Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vody je vo vesmíre viac, než sme si mysleli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neuveritelne

hluposti... Tu vodu niekto ak spocital, predtym ako sme zistili,ze jej je viac-:)) A predtym sme si mysleli,ze jej je menej ??? Uzasne....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fyzika nám dáva jednoznačnú predstavu o tom, ako sa vo hviezdach premieňajú prvky. Existujú aj modely akým spôsobom a koľko hmoty sa na konci života hviezdy dostane do okolitého priestoru. Napríklad výsledky simulácií zrážok dvoch neutrónových hviezd (to je dnes aktuálne kvôli gravitačným vlnám), čo je jadrová reakcia na obrovskej škále, veľmi pekne reprodukujú zastúpenie izotopov ťažkých prvkov v meteoritoch, ktoré padajú na Zem.

Čiže určité predstavy sú. Presnosť takýchto odhadov môže byť otázna, ale zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by boli kvalitatívne mimo. Či a ako bude treba tieto odhady pozmeniť, ukáže budúcnosť, ale ani tie súčasné rozhodne nie sú založené na vode.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aký máš dôkaz, že predstavy ktoré majú dnešný vedci o fungovaní vesmíru sú správne? Aby vedci nemuseli priznať, že gravitačný zákon je nesprávny, rozhodli sa oklamať verejnosť a vymysleli si existenciu skrytej hmoty a skrytej energie.
Zákon zachovania hmotnosti platí iba pri chemických reakciách v uzavretej sústave a nie pri zmenách intenzity gravitačného poľa. Vďaka zmenám hmotnosti častíc elektronického oscilátora idú atómové hodiny v slabšom gravitačnom poli rýchlejšie ako v silnejšom gravitačnom poli. Jedny a tie isté častice majú pri rôznej intenzite gravitačného poľa rozdielnu hmotnosť.
Hoci v bežnom živote používame váhy na zisťovanie hmotnosti, v skutočnosti váhy nemerajú hmotnosť ale gravitačnú silu. Prakticky neexistuje žiaden dôkaz že gravitačná sila je závislá od hmotnosti telesa. Ak sa pri opakovaných pokusoch zmerať gravitačnú konštantu nedarí namerať rovnaké hodnoty, znamená to, že príťažlivé sila medzi závažiami používanými na meranie gravitačnej konštanty nieje závislá od hmotnosti.
Gravitácia nieje iba príťažlivá ale aj odpudivá. Vďaka odpudivej sile Venuše sa perihélium Merkúra stáča v protismere chodu hodinových ručičiek. Ak by bola medzi planétami príťažlivá sila, perihélium Merkúra by sa stáčalo do opačnej strany, čiže v smere chodu hodinových ručičiek.
Vďaka nesprávnemu gravitačnému zákonu vedci nechápu skutočné príčiny klimatických zmien.
Na všetkých planétach ktoré vznikli z rovnakého protoplanetárneho disku ako Zem by mala byť voda. Ak tam nieje v tekutom stave, to ešte neznamená že tam nieje vôbec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skvelá správa

Takže mimozemské ťažobné lode nepristanú. Super.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Tech