SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klame váš pes ostatným chlpáčom o svojej veľkosti? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

sofistikované močenie psov :)

pomaly aby vedci riešili, ako pes uvažuje pod akým ohlom bude močiť.. klamať o svojej výške, lebo keď sa stretnú, väčší pes ostane "zblbnutý" močom, a nerozlíši "veľkosť" psa, ktorého má po krk.
"ňuchá správu od väčšieho psa" - normálne fekálny kód enigmy :D
lež jednoduchšie prirodzené pretretie pôvodného "náteru" vlastným a teda menší sa musia viac snažiť, rozpoznávanie prítomnosti feny (u psa) alebo psa (u nielen ? hárajúcej feny), sú prirodzenou tzv. komunikáciou ako inými zložitejšími senzáciami.
 
Hodnoť

 

Môj pes značkuje aj po mne keď sa vymočím napríklad v lese. Dosť ma to jeduje, lebo sa pritom motá na blízku a naposledy som mu ošťal hlavu, lebo som sa nedíval dole ale niekde do diaľky.

Zároveň značkuje aj vtedy, keď si potrebuje zapamätať cestu. Ideme novým neznámy lesom, pes ide cca 20m popredu a keď prídeme na nejaké rázcestie tak tam ma počká. Následne vyberiem nejakú cestu a on si to hneď označkuje.
 

Ale keby si Ty

cestou nazad blúdil, on by vedel, ako a kadiaľ sa vrátiť. :-)
 

 

Musí byť pekne dominantný. :-) Keby to urobil vodcovi svorky, odhryzol by mu hlavu. Pes to nadriadenému väčšinou nerobí. Ale naši psi sú už takí nezávisláci. :-)
 
Hodnoť

 

Mať tak problémy behaviorálnych ekológov :-)
 
Hodnoť

A na Slovensku

ešte ani nedokázali vymyslieť vhodný termín pre aktivitu, keď majiteľ zoberie psa von, aby sa jednak prebehol, jednak vyprázdnil (pes).
To "venčenie" mi príde tak trochu slabomyseľné prebratie z češtiny, kde to má logiku (jít ven se psem). Na rozdiel od slovenčiny, kde darmo dumam, prečo som ešte ani raz nevidel psa s vencom.
OK, jedná vec je bežný občan, na ktorého nie sú kladené vysoké nároky (viď existujúci volebný systém) a "ý" v prvom páde množného čísla určite nie je trestné. Ale seriózne noviny nemôžu rezignovať na svoju úlohu pri kultivovaní jazykového prostredia národa, v prostredí ktorého pôsobia. Teda, ak to nie je v rozpore s ich cieľmi.
 

 

Radšej "venčiť", ako "vyvádzať na vôdzke" (to preferuje Jazykovedný ústav SAV).
 
Hodnoť

To sú problémy

No to sú problémy... Kde sa treba prihlásiť na konkurz o takúto robotu, a kolko za to?
 


Najčítanejšie na SME Tech