SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ničia včelie kolónie a škodia divým vtákom. Skúmali rozšírené pesticídy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nie CO2, ale chemikalie, lov a ničenie

prirodzeneho prostredia ako su napr. pralesy a močiare, divoke rieky a podobne, su príčinou vyhynutia všetkých druhov vyhubenych človekom. Ani jeden nevyhynul v dôsledku zvyseneho obsahu CO2 v atmosfére.
Toto treba riešiť a nie zivotodarny plyn CO2, ktorý je absolutnou podmienkou existencie života na Zemi, prvotnym zdrojom vsetkeho organickeho uhlika v živých organizmoch, fotosyntezy, zelene na planete. Cinska tradicna medicina a moc penazi bohatych Číňanov, ktorí pohanaju motor pytliactva a zabijania vzacnych druhov ma na svedomi drasticky ubytok a aj vyhynutie mnohych druhov. Lebo veria, ze napriklad useny plavajuci mechur najmensej velryby na svete zijucej v Cortezovom mori ma liecive účinky, tak ich ostalo uz len 12!!! a aj tie mexicka mafia vykantri, lebo číňan je ochotný zaplatiť.

Toto je príčina, moc peňazí, nie CO2 ako si myslia zmagoreni tínedžri s iphonmi. Hon za ziskom na jednej strane, túžba bohatych jedincov na druhej.
 

presne tak

uplna magorina boj proti CO2 a uhliku, zatial pesticidy a wifi likviduju hmyz a vtactvo...no viete ale za uhlik mozes vypalit dan od vymyslu sveta, za Co2 vypalit emisne povolenky....bilionovy biznis zelenych progresivnych ekoteroristov.
 
Hodnoť

 

Dodrbat a potom “zachranit”. - Taky je tento system.
 
Hodnoť

názor

Pravda je, že bez pesticídov sa dnes už vo veľkom pestovať nedá. Keď je človek chorý, tak ide k lekárovi, ktorý mu dá liek. Aj kultúrna rastlina, ktorá nám má poskytnúť potraviny, potrebuje liek. Inak ju zničia huby a hmyz. Prípadne ju udusí burina. Tým liekom sú pesticídy. Pesticídy, rovnako ako iné lieky, však treba používať rozumne a s mierou.

Nezovšeobecňujem, ale každá palica má dva konce ...

Príklad: Keď by boli aj kritici používania pesticídov ochotní ísť do poľa a, napríklad, okopávať kukuricu (motyky nie sú drahé, na poli však s nimi však robiť do ohlúpnutia a dlho a do fitka je predsa len bližšie) namiesto jej postreku herbicídom alebo kopcovať zemiaky (teda okrem iného aj pôsobiť herbicídne), bolo by aj kritikov treba zaplatiť, a potom by ani kritici nemali lacnejšie potraviny. Tiež predpokladám že títo kritici vôbec nechodia k lekárovi a zásadne neužívajú lieky, vrátane antibiotík. Prípadne asi nikdy nevideli porast zemiakov zničený mandelínkou.

Dnešné výrobné technológie však často na takých herbicídoch životne závisia. Žiaľ Bohu. Čím viac repky na "bionaftu", tým viac neonikotinoidov na morenie jej osiva a tým viac glyfosátu na jej desikáciu, aby sa semeno mohlo zobrať bez veľkých zberových strát. Inak sa dnes naozaj nedá, len keby toho toľko nebolo. To nerobí len Babiš, to robia aj iní. Len Babiš je však na rane, tak mu dobre naložme, lumpovi jednému.

A to ešte nehovoríme o moderných biotechnológiách, ktoré sú často len eufemizmom pre geneticky pozmenené plodiny a pľuvaním Pánu Bohu do tváre alebo jeho pokúšaním. Ani tieto nové postupy včelám a užitočnému hmyzu nepomáhajú. Zvyšujú však zisk.

Hlavne, že vyrobíme bionaftu pre nakŕmenie pažravých motorových vozidiel (radšej väčšie a drahšie, aby sme v hanbe neostali), ktoré si vyžiadajú viac ciest, ktorých výstavba si zase vyžiada záber ďalšej poľnohospodárskej pôdy ako nebnoviteľného zdroja.

Hlavne, že vyrobíme pšenicu, aby sme niekedy mali čím kúriť, a kukuricu na biomasu.

Hlavnou príčinou je aj tak len ľudská pažravosť, teda zisk. "Pravicovo-liberálne" povedané, sloboda podnikania a nezasahovanie štátu do nej bez rozumnej regulácie, majú prednosť. Pokroku nesmieme brániť.

Veľké agrochemické koncerny majú dosť peňazí na to, aby podplatili hocikoho (vrátane poslancov a úradníkov EP a prezidentov USA), čo si budeme navrávať o demokracii. Mnohokrát "motivujú" aj pestovateľov, aby paušálne používali viac pesticídov. Ke´d sa použije zakázaný pesticíd, tak sa to zametie pod koberec, pretože ide o "zahraničného investora". Keď niekto niečo povie proti tomu, tak je extrémista a konšpirátor.

Ďalším klincom do rakvy sú rozsiahle monokultúry, pretože moderné poľnohospodárstvo sa honbou za ziskom stalo priemyslom. A takémuto čomusi sa ešte poskytujú dotácie. Tie by mali ísť do normálneho poľnohospodárstva so správnym striedaním plodín v osevných postupoch, primeranou živočíšnou výrobou a tvorbou vhľadovo pestrej a druhovo rozmanitej krajiny. Dnes sa len ničí pôda, najväčšia a zásobáreň uhlíka.
 
Hodnoť

Spev vtákov

Nedávno som bol v lese blízko Modry. Les bol krásny, až na to, že tam nebolo počuť spev vtákov a ani bzukot chrobákov. Dosť som sa vydesil. Bolo tam hrobové ticho.

Tipujem to na nejaký postrek proti škodcom.
 


Najčítanejšie na SME Tech