Voči predošlému článku, tento článok je iba slabý odvar, pretože nemá nič spoločného s vedou, iba s osobnými dojmami vedeckých pracovníkov na produkty vedy. Aj množstvo diskusných príspevkov to jednoznačne dokazuje.
Upozorňujem autorku aby sa sústredila na konkrétne vedecké problémy, lebo ináč pôvodná snaha ESET-u, vyjde na zmar, na psí triadsiatok.
Dnes sa projekty s visačkou 'umelá inteligencia' dobre predávaju. A na tom sa priživujú rozmanité programy na mechanické rozpoznávanie vzorov s využitím veľkých objemov dát, ktoré však s AI veľa spoločného nemajú.
Napr, Amazon používa jeden taký sofistikovaný program , ktorý zaznamenáva okrem iných údajov, koľko času trávia zamestanci na prestávke a toalete. Keď nedosahujú požadovanú produktivitu, najprv program zašle upozornenie, a potom aj výpoveď. Všetko efektívne zautomatizované. Ročne takto firmu opúšťa asi 10% personálu. Zamestanci, ktorí nechcú prísť ani o túto prekérnu prácu, preto radšej cikajú do fľaše.
vsetci prorokovali ze Umela inteligencia zoberie pracu tym najmenej vzdelanym, ale v skutocnosti to budu kancelarske krysy s vysokym vzdelanim, ktore pridu o pracu :)
A snad umela inteligencia vyriesi jeden problem ktory sa uz niekolko desatroci nedari vyriesit a to je spracovanie financnych transakcii v banke cez vikend...
ze si v jednom prispevku 10 krat pouzil nadavku. alebo preto ze ta niekto bonzuje...
to nech posudi kazdy sam.
potom je kopa ludi co maju na facebooku ze maju vystudovanu univerzitu zivota. Ale medzi nich skor patris ty ako ja. Pretoze evolucnu teoriu si zjavne nepochopil a jedine co v diskusii dokazes je anonymne urazat.
Skus pouzivat menej nadavok. mozno ta potom nezmazu...
Princípy darvinizmu Darwinova teória má tri hlavné princípy:
Organizmy sa rozmnožujú geometrickým radom, ale len malé percento z nich prežije až do dospelosti. Jedince v populácii sú mierne odlišné (variabilné). Ich prežitie nie je náhodné, ale dochádza k neustálemu boju o život, pričom objektívne podmienene (zákonite) prežijú len organizmy, ktoré sú lepšie prispôsobené prírodným podmienkam ako ich konkurenti. Dochádza teda k prirodzenému výberu, vďaka ktorému sa prispôsobenie organizmov postupne zvyšuje. Prirodzený výber Prirodzený výber je proces, v ktorom sa priaznivé dedičné schopnosti stávajú častejšími v nasledujúcich generáciách v populácii množiacich sa živočíchov, zatiaľ čo nepriaznivé sa stávajú menej častými. Jedince lepšie prispôsobené prostrediu, ktoré prežívajú, prinášajú potomstvo ovplyvňujúce frekvenciu výskytu jednotlivých génov v populácii. Podľa svojho charakteru môže byť prirodzený výber:
stabilizačný, ak sú v ňom eliminované hlavne jedince s extrémnymi vlastnosťami a najlepšie prežívajú jedince s priemernými vlastnosťami, usmernený, ak prežívajú hlavne jedince s nejakou zriedkavou vlastnosťou, divergentný, ak najlepšie prežívajú jedince s extrémnymi vlastnosťami a najhoršie prežívajú priemerné jedince (napr. ak v prípade rastlín najlepšie prežívajú jedince kvitnúce skoro na jar a neskoro na jar, kým jedince kvitnúce v strede jari prežívajú najhoršie – napr. vplyvom častej nepriazne počasia v strede jari).
a teraz skus napisat ktory z mojich 5 prikladov nesedi ?