SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Pompejach objavili erotickú fresku. Ukazuje styk labute so ženou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Hotova

Pornitologicka :)
 

 

Jaj, to si nemal, teraz bude Googliť...
 

tak bud to boli lesby,

alebo to nie je labut, ale gunar!
 
Hodnoť

 

Nepoškvrnené počatie pripomína tento styk so vznešenou božskou labuťou.
Prečo sú náboženstvá tak zamerané na divný, nenormálny sex? Labuť, duch svätý, aj ten Mohamed súložil s deväťročnou... Veriacim to nepríde odpudzujúce a nenormálne?

Predsa jedna vec je veriť vo večný život, ale celkom iná je vyznávať zvrátený sex. Alebo žeby tie túžby súviseli? U mňa teda nie, asi nie som normálny.
 

 

Super poznamka. Aj Jezisa ak chceli spravit polobom muselo sa tam pridat nadprirodzene.
 

Ďalší čo si pletie dve rôzne veci

Všetci ľudia si od svojho počatia nesú so sebou dedičný hriech = vzburu ľudí proti Bohu), iba Mária sa stala výnimkou a bola rodičmi počatá bez poškvrny dedičným hriechom, lebo ona sa mala stať matkou Božieho syna.
Názov nepoškvrnené počatie niektorých, aj veriacich, mätie - akoby poškvrnením bol samotný pohlavný styk manželov, čo nie je tak. A potom si to ľudia popletú a myslia si, že nepoškvrnené počatie bolo to mimoriadne počatie Ježiša bez účasti muža.
 

 

Viem o tom a priznávam vinu. Pojem nepoškvrnené počatie som zámerne použil v kontexte, ako ho (mylne) chápu laici, lebo tu nejde o vysvetľovanie cirkevných dogiem, ale o ich vnímanie ľudovými veriacimi.

A keď už sa bavíme presnými pojmami - nevzťahuje sa aj na samotného Ježiša to, že je nepoškvrnený dedičným hriechom? A teda že aj jeho počatie bolo "nepoškvrnené" ?
 

Chápem čo chceš povedať

ibaže u Ježiša nešlo o počatie v presnom význame slova, ale o vtelenie. Ježiš, Boží syn, na rozdiel od nás ľudí, žil (ako jedna z osôb Trojice), aj pred tým, ako sa jeho ľudský život začal v tele Márie.
Dáva to logiku aj z toho hľadiska, že keďže Mária nebola nositeľkou dedičného hriechu, nemala čo v tomto smere Ježišovi odovzdať.
 

 

To tiež viem, že Ježiš nebol počatý v zmysle začiatku jeho existencie v čase. Vyznanie viery uvádza, že bol splodený. Origenes z toho vyvodil, že plodenie Ježiša je priebežný proces bez začiatku a konca.

Čo mňa na tom udivuje je, opakujem, že sa náboženstvo (náboženstvá) tak sústreďuje na veci ako plodenie a počatie osôb, čo u ľudí jednoznačne súvisí so sexom, a dáva im divný, bežným ľuďom nezrozumiteľný, formát.
 

Sústreďujú sa iba tí

čo sa chcú do niečoho v náboženstve zadrapiť.
Pre ostatných má viera / náboženstvo mnoho a mnoho aspektov. Niektoré z nich chápeme, iné nie; tie sú predmetom viery. Ak by sme si všetko vedeli dokázať / odvodiť, nebolo by to rýdze náboženstvo, ale nejaká filozofia.
Že Boh je nielen bežným, ale všetkým ľuďom neporozumiteľný, je predsa OK. Taký Boh, ktorého by som mohol svojím chápaním obsiahnuť, by nebol Bohom, ten by ma neprevyšoval.
 

 

Pre mňa má viera aspekt nadprirodzený, ktorý, ako píšeš, nevieme dobre pochopiť či odvodiť či dokázať. Napríklad večný život, duša, spása, ale aj pravda, dobro, hriech.
Nadprirodzený sex k tomu rozhodne nepatrí, a práve tým sa cítim vyčlenený z náboženstva, ktoré tomu prikladá takú dôležitosť. Idú Vianoce, budú to čítať v každom kostole.
 

Tvoj problém je

že sa tvrdošijne držíš svojej predstavy, že počiatok nového života musí byť spojený so sexom. Určite to vieš, ale existuje aj partenogenéza. A nepochybne vieš aj to, že oplodnenie samičej bunky samčou je dnes už možné bez sexu - aj v ľudskom rode. Aj z toho hľadiska výraz "nadprirodzený sex" je nezmyslom.
 

 

Viera je uplne presne definovana .. priamo v biblii

Hebrejom 11:1
Viera je isté očakávanie vecí, v ktoré dúfame, zrejmý dôkaz skutočností, hoci ich nevidíme.

Je vela veci, ktore nevidime, ale sme presvedceni, ze su, alebo ze su nejako. Napr. molekuly vzduchu. Tak toto je podobne. Krestanska viera nie je ani slepa, ani nadprirodzena (v zmysel slova, ktore sa pouziva bezne).

http://vyhlasto.cz/h/1e51/vasu...

Tak nejako :)
 

 

Za prve Maria nemala ziaden sex s Duchom svatym, nevykladaj tu bludy.

Za druhe, ako pise iny diskuter - "neposkvrnene pocatie" hovori o Marii, ze sa narodila bez dedicneho hriechu tak, ako boli prvi ludia predtym, nez prvy krat zhresili proti Bohu.
 

čo ste

im pri tom svietili, ...že viete takéto detaily?
 

Dobre. Povedal si, ako to nebolo,

teraz nam skus povedat, ako to prakticky bolo. Akym spôsobom sa zacalo v lonne Panny (sic) Marie rozmnozovat vajicko, ktore teda muselo byt oplodnene spermiou s pôvodom mimo jej tela.
 

 

mozeme napisat len to co je zapisane - ze to bol zazrak, ostatne uz by bolo nase fantazirovanie.

Ohladom vajiciek a spermii, ak si dobre pamatam, ma vajicok komplet pocet chromozomov, z nich polovica odumrie, vajicko dospeje, spoji sa so spermiou, ktora ma druhu polovicu chromozonov a vznikne zivot.
V Pisme mame iba, ze na nu zostupil Duch Svaty a zatienila ju moc Najvyssieho - teda, ze sa stal zazrak.
 

Takze zazrak.

Na to mozem reagovat iba historkou.
Rabin si dobera knaza
- To mi chcete vy, taky rozumny clovek, povedat, ze naozaj verite, ze Jezis premenil vodu na vino?
Knaz iba mlci.
- A verite aj, ze vzkriesil mrtveho Lazara?
Knaz mlci.
- A verite aj ze sam vstal z mrtvych?
Knaz sa uz nastve a povie
- A vy mi chcete povedat, ze Mojzis rozdelil vody, aby Izraeliti mohli prejst suchou nohou po dne mora?
Rabin nahnevane zakrici:
- Ale to je predsa ine! Toto je totiz PRAVDA!
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Tech