SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobrotivý strýko a plodné matky. Prečo evolúcia nezmazala homosexualitu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

dalsia "veda".
 

Tak, tak

ľudský rozum je taký úžasný nástroj, že (si) dokáže vedecky odôvodniť všetko.
A potom príde iný vedec, a fundovane odôvodní pravý opak.
 

 

No vieš, niektorí ľudia majú taký zvláštny sklon že keď vidia niečo zvláštne, snažia sa o tom viac zistiť, a nie to zobrať na vidly a zhodiť zo skaly.
 

Tob tobôž keď

zhodenie zo skaly hrozí im samým.
 

 

Zistovanie viac je spravne, len mi nesedi, ze sa to snazia napasovat na nejake domnienky bez poriadneho vyskumu. A noviny hned subor tychto domnienok publikuju.

Mne to znie ako rozhovor o evolucnej vyhodnosti vysky cloveka. Mozeme pisat domnienky, ze taky clovek dosiahol vyssie alebo bol silnejsi. Ale aj ze maly clovek sa lahsie niekde ukryl, potreboval menej energie atd. Bez serioznejsieho vyvracania hypotez nevieme povedat.

A nakoniec, nemusi tu byt evolucny dovod. Populacne choroby so zakladom v genetike ako cukrovka, obezita a nadory tiez mozno tento dovod nemaju.
 

 

Ak sú tam reprezentatívne vzorky a dodržiavajú sa vedecké metódy, je to veda. Čo teológia, ezoblbosti, numerológia, astrológia. To sú "vedy".
 

 

je to "veda" lebo dezinterpretuju fungovanie evolucie aby homosexualitu povysili na evolucne rozhodnutie "prirody".

zjednodusene, evolucia zabezpecuje prezitie druhu vo svojom prostredi.

ak sa vyznamne meni prostredie, dochadza k vyznamnym evolucnym zmenam. inac evolucia postupuje veeeelmi pomaly, ako vobec. ku odchylkam vo vsetkom moznom dochadza neustale, ale kym nemaju vplyv na prezitie druhu, tak sa mozu objavovat neustale.
neznamena to ze "priroda" tieto odchylky "povazuje" za dolezite a zamerne ich zachovava.

vzhladom na to ze prezitie nasho druhu zalezi od mnozenia sa stykom medzi dvomi pohlaviami, je toto momentalne nevyhnutne pre prezitie druhu. ak sa vyskytne odchylka od normalu vo forme homosexuality, je to vzhladom na reprodukcne schopnosti ludi tak mala hrozba pre prezitie druhu, ze s tym "priroda" nemusi nic urobit.

nieco ako ked su neockovani ludia v siroko zaockovanej populacii. do urciteho percentualneho vyskytu nepredstavuju hrozbu pre sirenie choroby,

neznamena to ze homosexualita je evoluciou vybrana lebo je na nieco dobra.
 
Hodnoť

Klop klop, ktoje?

Ľudia sú smutní, že síce nezaplatili za legitímny sexuologický výskum ani vindru, ale mohli dať peniaze radšej astrológom, ezo-kvantovým fyzikom, homeopatom, kresťanskej vede, stavanie Noemovej archy, ale najlepšie im, všakže?
 
Hodnoť

 

V SME majú homosexualitu asi ako tému mesiaca máj. Toto je x-tý článok venujúci sa tejto problematike v pomerne krátkej dobe. Ale chápem, treba ju propagovať a taktiež zjemňovať postoje nás, tvrdohlavých heterosexuálov. No a ten kmeň zo Samoi, ani muži ani ženy...čo k takýmto “geniálnym” argumentom v prospech homosexuality dodať? Taký Radim Uzel (známy český sexuológ), by ich určite tiež rád pozoroval. Ale zavretých na samotke. Od normálnosti majú títo ľudia totiž ďaleko.
 

 

EU voľby...
 

Zložitý svet tvrdohlavých heterosexuálov

Tvrdohlavý homosexuál - to je fakt parádny termín, priam označenie skupiny s určitým svetonázorom. Dovolím si ho trochu rozobrať podľa slovenských definícií, pretože myslím, že nám to môže čo-to prezradiť.

