SME
Streda, 5. august, 2020 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Masové vymieranie druhov sa zrýchľuje, varujú vedci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

nie homo sapiens ale homo debilis, je nás veľa a tým pádom aj miliardy totálnych somárov.
 
Hodnoť

Horšie než globálne otepľovanie.

Chcelo by to napríklad zaviesť na celom svete európsky zvyk dvoch detí v jednej rodine, na dobu 100 rokov. A potom držať počet obyvateľov Zeme na jednej miliarde.
 

:-)

Týka sa to aj nemanželských detí? To čo si predstavuješ, je utópia. Ludia sa nevedia dohodnúť ani keď sú len dvaja, nieto niekoľko miliárd.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

nic sa nezmeni, ludstvo ako druh je predurcene na zanik a potom si tato planeta konecne vydychne,
 
Hodnoť

 

Ekonomický rast v Ázii predstihol zmysel pre realitu. Ohladuplnosť voči ostatnému životu absentuje. Všetko podradené nekonečnému ekonomickému rastu, z ktorého je modla. Egoizmus a bezohladnosť sa podpisijú aj pod spomínané zistenia v článku. Ak si rýchlozbohatlícka chamraď z Ázie objednáva napríklad rohy z nosorožca len preto, že prach z rohov je zázračný liek. Potom niekto ( obchodník ) vykríkne, že je to liek proti rakovine...... čo už môže dávať zmysel pri takomto úbohom, tupom, nezmyselnom správaní. A kopa iných povier o účinkoch orgánov z iných zvierat.
Rozmach investovania Ázie, najmä Číny v Afrike. Drancovanie prírodného bohatstva, ktoré sa nestihlo vydrancovať z koloniálnych čias. Rozširovanie ľudskej populácie celosvetovo, najmä rozvojových krajín. Kde neexistuje logika v rodení, mám iba toľko detí, koľko viem uživiť. Úbytok zalesnených plôch. Príklad u nás doma, Slovensko, pažravosť obchodníkov s drevom.
Nie COVID 19, ale ľudstvo ja najhorší vírus šíriaci sa na planéte Zem.
 

ale ved klud

bola tu era plazov, teraz je tu kratka era cicavcov, ktori si ju ukoncia zrejme aj sami, nasledovat moze era napr. hmyzu. Doba kvazi nadvlady urcitych druhov homo nad planetou je v porovnani s jej vekom zanedbatelna a o par (desiatok, stoviek) milionov rokov nebude po nas (snad) ani stopa.
 


Najčítanejšie na SME Tech