SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri zbere olív umierajú milióny vtákov. Vsajú ich hlučné stroje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Aha, to vysvetľuje prečo sú vždy v olive tie ružovo červené kúsky
 

 

Dnes je vzácnosť ak vidíte vrabca, niekedy ich boli húfy, kŕdle, dnes ak vidíte 1 - 2 tak je to zázrak, aj to takí malí, vychudnutí, všetko otrávené z postrekov, jedov, pokapané, detto včely.
 

 

Lebo všetky sú na nasom sídlisku a čvirikajú mi pod balkónom od pol štvrtej ráno.

Je neuveriteľné akí sú ľudia poverčiví. Niekto vymyslí kravinu (miznú vrabce a včely a to je hrozné lebo bez nich vsetci zahynieme) a ľudia tomu hneď uveria a opakujú to. Nič sa nezmenilo od temného stredoveku, a popularita proroctiev o konci sveta sa nezmenila vôbec.
 

 

Vymieranie hmyzu je extrémne rýchle
https://www.interez.sk/vymiera...
Hrozivú prognózu prináša vedecká analýza uverejnená vo vedeckom časopise Biological Conservation. https://www.sciencedirect.com/...
Azda najhrozivejšia je situácia v Portoriku. Za posledných 35 rokov tam vymrelo 98% hmyzu. Ročný pokles celosvetovej populácie hmyzu o 2,5% označil za šokujúce číslo. Tvrdí tiež, že situácia nabrala za posledné dve desaťročia alarmujúce rozmery.

Až tri štvrtiny lietajúceho hmyzu zmizli za posledných 25 rokov. Netýka sa to len Afriky a Ázie, tvrdia to biológovia v Nemecku.
https://www.aktuality.sk/clano...

Takze... Ziju v stredoveku vedci spominanych studii alebo ty?
VYmieranie hmyzu je horsia katastrofa ako globalne oteplovanie. Len si to este malokto uvedomuje...
 

vrabce ubudli, lebo sa zmenil

ich ekosystém. Kedysi ich bolo plno, pretože sme sme smeti sypali voľne do smetných nádob, pričom často niečo vypadlo, pri žatvách sa sypali kopy zrna všade okolo a p. A napr. na panelových sídliskách mali vrabce málo konkurencie. Dnes máme na sídliskách stromy, na nich hniezdia drozdy a tie sú väčšie ako vrabce a sú agresívne, takže vrabce majú menej šancí. Kedysi uvidieť drozda bolo hodné oslavy, dnes zas uvidieť vrabca.

V otvorených smetných nádobách (odpad sa tam nehádzal v plastových vreciach) sa množili muchy, čo zas vyhovovalo napr. lastovičkám. Kedysi, keď som otvoril okno, za chvíľu bola izba plná múch. Dnes už toto neohrozí. Ďalším zdrojom múch bolo poľnohospodárstvo alebo latríny. Dnes sa dobytku často podávajú odčervovacie prípravky, ktoré vadia aj druhom množiacim sa v hnoji.
 

 

K+ Presne tak, treba vidieť súvislosti.
 
Hodnoť

Desiatky az stovky milionov vtakov rocne

Zahynie kvoli veternym elektrarnam. A ziadne alarmisticke spravy o tom...
 

 

Lebo je to hlupost. To cislo si si vymyslel a je brutalne nadhodnotene.
 

 

Fotovoltaické elektrárne v Tramptárii ugrilujú zaživa ročne niekoľko miliónov vtákov. Vtáky si ich mýlia s leskom vodnej hladiny.
 

Tisicov, nie milionov

chybicka se vloudila. Statistiky su lahko dostupne.
 

yojo

A možno ani nie, možno sa "svko" až tak nepomýlil, iba sa vyjadril príliš lakonicky! Skúsme poňať počítanie ekoteroristickej EÚ trochu globálne!

Aké bude to číslo, ak zarátame straty živočíchov a rastlín počas budovania veterných monštier na vrcholkoch panenských kopcov ( napríklad nad Šibeníkom v Chorvátsku ) zatiaľ málo ničených človekom ( treba zbudovať aj cesty k veterníkom, treba zakopať káblové vedenia ) a na podhorských lúkach pod Roháčmi stavbou FTV ( treba pod nimi chemicky likvidovať burinu ), teda stavieb iniciativovaných a spolufinancovaných od vysoko "ekologickej" EÚ?

A čo ak zarátame ohrozenie cicavcov, hmyzu, vtákov a iných živočíchov pri pestovaní repkovej monokultúry, ktorú podla SME je potrebné striekať až 17 krát? A zase iba z iniciatívy EÚ?

