SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chemik Zeleňák: Vieme, ako zachytiť oxid uhličitý. Limitujú nás najmä peniaze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

coze?

viac ako 6 hodin od uverejnenia, a ziadny vtipny prispevok na temu klimatickych zmien????
 
Hodnoť

 

Tiež viem ako zachytiť CO2. Treba viac zelene a menej betónu a asfaltu. Zakázať stavby na "zelenej lúke" a využívať nefunkčné zastavané priestory . Dostanem ocenenie? Asi nie lebo je to jednoduché a hlavne lacné.
 
Hodnoť

 

To znie ako perpetuum mobile. V elektrárni spálim uhlie, vyrobím CO2, CO2 zachytím v zeolite a potom ho zo zeolitu vyženiem zahriatím na 400 °C - na to musím spáliť opäť kvantum elektriny.... Otázka je, čo s tým vypudením CO2? Budeme ho opäť finančne a energeticky nákladne tlačiť do zeme?

Nebolo by jednoduchšie neklčovať lesy a nechať CO2 absorbovať v dreve a listí? Nenahrádzať veľké stromy v zákrpkami? Je až zúfalé, ako sa obrovské stromy pília a štiepkujú na tzv. BIOMASU. A my ešte dotujeme túto brutálnu devastáciu krajiny aj klímy... jdu blejt velebnosti..
 

 

Bolo by to jednoduchšie, ale kto by to chcel ?
 

možno Lesostav

ten asi stavia lesy, alebo nie?
 
Hodnoť

 

Nerozumiem, ako im môžu chýbať peniaze ... Veď pri takomto veľkom probléme 21. storočia ako je CO2 nemôže byť problém získať od štátu dotáciu, hlavne ak majú už nejaké dielčie výsledky. Stačí podať žiadosť a hotovo.
Jedine ak by boli peniaze určené na vedu rozkradnuté bandou z SNS...
 

 

V článku sa nepíše o dotáciach štátu. Pán Zeleňák hovoril o tom, že súčasné metódy zachytávania CO2 existujú ale sú drahé. On s jeho vedeckým tímom sa preto snažia nájsť materiály, ktoré sú menej náročne na regeneráciu.
 

 

Áno máš pravdu. Ja len pociťujem veľkú frustráciu z toho, ako SNS (opäť) naložilo z peniazmi, ktoré veľmi chýbajú našej Montážnej dielni Európy.
 


Najčítanejšie na SME Tech