SME
Sobota, 8. august, 2020 | Meniny má OskarKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kozmická loď smerujúca k Marsu mala technické problémy, je v poriadku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

kokos...

mat tvoje problemy... ze sa na to nevykasles, zivot je krasny, vyhod tie sr.a cky z hlavy, bude ti fajn.
 

 

Najprv nech zapracujú na plánoch záchranný misií. Pri pristátiach na Mesiaci neexistoval žiadny záchranný systém.

Keď teraz nedokázali správne vypočítať ani to, ako sa sonda zachová v tieni Zeme, je namieste otázka, čo všetko ešte domrvili.

Pripomeňme, keď američanom vybuchlo Apollo 13 a posádka sa so šťastím presunula do pristávacieho modulu, zistilo sa, že v jednej časti lode mali filtračné zariadenia filtre štvorcové a v inej okrúhle. Ani to nevedeli zladiť. Kozmonauti takmer skapali na otravu oxidom uhličitým.

Teraz ako konšpirátor si myslím, že ochladenie počítali dobre, ale sa im pomiešali miery, Metre s yardami, palce s centimetrami, litre s galónmi a stupne celzia z kelvinovými. Nie je to žiadny ťažký výmysel, už sa také stalo.
 

Keď už,

tak s kelvinmi. To nie sú stupne.

.
 

Ako sa vlastne tak sprostí ľudia

dostali na Mesiac? Ale vznik tohto problému s filtrami predvídal zodpovedný pracovník riadiaceho strediska už od okamihu, keď sa dozvedel o nehode. So svojimi spolupracovníkmi vymýšľal, ako s využitím pomôcok, ktoré mali astronauti na palube, prispôsobiť filtre veliteľského modulu pre použitie v lunárnom module. Na základe jeho inštrukcií astronauti z ponožky, lepiacej pásky, plastového vrecka a plastového obalu letovej príručky vytvorili adaptér, umožňujúci inštalovať v lunárnom module filtre z veliteľského modulu. Rusom by sa to nikdy nestalo...Verím, že si o tom skalopevne presvedčený.
 
Hodnoť

 

Vo Feb.2021...??? To tam leti cez Michalovce ci co?? Nejako dlho...A hned po starte to nefunguje? Bolsaja technika:)))
 

 

Ešte nevymysleli turbo pre rakety a dráha je zakrivená, tak nemôžu dať uzávierku. Ľavé kolo im prešmykuje. Preto až do februára.
 

 

Tak im treba! Kde soudruzi z NASA udelali chybu? Hovoril som, ze mali letiet rvono. Nemali sa tam je**** ist naokolo amateri!
 

 

Moc sa o tom nikde nepísalo, ale rusi dokázali pristáť aj na slnku. A stačila nato jedna geniálna myšlienka a to pristáť tam v noci aby nezhoreli...
 

 

Ale vela tam toho ti Rusi po tme v noci nenaskumali. Mali letiet cez den a dat si slunecni brejle..
 

 

Rusi na Slnku nepristávali. Na Slnko letia iba sondy s popolom zazobancov, ktorí si zaplatili slnečný hrob.

Rusi ale opakovane pristáli na Mesiaci s Lunochodmi. Myslím si, že toho vyskúmali viac ako američania na prerastených raketách V2, ktoré terorizovali Londýn.

Rusi si maslostroje vyrobili sami, kým americké rakety na Mesiac im urobili nemeckí fašisti, ktorí správne mali ovisieť ako vojnoví zločinci.
 

?

Američanom rakety postavil autor V2 a rusi si tie rakety postavili zo skonfiškovaných materiálov a dokumentov na konci II vojny. Zdroj bol rovnaký.
 

 

Tak to je rozumný postreh. Američania si odviezli raketových vedcov včítane pohoničov z koncentrákov, kým rusi pokrčené plechy. No neviem, aj tak mi rusi pripadajú šikovnejší, keď dokázali analyzovať pokrčené plechy a urobiť z nich Lunochod.
 

Rusi žijú už len zo spomienok

Osemnásťtisíc zajatých nemeckých vedcov bolo naozaj chytrých. Rusi s fľašami vodky v rukách iba dozerali čo vedci vyvinú.
 

 

18 tisíc zajatých vedcov? Takú cifru som ešte nepočul. Zrejme vychádza z toho, že nemci boli nielen citliví, ale aj vzdelaní ľudia. Väčšinu zajatých hitlerčíkov by sme oproti ožratým rusom mohli považovať za vedcov.
 

si ty ale trúba

keby hlúposť kvitla, tak by si bola samý kvet.
 

Nikdy neboli

Pričom Američania aj let na Mesiac sfalšovali, že áno....Naozaj geniálne postrehy čo máte, nestoja za ďalší komentár ...
 

 

Čo sa týka falšovania letov, veľkú palicu na Rusov vytiahli Maďari. Napísali o tom atraktívnu knižku. Tvrdili, že Gagarin neletel.

Ako nesporný dôkaz vyhlásili fakt, že Gagarin zhora neurobil žiadne fotky Zeme. "To už mu nemohli dať aspoň fotoaparát značky Ľubiteľ?", pýtal sa autor.

Bola to krásna konšpiračná knižka. Pokazil to iba slovenský vydávateľ, ktorý na vrub obalu napísal, že všetko, čo natárali maďari, je veľký bulšit. Gagarinov let totiž potvrdili samotní američania.

Tomu verme, že rusi monitorovali lety na Mesiac. Čo máme trochu viac mozgových závitov, ako kura na dvore, sa teóriami o nafilmovaní letov v kulisách Hollywoodu, ani nezaoberáme.
 

Kolt

Nevtipkuj. Po Druhej svetovej vojne v Rusku / vtedajšom ZSSR/ pracovalo podstatne viac nemeckých vedcov, aj raketových, ako v USA. Preštuduj si o tom príslušné materiály.
 

 

No, moje štúdie zatiaľ ukazázali iba to, že najslávnejší vedec, aký nestihol ujsť k američanom a dostal sa do ruského zajatia, bol Hugo Schmeisser. Slobodný svet teraz pracuje na tom, aby Hugovi pripísali autorstvo samopalu AK-47. Na jutube je o tom už celkom dosť.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Tech