoria druhotné tumory.
o Reginald Adams z Dartmouth College s kolegami zistil, že pohľad na zlostnú tvár s odvráteným pohľadom alebo ustráchanú tvár s priamym pohľadom (dvojznačné hrozby) v mozgu vyvoláva väčšiu aktivitu ako jasné hrozby, napríklad uprený pohľad zlostníka.
o Rozpoznávanie slov je v porovnaní s rozpoznávaním písmen pozoruhodne neúčinný proces. Výskumy tímu Dennisa Pellia z New York University ukazujú, že ľudský mozog delí slová na ich zložky. Nerozoznáva ich teda ako celky, ale javia sa mu skôr ako štruktúrované vzory.
o Základy „environmentálnej dišputy“ položil v roku 1876 odpor (hoci neúspešný) obyvateľov okolia jazera Thirlmere v Jazernej oblasti (severozápadné Anglicko) proti plánom prehradiť ho a získať vodný zdroj pre rozrastajúcu sa populáciu priemyselného Manchesteru.