SME
Piatok, 7. august, 2020 | Meniny má ŠtefániaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najväčší ľadovec na svete sa hýbe. Pozrite sa, ako putuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

simple, simple, ale tento ladovec nie je na pevnine, ale vo vode uz odtrhnuty. Preto sa hybe. Mna len fascinuje, ze niekto od roku 2017 sleduje, ze ladovec vo vode sa hybe a napise odborny clanok k tejto teme.
MiroNovak 
< 1 2

Mna skor fascinuje,

ze niekto je ochotny za to zaplatit.
Ze niekto spravi nieco za peniaze (obzvlast ked ine by nevedel), ma az tak nefascinuje.
 
Hodnoť

 

Tu je video k tomu pohybu (https://www.bbc.com/news/scien...) a so zrazkami a pohybom k moru to veru ma teraz uz malo spolocne. Skor s prudenim vod okolo Antarktidy alebo (https://csegrecorder.com/colum...) prudenim vzduchu.
 
Hodnoť

Caputova je v pohybe

A nema kabatik :D
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Hmm

Niečo mi hovorí, že to bude isto jediný ľadovec na zemi, ktorý sa pohybuje. Inak to to nepísali. ;-)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Našťastie konšpiračné tupelá čo neveria na klimatické zmeny vyvolané človekom sú v menšine, a vlády situáciu riešia.
Pravda, situácii by pomohlo keby tu bol zverejnený populárno vedecký článok s argumentami, miesto blogov. Ale argumenty si môže každý vyhľadať na webe. Ale nechce lebo sa bojí že jeho čierno biele videnie sveta by sa mu rozsypalo ako domček z karát.
 

 

Ľadovce sa v mori hýbu odvtedy, čo sa jeden zrazil z Titanicom (a možno sa zacali hýbať už aj pár rokov skôr). A to bolo ešte pred klimatickými zmenami vyvolanými človekom, keď bola klíma celkom nemenná.

Ale máš pravdu, ľudia čo toto o ľadovcoch vedia, sú v menšine. Či je to šťastie, to som si nie istý.
 

Nuz otazka uz len je,

ze ci tie najdene arguemnty by boli v sulade s tvojou slepou vierou v klimaticke zmeny vyvolane clovekom alebo nie...
 

Duratan

Prečo tak príkro? Prečo označuješ ľudí, čo si dovolia mať iný názor, ako ty, politici, IPCC, OSN, Grétka....? Je, aspoň u nás, sloboda slova a názoru? Pre teba však evidentne platí iba tá jediná, svätá, TVOJA pravda?

Takže postupne:
- vlády situáciu neriešia, iba sa hrajú na riešenie, pretože vlády pozostávajú z politikov a politikov situácia, ktorá MOŽNO nastane v roku 2100 vôbec nezaujíma!

Uvediem príklady:
- najväčší svetoví producenti CO2 na dohody OSN smelo prdia a nik ich neprinúti k zmene myslenia
- najviac kriku okolo CO2 je v EÚ, pričom príspevok týchto štátov k tvorbe CO2 je v skutočnosti nepatrný a plánované zníženie C02, ktoré bude stáť nesmierne náklady ešte nepatrnejšie ( podklady, keďže všetko vieš, si dohľadáš aj sám)
- prísne limity pre automobily sú stanovené veľmi bruselsko-úradnícky šikovne, totiž emisie sa rátajú spriemerovaním emisií vyrobených aut so spaľovacím motorom a elektromobilov, čo je samozrejme, prísne vzaté, smiešny podvod na Gaie a produkcii CO2

Ak by si sa tak veľmi venoval štúdiu tejto problematiky, ako sa venuješ haneniu odporcov šialenej teórie o vplyve CO2, tak by si vedel, že populárno-vedeckých článkov bola zverejnená, napríklad tu na SME spústa. Lapin, Pecho, Ač, redaktori SME sú veľmi plodní ...A mnohí sme ich aj podrobne čítali a študovali a veru sa nezdajú ako pravdivé!

Ale sú aj články, najmä napríklad pána Kremlíka, ktoré rovnako fundovane túto teóriu vyvracajú a odhaľujú klamstvá klamatológov. Myslím, že si vieš nájsť problematiku Mannovej hokejky, falšovania a utajovania dát klamatológmi, klamstvá ačovského ropného zlomu, klamstvá vymierania ľadových medveďov, vymierania druhov atď.,atď........

Takže možno napísať, že situácia okolo globálnej zmeny klímy sa tak skomplikovala, sprofanovala, zneprehľadnila za posledných minimálne 40 rokov, že sa už stala iba otázkou VIERY. Buď neobmedzene veríš klamatologickým vedcom a ich klamstvám, alebo z nejakého dôvodu pochybuješ o ich pravdivosti, správnosti a čestnosti a neveríš im!

To je fakt. Prečo potom protistranu, teda neveriacich v ekonáboženstvo IPCC a svätú Grétku, urážať?
 
Hodnoť

 

Saudsky sejk si objedna lad do drinku na plazi, a hned taky povyk...
 
Hodnoť

V

baroch sa pohybuje velke mnozstvo ladovcov do poharov. A nikto o tom nepise.
 

nemaju fotku zo satelitu

tak sa o tom nepise.

ale v mnohych domacnostiach sa o nich hovori/krici po navrate obdivovatelov topiacich sa ladovcov vo whisky.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Tech