SME
Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Plochozemisti: Pokrivené tvrdenia o zakrivenej Zemi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Len neviem prečo sa v článku dàva do kopi alternatívna medicína ktorá mnohým pomohla a aj pomáha z vierou v plochú zem. Samozrejme že aj v alternatívnej medicíně že sa nájdu aj šarlatáni to ale neznamená že je celá alternatívna medicína neučinná.
 

 

Postavenie alternatívnej medicíny v medicíne je také, ako postavenie teórie o plochej zemi vo fyzike. Tak, ako žiadne pozorovanie nepodporuje plochosť Zeme, žiadne pozorovanie nepodporuje ani účinnosť alternatívnej medicíny.
 

 

A čo výsledky ľudí ktorí si vďaka alternatívnej medicíne vyriešili zdravotný problém? Týchto ľudí nieje málo. Čo v jednej krajine považujú za alternatínu medicínu v inej pokladajú častokrát aj lekári za podpornú liečbu.
 

 

To sú výhovorky. Keď sa začne pátrať po strýkoch kamarátiek, ktorým pomohla akupunktúra alebo homeopatia, stratia sa ako dym. Ostatnú iba šarlatáni, ktorí na zúfalstve chorých zarábajú. A pomýlení ľudia, prisahajúci na účinnosť alternatívnej medicíny, ktorým nič nebolo.
 

 

Alternatívna medicína má ďaleko väčší záber ako len homoepatiu. Všetko čo nieje liekom spadá pod alternativnu medicínu. Na to aby niečo bolo liekom na to musí byť urobený vedecký výskum ináč je to alternativna medicína. Čo vôbec neznamená že to nefunguje. Je celkom prirodzené že vedci sa nebudú hrnúť skúmať niečo čo je zadarmo alebo je to lacné. Kto by im potom zaplatil výskum?
 

 

Ak to môžem preformulovať, alternatívna medicína je tá medicína, u ktorej nikto nezmeral, či funguje. Ale to vôbec nevylučuje, že funguje.
Nuž, nevylučuje, ibaže vždy, keď sa niekto poctivo pokúšal zmerať, či funguje (homeopatia, akupunktúra), tak nefungovala. A u kopy vecí sa nikto príčetný ani nepokúsi účinnosť merať, napr. pre chlórové bielidlá na detoxikáciu a podobné vyložene zdraviu škodlivé metódy.
 

 

Do alternatívnej medicíny patria napríklad aj rôzne bylinky, liečivé rastliny, masáž chodidiel, biolampa... Neviem prečo vyťahuješ len nezmysli.
 

 

Pre toto: Nemám nič proti bylinkám, masážam hocičoho, alebo hoci aj biolampám. Nech si ich používa, komu robia dobre. Mám ale zásadné výhrady proti "alternatívnej medicíne", ktorá sa povyšuje na úroveň skutočnej medicíny a vyhlasuje sa za alternatívu k nej. Je to klam a žije, pretože ľudia očakávajú od medicíny viac, než im môže dať, a pretože na nej kopa ľudí slušne zarába.
 

 

A na klasickej sa slušne nezarába? Šak klasická medicína slúži hlavne na zarábanie peňazí. Taký Qix čo je len morská soľ a voda sa předává v lekárni za tisíc násobok svojej hodnoty. Takto predražené sú pravdepodobne aj lieky. Já osobne riešim zdravotné problémy ktoré sa u mňa za posledných 14 rokov vyskitli po celý čas bez klasickej medicíny.
 

ak "alternativna medicina" funguje,

tak to nie je alternativna medicina, ale medicina. Asi tak......
 

 

Medicína je všeobecné pomenovanie. Klasickou medicínou sa to stane len málokedy lebo tam by musel byť urobený výskum o ktorý zo strany farmafiriem nieje vždy záujem.
 

mysliet si, ze len

big pharma robi vyskum v medicine (klasickej) medicine je omyl. Stale plati, co som napisal.
 

 

Otázka je akú motiváciu by mali robiť seriozny výskum tam kde nemôžu zarobiť alebo by zarobili len málo?
 

mozno by bolo

uzitocnejsie, keby si napisal, o akych alternativnych krokoch hovoris. Nezmenim tvoj ideologicky postoj, ze len prachy su dolezite v medicine.....
 

 

Napríklad tráva alebo aj urinoterapia pri liečbe rakoviny namiesto chemoterapie a ožarovania.
 

OK

koniec diskusie.
Co sa tyka cannabinoidov, tak sa bezne pouzivaju na liecbu urcitch priznakov a dokonca su aj lieky - merinol, epidiolex a viacero dalsich.
Dobtru chut na moc (urine),

Bye Bye.....
 

 

Toto je práve zločin "alternatívnej" medicíny. Kto toto odporúča, dokázateľne poškodzuje ľuďom zdravie.
 

A

A zároveň je častým znakom aj tragická gramatika ako tuto hľa Spencer :).
 
Hodnoť

Divný prístup.

"Ja som si ich argumentami prešiel ...", Prečo vám to máme veriť? Nedali ste si námahu, ani jeden argument uviesť, prípadne ho vyvrátiť. A nevravte, že to nemá zmysel, niektoré argumenty určite stoja zato, aby im bola venovaná pozornosť a relevantné vyjadrenia. Iba tak paušálne všetky odsúdiť, že ich argumenty nedávajú zmysel je neseriózny postoj. Napríklad pokus z meraním zakrivenia zeme na jazere Balatón. Prečo im to vyšlo, úplne inak, ako by malo vyjsť na zakrivenej zemi? Prečo môžme vidieť na mori loď vzdialenú i 20km, keď na guľatej zemi by už mala byť hlboko za obzorom? Prerátal som ich výpočty zakrivenia, uvádzajú to presne. Podľa mňa, merania zakrivenosti zeme na vodnej hladine zmysel dávajú. To že výsledky merania nezodpovedajú výpočtom, je relevantný argument a stojí za odborné vysvetlenie. Iba tak všeobecne odsúdiť argumenty bez ich upresnenia, bez akéhokoľvek vysvetlenia je riadne pod čiarou. Či tak ako trénovaní biologovia boli zaskočení kreacionistami, aj trenovaní geológovia vrátane vás ste zaskočení tými argumentami, preto to iba tak paušálne odbíjate?
 

ach jo

to vážne Tautolog ano je žiadne ich argumenty nestoja zato sa nimi zaoberať a vyvracať ich a teraz k výpočtom len málá nápoveda zem nie je ideálna guľa a k tej má ďaleko a všetky výpočty s ideálnou guľou a obzorom sú na dve veci nápoveda č. 2 vodná hladina v oceáne sa správa inak ako ideálna kvapalina .
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Tech