SME
Streda, 5. august, 2020 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pes skutočne chce človeka zachrániť. Podmienkou je ale jedna vec (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pekná štúdia

potešila :)
 
Hodnoť

 

Pri kúpaní v jazere som prišiel náhodou na to, že keď sa prestanem vo vode hýbať (ležím na vode), tak moja fenka vo veľkosti retrívera okamžite skočí do vody a ťahá ma na plytčinu. Musím priznať, že som bol po tomto zistení naozaj namäkko... :)
 

 

Mám labradorského retrievera, u ktorého je evidentné,že nekoná náhodne. Myslím si, že keby mal dar reči, dal by v inteligencii príučku nejednému človekovi.
 

 

Súhlas. Vysokointeligentný. V civilizovanej krajine by bez problémov nahradil Vašečku a podobných !inteligentov". A hlavne, keď to nie je potrebné, neotvára papuľu......
 
Hodnoť

bulldog

Ja mám bulldoga. Ten si vždy ľahne, zdriemne a počká, kým sa situácia vyrieši sama...
 
Hodnoť

 

no moment, štúdiu som nečítal, ale z článku vypovedá, že psy nás chcú zachrániť aj keď nevedia ako na to, len to pre neznalosť nedokážu. Takže žiadna podmienka.

"Ako totiž naznačili kontrolné testy a pozorovanie správania zvierat, oveľa viac psov chcelo človeka zachrániť, len nevedeli, ako to urobiť."
 

dobry postreh

ale clickbait nadpisy su v sme normalne
 
Hodnoť

 

Ja som mala troch psov.

Prvý bol vlčiak. Už keď sme ho dostali ako šteňa, mal panický strach z vody. Otec sa rozhodol pomôcť mu prekonať ho tak, že sa bude tváriť, že sa topí v jazere. Skúšal to viackrát, výsledok bol vždy rovnaký. Pes zúfalo pobehoval po brehu, zavýjal, ak išli náhodou okolo ľudia, snažil sa ich pritiahnuť k otcovi (ten im samozrejme zakričal, že je to výcvik). Ale do vody nevkročil ani raz.

Druhý bola šeltia, ktorú som dostala, keď mala asi štyri mesiace a javila znaky týrania. Ľudí sa strašne bála, trvalo jej, kým s nami nadviazala vzťah. Potom bola nesmierne lojálna, keď som išla na dovolenku, musela som sa vrátiť o týždeň skôr, pretože mi mama volala, že odmieta žrať (mamu pritom poznala a mala rada, nebola "u cudzích"). No akýkoľvek náznak nebezpečenstva riešila po svojom - skočila mi do náručia, tam sa chvela, kým som situáciu nevyriešila a potom mi ako poďakovanie pooblizovala tvár.

Tretí je jej syn, máme ho od narodenia a ten jediný je ochotný zachraňovať nás. Dcérka to zo žartu skúša často a psík nikdy nesklame. Vytiahne ju z jazera, pooblizuje jej tvár, keď hrá mŕtvu a ak sa nezačne smiať, uteká za nami... Je proste úžasný.

Zaujímavé je, že keď som podobný trik "topím sa vo vani" použila pri našej mačke, ruská biela, reagovala rovnako. Dokáže vyskočiť a stlačiť kľučku na dverách, takže si otvorila dvere a trielila za manželom. Vystrašene mňaukala, pobehovala od neho k dverám kúpeľne, proste robila, čo pri jej veľkosti 22 centimetrov mohla, aby ma zachránila. :) S inými mačkami som to neskúšala.
 

 

myslím, že krivdíte tomu vlčiakovi, aj on vás chcel zachrániť, veď aj sama píšete, že šiel privolať pomoc.
 

 

Áno, chcel. Ale keby nebol nikto nablízku, radšej by nechal nech sa otec utopí, než aby vošiel do vody.

Ale mimo vody by urobil čokoľvek. Pamätám si, ako som s ním raz šla na prechádzku do blízkeho lesa, tam som ho pustila z vodítka, nech sa vybehá. No a stretla som partičku chalanov, o pár rokov starších, ktorí začali mať blbé reči. A ja som privolala psa. Ten hneď prišiel k záveru, Pozor zlý človek a prepol do obranného módu. Hehehe... Uprený zlostný pohľad a pár zavrčaní a po chalanoch zostal iba smrad, našťastie aj ten rýchlo vyprchal.
 
Hodnoť

 

pes ma ludi rad iba preto lebo mu davaju zrat.
 

 

Zjavne nemáš psa. Pes je proste veľmi sociálny tvor a dokáže sa veľmi silno a bez podmienok naviazať na človeka. Môj pes, ktorého mám teraz si myslí, že jedenie je za trest a jesť sa musí, aby sa nezomrelo, určite to nie je dôvod, pre ktorý nás má rád. :-)
 
Hodnoť

 

Môj somárik by ma v sto percentách pokusov zachránil. Nikdy by sa nepomýlil, ak by som mu do tých dvierok zakaždým strčil klobásku.
 
Hodnoť

 

Nemusí byť splnená žiadna podmienka! Pes vás chce zachrániť v každom prípade, iba nie vždy to dokáže.
Niektorí vravia, že pes má rád majiteľa len preto, lebo mu dáva žrať. Záleží na majiteľovi. Ak pes cíti od majiteľa naozaj lásku, tak mu ju dokáže opätovať jasnými prejavmi a majiteľ to vidí. Ak niekto považuje svojho psa len ako náradie na stráženie a tak sa k nemu správa, potom vyššie menovaní skeptici môžu mať pravdu (asi to poznali na vlastnej skúsenosti :). Ale aj tak som počul o mnohých prípadoch, že sa majiteľ ku psovi správal chrapúnsky a surovo a pes ho mal rád napriek tomu.
 

 

klasika - Zavri svojho psa a svoju svokru na hodinu do kufra auta. Keď otvoríš, uvidíš, kto sa viac poteší...
 


Najčítanejšie na SME Tech