Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zoom: Turista nafilmoval, ako klamú o migrantoch. Akurát klamal on (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"slušné noviny spoznáte podľa toho, že si svoju chybu vedia priznať a ospravedlniť sa za ňu"

SME 17.5.2018: "Americký prezident Donald Trump, ktorý je známy ostrým odporom voči prisťahovalcom, vo štvrtok ešte pritvrdil oproti svojim doterajším vyhláseniam a označil imigrantov za zvieratá."

SME 18.5.2018 "Americký prezident Donald Trump bránil vo štvrtok použitie slova "zvieratá" na niektorých imigrantov, ktorí vstúpili do krajiny nelegálne."
"Americký prezident tvrdí, že zvieratami mal na mysli členov gangov, ktorí prichádzajú do krajiny."

video z oficialneho kanalu bieleho domu 16.5.2018
https:// youtu.be /VMsiYUjta-s?t=24m10s

sme sa ospravedlnilo za chybu ...... nikdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otázka sa skutočne týkala gangu M13. ale Trump nehovoril o gangu M13. On hovoril o všetkých imigrantoch. A prirovnal ich k zvieratám. Tu je prepis:

"We have people coming into the country, or trying to come in, we’re stopping a lot of them. We’re taking people out of the country, you wouldn’t believe how bad these people are. These aren’t people, these are animals. And we’re taking them out of the country at a level, at a rate, that’s never happened before."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dalsi co nechape kontext. nevadi. ono sa to casom podda. mozno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

úplne jednoznačne

Toto som čítal, keď sa to objavilo a teraz som sa k tomu vrátil. Trump tam úplne jednoznačne hovoril o tých zločincoch. V takýchto prípadoch nejde o doslovný tzv. otrocký preklad, ale o kontext. Formulácia možno umožňuje dve interpretácie, ale kontext nie. Trumpovi jednoducho išla huba a neupresňoval prídavnými menami, o akých ľuďoch rozpráva, predpokladal, že to každý chápe. V týchto veciach nikdy nešliapol vedľa, je inteligentný a, samozrejme, si je vedomý toho, kde sú hranice dovoleného. Ako verejná osoba v tom prostredí sa to za desaťročia naučil. Iná vec je, ak sa mu niečo pripisuje, ale to je zväčša v kategórii fake news alebo nafúknutej nepodstatnej bubliny. Mainstreamové médiá ohlasujú každý druhý mesiac skorý impeachment, definitívne dôkazy ruskej stopy a iné kraviny a voliči sú už na to aj imúnni. Serióznosť by bola lepšou zbraňou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Úplne jednoznačne hovoril o gangu? Takže keď hovoril “ And we’re taking them out of the country at a level, at a rate, that’s never happened before." tak myslel že sa im darí chytať a deportovať tak veľa členov gangu ako nikdy predtým?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o zločincoch

Hovoril o zločincoch, ťažko povedať, kedy všeobecne a kedy o gangu. Evidentne keď povedal, že sú to zvieratá, tak to bolo o gangu a vzápätí keď spomínal deportácie, už sa to mohlo vzťahovať aj na iných delikventov. O vydanie niektorých žiada aj samotné Mexiko, tak to asi ochotne robia. V takýchto situáciách plynulého rečnenia to Trumpovi občas prepína, bol by omyl považovať ho za sofistikovaného rétora, ktorý zvažuje a cibril každý nuans. Preto som tiež pripustil, že znenie výsledných formulácií umožňuje aj inú interpretáciu, ak sa nezohľadní kontext.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netreba to komplikovat.

Netreba to komplikovat: SME podporovalo masovu vrazdu: utocnu vojnu pod falosnou zamienkou, ano, vojnu v Iraku. Sirilo klamstva a neoverene iformacie o ZHN.

Ospravedlnilo sa?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

SME nikdy nenapisalo, ze Irak ma ZHN.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

https://www.sme.sk/c/805271/po...
6. feb 2003 o 0:00 MATÚŠ KOSTOLNÝ
Powell ukázal, že Saddám Husajn ukrýva zbrane hromadného ničenia, že systematicky marí prácu medzinárodných inšpektorov....
Odpočuté rozhovory a satelitné snímky ukázali, že Bagdad pred inšpektormi ukrýva zbrane hromadného ničenia. Že Saddám Husajn má prepracovaný systém, ktorý mu umožňuje unikať zodpovednosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je spravodajstvo alebo osobny nazor novinoveho politickeho komentatora, ktory je vzdy subjektivny?

Ked nedokazes rozlisovat medzi spravodajstvom a publicistikou potom si pytaj skolne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Henten komentátor je zamestnancom a redaktorom SME.
Nikde pri tom článku nie je napísané, že ide o osobné stanovisko autora a že sa jeho názor nemusí zhodovať s názorom redakcie.
Keby len prevzali nejaký článok tak by si zase tvrdil, že SME nešíri hoaxy pretože nejde o osobné stanovisko autora, ale iba o prevzatý agentúrny článok.
Inými slovami, takému ako ty vždy vyjde, že SME nešíri hoaxy :-)
P.S.
Nie , nie som na opačnej strane a nemyslím si, že SME vždy šíri hoaxy. Len si myslím, že ich šíri často, často nedopovie čo sa mu nehodí a často dopovie čo sa mu hodí.
Ale ak ti to takto vyhovuje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No a co. Mozno to bol nazor redakcie, kedze Kostolny, neviem, ci uz vtedy, alebo az potom bol dokonca sefredaktorom SME.

