SME
Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stredomorie ohrozia silné vlny horúčav a požiare. Rýchlo sa otepľuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Chýbajú Ti?
Už ich privolávaš? A si Ty ten bez viny, kvôli ktorému sa nad nami Boh zľutuje, alebo Ťa rozdupú s nami? Ľudia, uvedomte si, že Vy budete v tom tiež, takže sa z toho vysmievať je také slaboduché, a nie tým Ježiškovým spôsobom, že by ste boli blahoslavení....
Tomas Bily
< 1 2

Nie som bez viny

Ale vysmievam sa im, pretože strašia.
Aj takýto osteň satiry si zaslúžia, pretože akéhokoľvek nealarmistu častujú hanlivým teologickým pojmom popierač ( a podľa pána Prokopčáka nimi treba pohŕdať). Vzaté ad absurdum, týmto priznávajú, že alarmizmus je náboženstvo.
Ja jazdcov Apokalysy neprivolávam, oni ma nimi strašia. Že keď nespravím niečo, čo oni chcú, tak jazdci prídu. Ale k veci - skúste venovať klimatickej zmene 400 hodín štúdia, pozrite aj nealarmistické zdroje a zistíte zaujímavé veci. Najhlavnejšie z nich sú:
- problém nie je taký akútny, ako tvrdí IPCC a SME
- v priebehu posledných 10.000 rokov sme toto už mali 3 - 5 x
- že realistickí klimatológovia majú skeptický postoj k boju proti CO2 (z rôznych dôvodov).
A potom si zákonite dáte otázku, že kto sa Vám pokúša nasadiť uzdu strach a kam Vás chce dohnať.
 

Mňa nestrašia,

Takže neviem prečo to stavia š do tohto svetla. Na to, že si študoval 4oo hodín, (to si si zrátal čas videí na YouTube?) sa čudujem, že to potrebuješ zdôrazniť. Tak aký veľký je ten problém, pán odborník? Predpokladám, že pracuješ v zaprdenej kancelárií s klimatizáciou, ale problém nie je "taký" akútny a si nahnevaný, keď prší, lebo Ty by si chcel slnečno, správne? "Mali sme to tu už 3-5...". Vy ste tu nejaký rozmnožený matuzalemovia. Sa Ťa to tiež pred tými desaťtisícmi rokmi bytostne dotýkalo? A čo sme tu presne mali? Ja dôverujem, aj "realistickým" klimatológom...aj keď skutočne neviem, ako si na to prišiel, že to sú tí "správni", keďže realistickosť v predpovedi je to, čo tu vysmievaš. Prokopčák nie je klimatológ, len vyjadruje komentár ako Ty a ja, takže neviem, čo sa vzrušujete nad ním. Veď to je jeho práca.
P. Š. Ja netvrdím, že to musí byť len o CO 2, ale zjavne je to najvypuklejší problém, ktorý vieme riešiť. Nejde mi do hlavy, ako môžete (diskutéri) mať problém s tým, že sa bije na poplach ohľadne ekológie. Veď to by mala byť celospoločenská téma... Koľko rokov už vedci hovoria o hodinách "päť minút pred dvanástou", dokonca sú to už len dve minúty. Ekológia zahŕňa všetko, a ak sa veľa robí, ale prečo nie viac, ak sa dá. Predpokladám, že si aj na strane VW v afére diesegate, kde ich považuješ za obete sprisahania, či?
 
Hodnoť

Boli casy

boli, ked tento chlapik blogoval aj v tomto denniku.

Vtedy ale este nerazil sialenu neomarxisticku agendu.

https://vetvicka.blog.idnes.cz...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Najlepší príspevok diskusie a takto trápne ho zcenzurujú.
 
Hodnoť

Čomu sa čudujeme?

Masívne ZNEČISŤOVANIE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA JE DÔSLEDKOM NADMERNE ZVÝŠENEJ SPOTREBY TOVAROV obyvateľmi (nad úroveň, ktorá je primeraná reálnym možnostiam našej planéty), a to v podstate najmä na úkor svojich detí, ktoré budú musieť v takto znečistenom prostredí žiť a trpieť chorobami, ktoré to spôsobuje.
Spotreba obyvateľov je pritom už dlhodobo, cielene a umelo zvyšovaná samotnými štátmi v rámci „podpory ekonomiky“ pomocou pridávania nových nekrytých peňazí do obehu.
Takto umelo zvýšené množstvo peňazí v obehu totiž vytvára u všetkých ekonomických subjektov falošný pocit, že sú aj reálne bohatší – a preto si kupujú aj také veci a v takom množstve, aké by si inak nikdy nekúpili.
Bez toho by k nadmernej spotrebe tovarov a teda ani k nadmernému znečisťovaniu životného prostredia nedošlo (načo by niekto masívne klčoval lesy a ťažil uhlie alebo ropu, ak by to drevo, uhlie či ropu v takom množstve od neho nikto nechcel kúpiť?).