Tvrdohlavosť je v krátkom slovníku slovenského jazyka definovaný ako "kt. neústupne (a nerozumne) trvá na svojom, zaťatý, zanovitý, hlavatý; svedčiaci o tom". Si teda zaťatý a trváš na svojom bez toho, aby si ustúpil. Občas sa to fakt neoplatí. Napríklad ak niekto na vlakovom prechode trvá na svojom, že ho ešte stihne prejsť pred rýchlikom.

Druhé slovo je heterosexuál - "človek s pohlavnou náklonnosťou k opačnému pohlaviu". Žiaľ nie je tam presnejšia definícia. Napríklad, či keď sa človek vyjadruje, že homosexuáli majú od normálnosti ďaleko, je to ešte prejav heterosexuality, alebo už latentnej homosexuality. Pre milovníkov binárneho sveta by sa malo presne stanoviť, čo je ešte heterosexuálne a čo už je homosexuálne. A napríklad by potom podľa toho mali byť pre ich vieru nejaké pravidlá - napríklad heterosexuálny muž by nemal z vlastného presvedčenia pozerať hanbatý film, kde sa miluje muž so ženou, pretože veď predsa pociťuje náklonnosť iba k opačnému pohlaviu, tak sa predsa nemôže mať chuť pozerať na nejakého holého chlapa.

Ak to teda chcem silou mocou vtipne spojiť dokopy, tvrdohlaví homosexuáli sú chlapi, ktorí neústupne pozerajú iba hanbaté filmy v ktorých sa neukáže žiadny chlap. A vlastne ani ďalšia žena, lebo to by vlastne bola náklonnosť k opačnému pohlaviu majúcemu náklonnosť k rovnakému pohlaviu - niečo ako heterosexuál majúci rád homosexualitu. Pri toľkých komplikovaných pravidlách sa to už blíži skôr vysvetleniu, ako vznikol celibát.
Poučením pre mňa je, že asi radšej nebudem tvrdohlavý. Pretože v tej vašej viere to máte veru strašne komplikované, vy tvrdohlaví heterosexuáli.
 

Obdivuhodné i zábavné

ako ste dokázali spojiť to bujné premostenie a "dospieť" až k viere a celibátu.. Na svete asi neexistuje ateista, ktorý by nebol zapálený pre (globálne) otepľovanie na všetkých úrovniach, čo je samozrejme hlúposť.
 

 

Marcel Zúbrik_my, tvrdohlaví heterosexuáli, máme úplne jasno ako vo svojej kresťanskej viere, tak aj v z nej vyplývajúcich názoroch, napríklad na štvorpercentné témy. V tomto prípade som sa pozastavil nad tým, že sme.sk neoficiálne (podľa množstva propagujúcich príspevkov) vyhlásil máj za mesiac homosexuality (alebo moderným slangom “gejovstva”).
 
Hodnoť

dajte prec ten clanok, ihned

precita si to nejaky ukryty homosexual v radoch Kotlebovcov a zacne si mysliet, ze vlastne na tom nie je nic zle.... a nebude dost razantne bojovat za program Kotlieb....

To je to co chcete??? Aby sa Kotlebovci rozpadli.... Ved tam je tych latentnych pozehnane.
 
Hodnoť

 

Z článku:
Zdalo sa teda, že evolúcia homosexualitu nechce zničiť a posúva ju cez gény aj na ďalšie generácie.
- Asi nie je možné aby sa všetky veci samokorigovali a tak ľudia sebou nesú aj genetické vady, dedičné choroby, alebo veľmi pravdepodobné predispozície, aby sa u nich prejavili!
Je zvláštne že vedome sa v nejakom momente na tie skutočnosti čo poznajú hádam aj na 2. stupni základnej školy "zabudne" a tvrdí sa, že "evolúcia" to vedome a spokojne posúva ďalej :D
Evolúcia je priebeh v nejakom čase, ťažko ohraničenom, stále prebiehajúcom, nič konkrétne, čo by malo vedomie a rozhodnosť v uvažovaní. Je to nespočetné množstvo malých zmien, reagujúcich na vonkajšie okolnosti, v spojitosti s rôznymi vlastnosťami, živočíchov, rastlín, buniek atď., keď niekedyy nejaké cesty skončili v slepej uličke.

