SME
Pondelok, 1. jún, 2020 | Meniny má ŽanetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výskum tmavej hmoty priniesol protichodné výsledky, vedci sa sporia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Na počiatku bola informácia
To je z biblie, ak si preložíš slovo = informácia. Náš vesmír je informatický systém a inteligencia = prispôsobivosť je mu inherentná. Vedci na to v pomerne rýchlom slede prichádzajú, najmä fyzici. Mozog človeka je špecifický orgán a má schopnosť prijímať vysielanie (boha). Nekonečná rýchlosť šírenia špecifických informácií (duše) umožňuje spojenia medzi inými inteligenciami vo vesmíre. Ľudstvo nie je vyspelé natoľko, aby sa zbavilo evolučného nánosu zla sebectva a pýchy. Až vyzreje, ako prorokoval Ježiš, bude mu dopriate žiť v multidimenzionálnom priestore informácií, bez toho aby naň negatívne vplývalo. Informácie sú prenášané quibitovými pármi (ako napr aj casimrov efekt) a sú prenášané okamžite. Stvoriteľ (pre cirkev Boh) vedel od začiatku čo robí a čo je jeho cieľom. A človek zatiaľ nie je hoden poznania, ktoré by vo vesmíre zneužil proti "dobru,svetlu a láske"
vox deiero
To je bájka
Ale že sú po svete stopy vyspelých civilizácií bájka nie je.
vox deiero
< 1 2

 

Napríklad Egypťania, Mayovia alebo čo máš na mysli?
 

Naoríklad G"obekli Tepe

Nálezisko megalitov staré minimálne 10tisíc rokov.
Vtedy bol podľa nás paleolit
 

 

Však správne. Bol paleolit či staršia doba kamenná. Preto tam vidíme kamenné stavby. To je úplne v súade so vtedajšou technológiou. Ak by sme tam našli zvyšky po betóne a oceli tak by som sa nad tým začal zamýšlať ako nad záhadou. A ak by tam boli zvyšky adamantia tak potom by som fakt povedal že asi fakt mimozemštania.
 

Len tak na okraj...

Americkí archeológovia začali kopať pod New-Yorkom 10 km do zeme.
Našli medený drôt. Z tohto perfektného nálezu usúdili, že pred 10 000 rokmi civilizácia v Amerike poznala telegraf.
Ich ruskí kolegovia začali kopať 20 km pod Moskvou a nenašli nič.
Z tohto super nálezu usúdili, že pred 20 000 rokmi civilizácia v Rusku poznala bezdrôtovú telegrafiu.
 

 

My nevieme ako to funguje, ale snažíme sa.
Niektorí veria v to, že ak jadro atómu obiehajú elektróny, mesiace planéty a planéty hviezdy a hviezdy sa združujú v galaxiách, ktoré sa tiež môžu združovať v niečom ďalšom (napr viac jednotlivých veľkých treskov vo vesmíre), tak my môžeme byť pokojne pre nejaký iný svet len to jadro toho atómu zo začiatku.
Kto stvoril stvoriteľa a jeho stvoriteľa atď? To sú legitímne otázky a odpoveď, že on je večný nie su zase nič iné len dôkazom, že nič poriadne nevieme.

Ale len preto sa utvrdzovať, že v to treba veriť, jak káže cirkev, sú mi proti srsti.
Mne je jasné, že nič nevieme a nikomu vieru v jeho boha neberiem. Čo mi je proti srsti sú náboženstvá a iné sekty. Je to len zneužitie nevedomosti ľudí ľuďmi. Klamstvo a lož. Reči o nejakom Ježišovi ako ho prezentuje cirkev sú pre mňa trápna rozprávka na chlácholenie a manipulovanie ľudí cirkvou, čo nie su pre mňa nič iné, len fanatici túžiaci po moci. Skvelý je film Man from Earth. Ježišom kľudne mohol byť aj on. O čo je vari menej vierohodné, že ten jedinec žije milióny rokov voči tomu, čo káže cirkev?

Reči ako "dobro, svetlo, láska", "ľudia sú neni hodný vyššieho bytia či poznania", "peklo", "duša", "zbavenie sa evolučného nánosu zla sebectva a pýchy"..... vyznievajú smiešne, smutne a fanaticky zároveň. Áno, na tieto rečičky veľa prostých ľudí povie áno áno a už sa kajajú.

