Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedci spojili ľudské embryo s kuracím (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aaale no, prototypom uz davno je nasa monca bruselska aj so susedovie sliepkami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Frankenstein stvoril monštrum. To monštrum nebolo Frankensteinom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zoberte si na čo prišli ľudia už v roku napr. 1924... bez počítačov, bez poriadnych mikroskopov... napr. taký Einstein dnes by mohol buď dokázať veľké veci... alebo pre prílišnú byrokraciu by ostal úradníkom kdesi v Ulme. Sám neviem či pri dnešných možnostiach nenapredujeme až príliš pomaly. Ale stačí jedna vojna a kopec poznatkov môžu upadnúť na roky do zabudnutia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nebude dané byrokraciou. Veda postupuje procesom pomalej evolúcie a občasnej revolúcie. Napríklad, Newton a spol. To bola revolúcia postavená na poznatkoch, ktoré sa postupne, pomaly hromadili celé stáročia. Práve Newton mal myslím výrok, že tak ďaleko dovidel preto, lebo stál na ramenách obrov.
Rovnako Einstein, Bohr a spol. V ich dobe sa nahromadilo veľké množstvo poznatkov, ktoré boli v rozpore so stavom vtedajšieho chápania fyziky. No a táto generácia vedcov mala odvahu a mentálnu kapacitu, aby zas raz revolučne zmenili fyziku. Teraz sme asi zas v etape zberu údajov, pomalej evolúcie, čo sa týka fyziky.
Ale aj iné vedy majú takéto etapy. V biológii to asi bol revolučný objav DNA, RNA a metódy zápisu informácii v týchto štruktúrach a postup využitia zapísanej informácie pri životných cykloch bunky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skoda

skoda ze sa dalsej revolucie vo fyzike asi nedozijeme, pretoze mozno pride za 1/2 storocia, mozno az za storocie a mozno este neskor

a otazky temnej hmoty, temnej energie, supersymetrie, doplnenia standarneho modelu o graviton .... a plno ineho sa ukaze/neukaze .... ale v kazdom pripade sa to zas objasni, len skoda ze my u toho nebudeme
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Tech