"Ak by však homosexualita odporovala evolúcii, prečo nie sú všetci ľudia heterosexuálni?"
- Prečo sú aj ľudia s Downovým syndrómom, narodia sa farboslepí a pod. – prečo nie sú všetci zdraví? Rád by som od vedcov počul odpoveď, keď kladú také miestami až neskutočne neakademické otázky.

„Ako to, že tu stále sme, keď nemáme deti?“ pýtal sa podľa webu Science Focus sám seba Alatina Ioelu, príslušník Fa’afafine na Samoe. Časť génov môžu homosexuáli šíriť vďaka svojim sestrám a bratom.
- Lebo nevznikli zo vzduchu a nešíria ich oni, ale vďaka im rodičom a súrodencom sa časť z génov, ktoré majú VĎAKA SPOLOČNÝM PREDKOM, šíria ďalej – toť odpoveď na bájnu otázku, ktorá je ako z ríše prehúlenej noci :)

"Homosexuálne správanie nie je bežné iba u ľudí."
- Sa teda čudujem, že sa nevyskytuje v populácii aspoň v 50-60%, keď je údajne také bežné.

"že ženská sexualita je omnoho tvárnejšia. Znamená to, že sa môže vyvíjať aj v priebehu života. Mnohé ženy vyjdú ako lesby až v neskoršej časti svojho života. U mužov sa sexuálna orientácia po puberte zvyčajne nemení."
- Raz je to niečo s čím sa človek narodí a neovplyvní ho prostredie (keby dieťa žilo s homosexuálmi) a inokedy je nejaká zmena, ovplyvnenie aj okolitými vplyvmi, možná?! Tak sa dohodnite čo budete hlásať. –> zároveň odkaz na ďalšiu časť z textu:
"Orientáciu - hetero či homo - totiž ovplyvňuje viacero génov a tiež prostredie a iné biologické faktory."
alebo
"sa môže vyvíjať aj v priebehu života. Mnohé ženy vyjdú ako lesby až v neskoršej časti svojho života. U mužov sa sexuálna orientácia po puberte zvyčajne nemení."
- Nepamätám si žeby sa chalani na základke v 2. stupni či v začiatkoch strednej objímali, či bozkali, čo u dievčat nebolo až tak nezvyčajné. Zaujalo ma "zvyčajne nemení" u mužov. čo znamená že zmena sa nevylučuje. Zaujímavé..tak sa tak nemuseli "len" narodiť.

"Volajú sa Fa’afafine a sami seba identifikujú ako tretie pohlavie. Rodia sa ako muži, no počas života sa často správajú ako ženy. Fa’afafine nemajú radi označenie homosexuál, aj keď mávajú sex s inými mužmi (ktorí však nie sú Fa’afafine)."
- Takže sa tak nesprávajú 100% času ale ČASTO, ako píšete. Čiže sú flexisexuáli, ako sa im zachce, ako sa vyspia, majú náladu sa správať, tak vtedy sú 3. pohlavie, ale o pár hodín, keď sa práve vtedy nesprávajú ako ženy, sú mužské pohlavie. Bravó! :D.
To mi pripomína napr. diagnózu o rozpoltenej osobnosti. Na ostrove by bodoval Kevin (J. McAvoy) z filmu Split, presvedčivo vedel byť aj Patríciou a bol na pozorovaní v ústave. Ale to sa takým stáva.

Vďaka, celkom dobrý materiál do zbierky faktov, dojmov, vedeckých téz a koša, kde sa po dlhšom čase nájdu aj protichodné tvrdenia.
 

 

veď ten článok ti to jasne vysvetlil...,
čo je ako gén, alebo skupina génov u žien evolučná výhoda, lebo viac detí,
to je u mužov, potomkov tých žien, evolučná nevýhoda, lebo homosexualita.

downov syndróm je celkom iný košík s celkom iným ovocím

pomotal si všetko hala bala, okadil šachovnicu, rozhádzal figúrky a ešte sa tváriš jak Kasparov.
 