Áno, mnohí ľudia sú si navzájom zlí. Áno, evolučne ešte potrebujeme porásť. Je to normálny vývoj civilizácie vo vesmíre. Nemá to nič s bohom, nebom ani peklom.
Toto prehnané kajanie sa fiktívnemu, je hodné stredoveku. Stovky až tisíce rokov technika a vnútorný a spoločenský rozvoj stáli. Práve pre toto primitívne zmýšľanie a pokánie sa.
Dnes sme inde. Stálo nás to vela bolesti, vojen a možno nás to ešte vela stáť bude. Ale celkovo ľudská rasa napreduje. Už nie len najvyšší cirkevní predstavitelia majú blahobyt. Už nie len najvyšší králi. Áno, mnohí z nás sa stali povrchnými a malichernými spotrebiteľmi. Ale je to len súčasť vývoja a nie cesta do zabudnutia. Je to ďalší level našej rasy. A poznanie získame pokračovaním a nie tým, že si budeme správaním u nejakého vyššieho tvora toho hodný.
 

Zákon dialektického humanizmu

Súhlasím s vami. Zákon dialektického humanizmu je tvorcom dejín.
Dnes už nie sú náboženstvá jedinými sprostredkovateľmi zmyslu života. Novoveká západná kritika náboženstva viedla k zosadeniu Boha a bohov a nastolila človeka, ako tvorcu zmyslu života. Nie človek, ale zákon dialektického humanizmu je objektívnym tvorcom “zmyslu života”. Subjektívny zmysel človeka sa iba k tomuto konečnému zákonitému zmyslu buď približuje tým, že buď plní jeho požiadavky rozvoja, zachovania, ochrany a obrany života, alebo ich neplní pod “trestom” deštrukcie života a tým v službách “smrti”.Pravdou je, že plnenie “vôle Božej” to je prirodzeného Zákona života je znakom pre človeka konajúceho v službách života dobro, že je na ceste "spásy" - oslobodenia od vnútorného diktátora - nekrofilného inštinktu, tým od pudu smrti a tým sa stane nesmrteľným, neschopným viacej “hrešiť”, pretože bude poznať čo životu slúži a čo slúži smrti. Zatiaľ to nikto nevie.
To potvrdzuje moje poznanie, že materiálne žije svojou funkciou, teda informatickou schopnosťou od vzniku vesmíru teda, že je to materiálny svet od svojich základných elementov až po bunky v ľudskom tele sú živé.
Genezis ponecháva otvorenú možnosť, že medzi dňami mohol uplynúť bližšie neurčený čas, v priebehu ktorého mohla prebehnúť stvoriteľská božia činnosť. Teistický rozum pripúšťa etapy “stvoriteľskej činnosti”, antiteistický rozum tvrdí, že táto božia činná sila - Duch svätý nie je nič iného než zákon, ktorý vytvára účelné podmienky pre ďalšie vyššie formy života. Bola to skutočne geniálna tvorivá Mojžišova intuícia, ktorá to zaznamenala ako čosi “zázračného”, čo dnes Bibleizmus odhaľuje ako zahmlenú - tajomnú Pravdu, ktorá sa bude koncom starého veku odhaľovať a poznávať ako vedecká Pravda.

Prečo súčasný človek, homo sapiens, so svojou vychytralosťou, by mal byť konečným produktom “Božieho stvorenia” alebo lepšie povedané produktom konečným pôsobením zákona. To nie je predsa “nesmrteľný Adam” - predobraz v Genezis. Nie je to koniec 6-dňa stvorenia a ani Boh si nemôže jednoducho odísť na zaslúžený odpočinok. Protikladnosť života nedovoľuje ani koniec pôsobenia zákona života a smrti. “To musí prísť” vraví Ježiš na adresu všeobecnej svetovej krízy, o vojnách, vraždách a iných súčasných zločinoch.
 

 

A prečo všetky náboženstvá unisono hovoria to že "správaj sa slušne" a potom bude dobre. To je v skratke posolstvo. Aj toho čo hovoríš ty. A mne to strašne pripomína model že my sme deti a musíme počuvať nejakého otca. A donekonečna to isté. Je nejaký problém? Asi si sa nesprával slušne. Zamysli sa kde. Niečo sa to nedarí? No asi si niekde zhrešil. Niečo sa ti podarilo? No nebeský otec ti dal cukrík lebo si poslúchal.
Však je to smiešne.
 
Hodnoť

Scifi literárne okienko.

Blake Crouch *): Temná hmota.
Vynikajúce.

*) autor trilógie Wayward Pines.

.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Tech