Starý dobrý trik na tužkové baterky, keď sa už začínajú porúčať na onen svet alebo dlho stáli, šup s nimi do úst a stoličkami ich jemne pohrýzť - deformovať. Chemikálie sa trochu premiešajú a TADÁ, článok ešte pustí trochu šťavy. Plán B, treba ich zaliať vriacou vodou na 10 minút.
Uz prva veta ma dostala. "Ideálna izbová teplota, ktorú ľudia považujú za komfortnú, sa pohybuje v rozmedzí 18 až 24 stupňov Celzia." Ja som doteraz existoval v presvedceni ze izbova teplota je 25C. Ano 28C uz je neprijemne viacej, hlavne pri fyzickej aktivite no tych 18C ma dojalo. Ano moze byt dlhodobo aj 18C s rolakom a tenkymi rukavicami, pripadne pri posilovani s cinkami. Zelam autorskemu kolektivu Quarku 3 hodiny sediet za pocitacom v trenkach a tricku pri teplote 18C a garantujem im, ze po troch hodinach budu mat problem napisat JEDINU VETU !!!!!! Take budu mat skrehnute prsty. Potom si troska predefinuju pojem "izbova teplota".
Cela tema je natolko komplexna, ze sa asi neda opisat v nejakom clanku na sme. Skladovanie v chladnicke je odporucane, predpokladam, len pre obmedzenie tzv. samovybijania, ktorym trpia prakticky vsetky typy baterii. Za optimum sa vseobecne povazuje bateriu nabit na cca 80% jej kapacity a skladovat pri izbovej teplote, resp. pri teplote 0-25C. Len pre uplne info, litiovym bateriam rovnako nerobia dobre plne cykly, tzn. vybitie blizko k 0% a nabitie na 100%. Idealne je litiovu bateriu nabijat priebezne, kludne uz od 70-80%.
ja len nerozumiem preco v technicky orientovanom clanku sa spomina prienik chladu do telefonu- to vyznieva ako keby pri zhasnuti svetla nastal prienik tmy do izby...
plan