JEDINÁ možnosť ako zastaviť ničenie životného prostredia je zníženie spotreby.
Pritom NIKTO (ani štát nie) NIKOMU NEMUSÍ NIČ ZAKAZOVAŤ alebo obmedzovať (a podľa mňa by ani nemal!).
Úplne postačí, ak nebudú ekonomické procesy, spotreba a výroba umelo "stimulované" nadbytočnými nekrytými peniazmi – a to možno dosiahnuť len odstránením možnosti štátov a bánk vytvárať nové nekryté peniaze „z ničoho“.
Potom sa automaticky naša spotreba aj výroba prispôsobia REALITE - zatiaľ čo v súčasnosti zodpovedajú príliš optimistickej pseudo-realite vytvorenej centrálnymi bankami v dôsledku falošného pocitu ľudí, že sú bohatší (keďže zarobia viac peňazí) než sú v skutočnosti.
Až potom budeme vyrábať a spotrebovávať len toľko, koľko skutočne potrebujeme a na čo nám Zem UDRŽATEĽNE poskytuje materiálne prostriedky.
Naopak - v prípade tlačenia nových nekrytých peňazí vyrábame a spotrebovávame oveľa viac než potrebujeme a "na čo máme" - a na UDRŽATELNÉ materiálne zabezpečenie takejto vysokej výroby a spotreby by sme potrebovali hneď niekoľko Zemí (vytvorenie nových peňazí potrebné materiálne zdroje nevytvorí, len vedie k falošnému pocitu, že materiálnych zdrojov máme viac než ich máme v skutočnosti).

Preto ak sa štáty tvária, že chcú chrániť životné prostredie, a zároveň zvyšujú spotrebu obyvateľov („ekonomický rast“) vytváraním nových nekrytých peňazí, tak je to len „divadlo“ bez reálnej možnosti skutočne pomôcť ochrane životného prostredia.

Bližšie pozri napríklad:
http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 

Výborne napísané, Bruno

Ešte doplním: "Trvalo udržateľný hospodársky rast" je fikcia, ktorá spôsobila kontinuálny prenos znášania dôsledkov nadspotreby vždy na ďalšiu a ďalšiu generáciu. Bohužiaľ, niet na svete politika, ktorý by mal gule a zastavil túto špirálu. A na to treba megagule, pretože miliardy ľudí na svete si za zníženie svojej "zóny komfortu" okamžite nájdu obetného baránka. A tým bude ten dotyčný, ktorý sa podujme na to, aby si ľudia uvedomili objektívnu fyzikálnu skutočnosť. Neverím v schopnosť ľudí ako demokratickej masy v tom, že by toto šialenstvo "nafukovacej planéty" zastavili.
Je to vidieť, ako sa množia najviac tí, čo nemajú čo žrať a v oblastiach, kde sa žije najhoršie.
A všetci títo sa chcú mať tak dobre, ako tí, čo sa už tak nemnožia, ale stále chcú nové a nové zbytočnosti do svojho života, ktoré im ale žiadne šťastie ani lepší pocit zo života neprinesú.
Očakávam sebazničenie ľudskej civilizácie v tomto storočí, ale vôbec ma kvôli tomu nejaký strach alebo alarmizmus neprepadá. Myslím si, že ešte najbližších 30-40 rokov sa bude dať žiť na Zemi v rámci možností dobre, keď si nájdeš vhodné miesto na život. Všetko za týmto časovým horizontom je mimo môjho záujmu. Už dávno som vzdal presviedčanie 2-sigma gaussiánu, že riešenie je v nich samotných, v každom individuálne. A keď je daný percentil obyvateľstva zemegule tak hlúpy, že nepochopí, že do svojho hniezda si kadia sami svojim každodenným spotrebiteľským správaním, tak dostanú to, čo si zaslúžia.
 
Hodnoť

 

V prirode to chodi tak, ze v nehostinnom prostredi sa zivocichy mnozia menej. Clovek je snad jediny tak hlupy druh, ze cim ma horsie podmienky pre zivot tym viac sa mnozi. Akoby na zivot stacilo, ze svieti slnko. Nepochopim jedinca, ktory vie, ze zije mizerne, v slume, odpadkoch, ale dopraje to aj svojim aspon piatim detom. A tento pristup nie je vystrelkom jednej generacie.
 

Vystihnuté ...

Problémom zväčšuje to, že voľakedy prostredie bolo pohostinnejšie a ľudia sa x-násobne množili kvôli vysokej úmrtnosti pred dosiahnutím dospelosti. Ale vdaka medicínskej pomoci Európy a USA sa úmrtnosť rapídne znížila. Životné prostredie sa naproti tomu zhoršilo. Ale hlúpy druh sa množí v rovnakej početnosti. To nedáš.... to jendoducho hlava neberie... Takto fungujú len vírusy .. .Ostatné cicavce sú omnoho prezieravejšie...
 

 

Ani nie. Je pravda, že ak sa náhle zmenia podmienky, samica je v strese, plody sa vstrebajú, alebo zabijú novonarodené mláďatá. Ale inak sa rodí najviac mláďat druhom, ktoré počítajú s najvyšším úhynom. A početnosť druhu sa väčšinou v zlých podmenkach vyrieši jednoducho - umrú od hladu. Nemajú to nejak strategickejšie premyslené ako ľudia. Sme si podobní.
 
Hodnoť

 

Budu moct investovat do slnecnych elektrarni a viac vyuzivat elektroauta. Tym padom znizia emisie CO2. Ake prakticke!
 
Hodnoť

 

https://phys.org/news/2019-09-...

Klimaskeptik donútil Nature stiahnuť klimaalarmistický článok o otepľovaní.....
 

 

https://retractionwatch.com/20...

Ďalší článok s dobrou diskusiou k tej téme
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Tech