SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Covid-19 a filozofia: sme vo vojne? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

My nie sme vo vojne s koronavírusom. My sme vo vojne s ľudskou emocionalitou. Emo je dobrý sluha, ale zlý pán. Momentálne je našim pánom strach. A prispievajú k tomu aj síce formálne pravdivé, ale de facto veľmi zaváduajúce titulky v médiách.
Príklad:
1. niekde na svete na koronavírus zomrel mladý zdravý človek do 30 rokov - zverejnená titulka
2. ďalších 2 999 999 999 mladých ľudí do 30 rokov na koronavírus nezomrelo - nikdy nezverejnené
Druhý príklad:
1. V Taliansku na koronavírus zomrelo rekordných 500 pacientov. - zverejnený titulok
2. V žiadnom ďalšom z 275 štátov sveta na koronavírus nezomrel rekordný počet pacientov - nezverejnený titulok

Inými slovami, vysoko selektívnym zverejňovaním sa tu vytvára silný spoločenský tlak, a naše elity potom ani nemajú inú možnosť, ako zavádzať silno sebadeštruktívne opatrenia, ktoré budú mať na svedomí 10x, možno aj 100x viac úmrtí, ako koronavírus, plus absolútne nepredvídateľné ekonomické, spoločenské, psychologické a iné následky. Ale samozrejme, to už sa na žiadnej titulke neobjaví.

Tak buď sme to mali urobiť ako Číňania - teda komplet celá Európa na dva týždne zavrieť úplne všetko všetkých všade, hermeticky, armáda, polícia a potom mať pokoj. Alebo sa jednoducho zmierme, že smrť a dane sú jediná istota a že pán boh dáva, pán boh berie a že dožiť sa 100 rokov aj s rakovinou, transplantovaným srdcom, darovanou obličkou, na práškoch a s vymenenými 50% tela jednoducho nie je ľudské právo a že sem tam sa jednoducho objaví vírus, ktorý to pokosí trocha viac ako bežná chrípka. A že áno, tieto veci sa dejú, ale aspoň kvôli tomu neobetujeme celú spoločnosť a celý svet v podobe, ako sme ho doteraz poznali s tým, že ani srnky netušia, čo príde potom.

Toto hazardovanie ľudstva s budúcnosťou ľudstva mi príde ako silno nezodpovedné a sebadeštruktívne.
 
Hodnoť

trochu fantazie a lá Tom Clancy,

číňané vyvinuli novou biologickou zbraň, takovou co nezabíje mnoho lidí, ale způsobí velké ekonomické škody, něco jako svého času "čistá neutronová bomba" a potřebovali si ji vyzkoušet.
Vypustili virus v dosti početné aglomeraci aby získali hodnotné údaje. A vybrali si k tomu i vhodný termín na čas, kdy většina číňánků přijede na svátky domů, tam hoduje a pak se zase rozleze po celém širém světě. Ideální konstalace.
Bohužel hned v počátku jim to chtěl nevědomky překazit nějaký doktůrek a upozornil kolegy na tento virus.
Vedení nezaváhalo a doktůrkovi ukázalo tytyty, ty to budeš platiti a umlčeli jeho i kolegy.
A šíření virusu mohlo masově započíst.
Samozřejmě, že úřady nereagovaly do doby, než čínské vedení usoudilo, že nákaza je dostatečně rozšířená a začali jednat.
Celý svět se snažil jim pomáhat netuše, že hlavním cílem jsou všechny ostatní země kromě bolševické Číny.
A pak to začalo na celém světě. Počet nakažených a mrtvých je nepatrný k počtu mrtvých na cestách a nebo k počtu úmrtí na chřipku apod. Ale požadovaný efekt se dostavil. Světová ekonomika se zpomalila až na čínskou ekonomiku.
Ta v dnešní době dodává do celého světa ochrané pomůcky a velmi rychle si zaplátala díru, která ji vznikla zavřením části území.
Ne nadarmo Donald Trump tuto virozu nazývá čínskou chřipkou. Asi jim to taky došlo.
Toto celé co jsem zde uvedl je čistě jen moje spekulace, podložená jen sledováním situace a hlodání myšlenky " co kdyby".
 
Hodnoť

 

Tak teraz neviem. Sme, či nie sme vo vojne?
 


Najčítanejšie na SME Tech