A čo ak zarátame drastické úhyn rýb, kôrovcov, hmyzu, červov zabetónovaním našich korýt potokov a riek z "protizáplavových " dôvodov. Financovaných často z EÚ? A pritom v súčasnosti EÚ začína obracať a tvrdí KONEČNE niečo o revitalizácii riek, potokov a mokradí v záujme zachytenia vody v krajine, ktoré doteraz za strašné peniaze agresívne vysušovala. Teraz sa EÚ zobudila a za strašné peniaze bude vody revitalizovať, teda ťažkou technikou rozbíjať to, čo doteraz vybudovala pričom opätovne vyhubí všetko živé v mieste "revitalizácie"?

A čo ak zarátame straty na životoch ľudí a živočíchov následkov povinného zavedenia jedovatých žiariviek naplnených ortuťou, ktoré sa nepochybne dostáva do prírody namiesto relatívne ekologicky neškodných žiaroviek? Zase sa po čase "ekologická" EÚ "ožratá svojou zelenou mocou" zobudí a bude vynakladať obrovské náklady na odstránenie ortute z prírody?

Revitalizovať by mali skôr tých dementných, ožratých "junkerov" v Bruseli!
 

 

http://savetheeaglesinternatio...In 2012, breaking the European omerta on wind farm mortality, the Spanish Ornithological Society (SEO/Birdlife) reviewed actual carcass counts from 136 monitoring studies. They concluded that Spain’s 18,000 wind turbines are killing 6-18 million birds and bats yearly.


Extrapolating that and similar (little publicized) German and Swedish studies, 39,000 U.S. wind turbines would not be killing “only” 440,000 birds (USFWS, 2009) or “just” 573,000 birds and 888,000 bats (Smallwood, 2013), but 13-39 million birds and bats every year!
 

 

A teraz si nájdi štatistiky, koľko vtákov zabijú BTS a vysielače, či túlavé macky . Následne sa môžeme baviť o tom, či sú veterné elektrárne naozaj problém.

A čo sa týka tých štatistík, keď máš viac statistik, pravda bude niekde uprostred.
 

 

najdi si ich sam, ja nie som tvoja sekretarka.


ty si tvrdil ze je to hlupost, vymyslene a nadhodnotene cislo. tam mas dokaz ze si sa mylil, ked sa ti nieco nepaci, mozes im napisat a polemizovat.
 

Tak, tak

keď niekto dačo napísal, vždy je to sväto-svätá pravda.

Ako povedal Gašpi tej novinárke: a vy nečítate noviny ?! veď to tam bolo biele na čiernom !

:-((
 

 

Ani nie ze ziadne spravy, oni aj su, ale nie teraz a nie tu. Kto ma zaujem, vyhlada si. Tych nebezpecenstiev pri migracii je viacero. O tejto, ktora sa netyka az tak samotnej migracie, skor miestnych pomerov v mieste ich vyskytu (takych obdobnych je opat radovo viac) som napr. nevedela, pre mna teda clanok prinos mal. A nemigruju len vtaky, ale napr. aj ryby a na tie ciha tiez vela vela nebezpecestiev, nehladiac ze velke vodne elektrarne im prakticky prerusili trasy, ved volakedy osady pod (nasimi) Tatrami mali napr. v znaku lososa, lebo mu nic nebranilo v ceste sem, dnes uz nemozna vec a pod atd. dali by sa o tom litanie pisat...
 

Omyl!

Písali o tom na Smečku cca tri týždne alebo mesiac dozadu. Tiež bombastickiý nadpis.
MILIÓNY ! ! ! Akože vtákov, zabijú veterné elektrárne. (Článok bol sponzorovaný atómovou lobby. :-[ )
A teraz opäť: MILIÓNY ! ! !
Žijem na dedine, pozorne si všímam okolie, vidím, že sa zmenili počty vrabcov. Ale pre zmenu tu máme kopu iných operencov, a to v hojnom počte. A to pomlčím o škorcoch ( hotová katastrofa pre toho, kto má čerešne, hrozno).
Určite pri elektrárňach aj pri tom zbere niečo uhynie. Tak ako po zrážkach s autami, lietadlami. Ale načo tie bulvárne titulky?
 
Hodnoť

 

Detto milióny vtákov ročne na drôtoch vysokého napätia, krajiny sú pretkané fest hustou sieťov vedení, no a nezabúdajme ani na fasády presklených budov v mestách. K tomu chemické extenzívne poľnohospodárstvo. Áno, jeden živočíšny druh sa tu premnožil. Len východisko sa neukazuje.
 

Akože neukazuje?

Prestaň rečniť a začni od seba,hneď bude o jedného človeka menej ;-)
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Tech