Ale stale to bol iba nazor. Proste ti Kostolny povedal, ze vystupenie Powela v BR OSN urobilo v nom taky dojem, ze mu veri, ze Irak ma ZHN.

Nepodavali to ako preukazanu agenturnu informaciu.

Na spravodajstvo mozes reagovat pravda/nepravda.
Na publicitiku komenmtatorov mozes reagovat iba suhlasim/nesuhlasim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si napísal "...SME nikdy nenapisalo, ze Irak ma ZHN...", ja som ti dal link na SME, na ktorom je napísané , že "...Odpočuté rozhovory a satelitné snímky ukázali, že Bagdad pred inšpektormi ukrýva zbrane hromadného ničenia..."

To je celé. Či je to spravodajstvo, alebo komentár, to som neriešil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

OK. Takze napisem to inak:

SME nikdy NEINFORMOVALO, ze Irak ma ZHN.

Moze byt takto?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...ale ak ti vadilo, že ten článok hore bol článok od komentátora, a nie spravodajstvo...
linkov na spravodajské články s konštatovaním o ZHN v Iraku je z tej doby plno, napr.
https://svet.sme.sk/c/696977/p...

"...Britský premiér Tony Blair dnes vyjadril odhodlanie bojovať s medzinárodným terorizmom na dvoch frontoch - proti teroristickej sieti al-Káida aj proti hrozbe, ktorú predstavujú zbrane hromadného ničenia v Iraku..."

Ale tu predpokladám zareaguješ spôsobom, že sa jedná len o prebratý výrok od politika, a nie je to názor SME.

Ak ti zas dá človek link na článok komentátora SME, potom zareaguješ, že sa jedná o osobny nazor novinoveho politickeho komentatora, ktory je vzdy subjektivny

Takže vlastne aj keby ti sem človek nakopíroval desiatky článkov, vždy budeš tvrdiť, že... citujem... "SME nikdy nenapisalo, ze Irak ma ZHN..."

Len by ma zaujímalo, ako si predstavuješ to "písanie o ZHN v Iraku", keď to zároveň nesmie byť ani komentár, ani spravodajstvo.

Lebo v spravodajstve budú vždy len konštatovania že ten alebo ten politik povedal, že v Iraku sú ZHN. A vyjadrenie redaktora, že aj on je presvedčený, že tam ZHN sú, môže byť iba v komentári.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Seriozne medium sa urcite ospravedlni. Otazka je ci toto medium by splnalo toto kriterium.

Napriklad tu je clanok o kriminalite a no-go zonach vo Svedsku.

'Podobne ako Selin aj Hedenborgová tvrdí, že nepravdivo sa informuje aj o štvrtiach, do ktorých sa údajne boja chodiť aj policajti. „Vo Švédsku nie sú žiadne no-go zóny, minimálne o nich nevedia ani Švédi, ani polícia,“ hovorí pre SME.'

https://svet.sme.sk/c/20466410...

22. feb 2017 o 18:35
Lukáš Onderčanin

Realita ?

'Vulnerable area (Swedish: Utsatt område) is a term applied by police in Sweden to areas with high crime rates and social exclusion. In the December 2015 report, these areas numbered 53. In the June 2017 report, these totalled 61.'

https://en.wikipedia.org/wiki/...


Cize v case pisania clanku vo Svedsku existovalo viac ako 50 'vulnerable areas'. Dokonca v tom case vo Svedsku existovali aj 'especially vulnerable areas', ktore su charakterizovane ako miesta kde existuje:

- Parallel society structures exercising their own form of justice and control
- Extremism such as systematic violations of freedom of religion or fundamentalism which circumscribe rights and freedoms of the population.
- inhabitants travelling to conflict area to participate in combat
- a high concentration of criminals.
- These circumstances make it very difficult or impossible for police organisations to complete their mission.

Ale hlavne, ze podla clanku novinara SME no-go zony vo Svedsku neexistuju.


Cakam na ospravedlnenie za sirenie tohto hoaxu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ono je to pritom paradox, pretoze prave svojou neobjektivitou media pomahaju pravicovym radikalom vo 'verbovani' novych sympatizantov.

iDnes napriklad uz pochopilo, ze robilo zle ak tuto politiku aplikovali a dnes tam su clanky daleko vyvazenejsie. Priestor dostavaju ludia, ktori opisuju islam v ruzovych farbach - nedavno tam bol serial o moslimoch v CR, no velmi realisticky opisuju aj problemy s migraciou ako ma Nemecko ci dalsie krajiny - napr. aj reportazou priamo z Chemnitzu.


Vdaka tejto moznosti poskytnut priestor oboch stranam, ziskava taketo medium respekt u citatelov. Naopak media, ktore namiesto zurnalisticky robia iba jednostranny aktivizmus stracaju. Na ukor pochybnej 'alternativy'.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

'co mi tiez nejde do hlavy je brutalna obhajoba islamu, pricom moslimovia utocia na zidov (z fr je doslova exodus zidov), tak isto ako na gayov'


Pretoze fanatik, bez ohladu na to ci je liberal ci konzervativec kasle na temy za ktore formalne bojuje. Sluzia mu iba na vedenie svojho maleho dzihadu voci nazorovym oponentom.

Inak povedane, v tomto pripade, tzv. 'liberali' maju homosexualov, Zidov aj zeny a ich prava na haku. Ich obhajobu pouzivaju iba ako svoj sposob boja voci konzervativcom. A bohuzial, plati aj opak, ze mnohi radikalni konzervativci maju na haku rodinu ci moralnu cistotu a zasa boj za tieto veci sluzi najma ako zamienka pre svoje zabomysie vojny.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Tech