Kto chce pochopí, kto nie, ten aj zavelí

citácie a k nim dané komenty, ktoré na tú časť reagujú a nejde len o "chytanie sa slovíčka" – lebo niekto tie veci nejako prezentuje a keď sú tam buď nejednoznačnosti, či protichodnosti (príp. s niečím napísaným tiež v tomto či podobnom médiu), je normálne že sa na niektoré také časti poukáže.
Nie, nik ma nepresvedčí, že žiadna abnormalita, výkyv, nepredchádza tomu, že niekto nemá prirodzenú sexuálnu orientáciu a identitu. Vykytujú sa rôzne veci, ale je zaujímavé tvrdiť, že príklad napr. s Downovým syndrómom, či Aspergerovým syndrómom a inými, je úplný rozdiel. Teda aspoň tie javy, ktoré sa viažu skôr na psychiku ako telesné dispozície (aj keď sú hermafroditi, ale to dám bokom.. to je asi tiež úplná normálka).
Stáva sa, že k hre si prisadnú aj nie celkom chápavosťou obratný, ale vedia urobiť zbytočný prievan pri miešaní kariet :) Ale aspoň majú pocit, že tiež vytasili nejaké to eso, aj keď v zlom poradí a slovo aj vklad, ostanú v pozadí.
 

 

Tu mame v praxi jedneho latentneho, ktory si opat dokazal, ze ho nepritahuju muzi
 

Šimon, tak to skús priblížiť

kľudne, prečítaj si aj koment pre '1146082' a už keď tu ideš niekoho nazývať latentným, buď tej obratnosti a nepovrchnosti, skús to analytické myslenie priblížiť. Rád sa dozviem ako si k tomu dospel.
Vybral som citované časti a k tomu napísal reakcie a asi to nie je niekomu o vôli, keď sa nájdu veci, ktoré sa dajú napadnúť, oponovať niektorým nejednoznačnostiam.
Kto tej agende kompletne nepritakáva (som napr. za reg. partnerstvá), toho nejak rýchlo označme, ten bude latentný (aj keď ho priťahujú staromódne len ženy), treba to nejak zaobaliť, lebo ako to, že má niekto výhrady k nejakým vedeckým obhajobám, že?
Ty si maj na LGBTI svoj názor, ja mám svoj. Mám sesternicu lesbu, boli sme v kostole na svadbe jej sestry, ona nemá voči viere nenávisť – ale aj ja mám výhrady k inštitúcii cirkvi. Videl som pár filmov, či už o segregácii a udalostiach v US 50.- 60. roky, aj filmy ako Skrotená hora, Green book, Lost and Delirious, Philadelphia - z iného súdka, aj preto, aby som nebol zaujatý a snažil sa niečo pochopiť, vidieť isté veci z iného pohľadu, no nie som za, aby sa pomaly tvrdilo, že nie je nejakou prirodzenosťou, aby bol vzťah ako základ pre počatie, muž a žena, teda heterosexuálny pomer. Že slovo prirodzenosť je zrazu zmenené na labyrint skiel s odrazom na všetky strany. Hlavne ak aj nejednoznačne – dávajú do ruky nimi zhmotnenej entity zvanej evolúcia, žezlo, ktorá dáva vedome miestenky všetkému možnému, aby zaujalo rovnaké miesta prirodzenosti. To neznamená dávať na nejaký okraj, no tvrdiť že "evolúcia chce" (pre niekoho príroda, boh), aby bolo veľa intersexuálov, transexuálov, homosexuálov – lebo sa píše že je to celkom bežné v línii evolučného vývoja, je fakt skreslené účelové vnímanie a manipulácia.

Očakával by som, že k takýmto témam budú zmiečané vedecké medzinárodné tímy, ktorých hlavným cieľom bude hľadať pravdu a v článkoch budú uvedené mená, zdroje.
 
Hodnoť

 

A v nemecku uvazuju dokonca o tom ze homosexualitu budu kvalifikovat ako ochorenie a snazit sa ho liecit
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Tech