SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozrite si, ako sa za 40 rokov odlamovali ľadovce od Antarktídy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Viete, že

V Alpách v Rakúsku pod ustupujúcim ľadovcom našli zvyšky Rímskej osady z prelomu letopočtu? Ako sa asi tá dedina dostala pod ľadovec? Že by Rimania kopali tunely pod vrstvou ľadu, aby si tam postavili domy, stodoly, obrábali polia a chovali dobytok?
 

 

otazku si poloz naopak. Ako sa ladovec dostal na osadu, ked so zvysujucim poctom ludi na planete stupa GW?
 
Hodnoť

video

Ak by si niekto naozaj chcel pozrieť to video, tak je na twiterovom profile spomenutej spoločnosti:
https://twitter.com/PixelMnM/s...

Článok na SME vznikol zrejme neúplným prekladom článku zo ScienceAlert https://www.scienceale*****/watch-40-years-of-icebergs-br eaking-off-antarctica-in-less-than- a-minute , ktorý samozrejme link na video cez twitter obsahuje. SME si vytyčuje nový štýl práce, chce vychovať tzv. investigatívneho čitateľa, čo je veľmi chválihodný a progresívny trend.

Obrázok číslo 11 z fotogalérie je z Arktídy, ale to nevadí, v Antarktíde sa niečo podobné okrajovo tiež vyskytuje, resp. v budúcnosti vyskytovať bude.
 

a filter

SME sice v každom svojom zdrojovom html kóde hľadá kódera, ale zrejme ho ešte stále nenašlo, lebo svoj filter na nevhodné linky používa veľmi simplisticky. Napr. ak je zakázaný link er-té-bodka-com, čo je tuším nejaká veľmi agilná ruská televízia, tak aj všetky linky obsahujúce tento podreťazec majú smolu, budú znefunkčnené hviezdičkami. Okrem ScienceAlert to bol aj nedávny AntarcticReport
Majú smolu, že sú .com a na konci domény nižšieho rádu majú "rt."
https://www.antarcticrepo*****/articles/the-us-national-ice- center-naming-antarctic-icebergs
 


Najčítanejšie na SME Tech