SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Objavili najstaršiu fosíliu z motýľa. Žil skôr ako kvety (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

...

...alebo jedna z možností je aj tá, že prvé primitívne kvety vznikli skôr ako to tvrdí súčasná veda...
 

 

Hehe, primitívny kvet, to je pekný slovný zlepenec.
 
Hodnoť

 

Staroveká skala v Nemecku... pani Zelná, pokiaľ viem, starovek skončil zánikom Západorímskej ríše roku 476 po Kristovi, no tá hornina je podstatne staršia ako najstaršie ľudské dejiny.
 

 

Mala napísať predpotopná, to by bolo presnejšie.
 

?

nuz, novoveke skaly fosilie obsahovat nezvyknu. S vynimkou betonovych blokov na dne priehrad. Ale tie obcas konzervuju len nohy fosilie a zvysok z nich trci.
Vyhodou je, ze uz su popotopne a na ich skumanie spravidla netreba mikroskop...
 

Keď už opravujeme,

tak potom "nášho letopočtu", nie "po Kristovi", lebo to sa používalo v stredoveku, ktorý sa skončil v roku 1492. Si viac ako 500 rokov pozadu.
 
Hodnoť

?

netusim co to je "velkost prachovej smietky"
- ak je to prach ako mam ja na stole, tak je to par mikrometrov
- ak ide o prach komety tak je to podstatne vacsie
"milujem clanky", kde su uplne presne udaje, ako tu : prachova smietka :-)
 

 

To je jednotka v rámci medzinárodnej novinárskej meracej sústavy. Výška sa meria v Eiffelových vežiach, plocha v štátoch Texas alebo vo futbalových ihriskách, hmotnosť vo vlakoch alebo nákladnych autách.
A veľkosť v prachových smietkach.
 
Hodnoť

?

Policajne pripady, chlapik zabil zenu, nerobilo mu problem, bol vytrenovany vojak vo Francuzskej cudzineckej legii - tam maju trvdsi vycvik jak americki namornici/vysadkari..
I minule sa v krcme jeden chlapik chvastal, ze pred par rokmi sluzil vo Francuzskym cudzineckych legiach.
Ja by som sa tym nechvastal, je to brutalny vycvik, ale prezradit to nesmies. Preco ? Lebo je to TRESTNY CIN VLASTIZRADY, a za to je brutalna basa. Akakolvek akcia/cinnost nasho obcana ako vojaka v zahranici musi byt totiz schalena vladou, parlamentom a konecne slovo ma prezident. Ked to dany clovek nema, je to VLASTIZRADA = pekne byvanie zadarmo v Ilave, Leopoldove.
 
Hodnoť

 

"Vedci" by sa mali nazývať veriacimi lebo oni nevedia ale veria. Veria napríklad tomu že v jurskom období neexistovali kvety len preto lebo nenašli žiadne skameneliny. To je teda naozaj "dôkaz" ako sviňa. Verili aj tomu že lalokoplutvé ryby dávno vyhynuli a že žili v plytkých vodách a vyvinuli sa z nich obojživelníky. A nakonic zistili že latiméria žije, že sa vôbec nezmenila a svoje plutvy vôbec nepoužíva na chôdzu ale žije vo veľkých hĺbkach v oceáne. Jeden "vedec" vymyslí nejakú teóriu a ostatní sa toho držia zubami nechtami a vyberajú si z nálezov iba to čo sa im hodí aby potvrdilo ich teóriu.
 

Vieš, v čom spočíva problém?

Že múdri ľudia márnia svoj čas vypisovaním na internete a nechajú tých ostatných hlúpych vymýšľať nezmysly.
 

 

pane bože, aj ten počítač na ktorom píšeš a internet bol najrpv teória a niekto sa tej teorie držal zubami nechtami a vyrobil počítač. no ale teba neoklamú, ty vieš že to je bluf, ten počítač v skutočnosti nefunguje a toto sa ti iba zdá keď si zaspal v spovednici.

veda sa zakladá na dôkazoch, nie na viere, dojmoch alebo pocitoch. ak nenašli skameneliny kvetín v jurskom období, znamená to že naozaj neexistovali, alebo ešte nenašli správnu skamenelinu. ale ak ju nájdu, nemajú problém svoj predpoklad opraviť a to na základe DOKAZU. na rozdiel od náboženskej dogmy, ktorá je rovnaká či už dokazy hovoria niečo iné alebo nie.
 

ok

prečo sa ale potom v školách učíme neoverené teórie a zastaralé, dávno vyvrátené fakty? Nikoho žiadny učiteľ neupozorní, že je to len neoverená "pravdepodobná" teória. Potom vylezú zo škôl samí "podopierači" tejto neoverenej pravdepodobnej teórie a držia sa jej zubami nechtami presne ako píše Pyšta.
A netýka sa to len prírodných vied, ale aj spoločenských...človek vylezie zo školy a zistí, že polovicu, čo mu tĺkli do hlavy je blbosť..ale samozrejme to zistia iba tí, ktorí skúmajú posledné trendy a objavy.
 

 

tak tu sa bavíme o princípoch vedy a nie rýchlosti tlačenia učebníc
 

 

Vieš o nejakej náboženskej dogme, kde existuje dôkaz, ktorý "hovorí niečo iné"?
 

 

tak z fleku ma napadá stvorenie sveta. porovnaj dogmu - 7 dní a realitu 4,5 mld rokov, kuščok rozdiel nemyslíš?
 

 

Stvorenie sveta za 7 dní nie je dogma. Dogma je "Bohom zjavená a Cirkvou vyhlásená pravda viery."

Príklady dogiem: Syn Boží sa stal človekom. Alebo: Panna Mária bola nepoškvrnene počatá. Takéto dogmy principiálne nemôžu odporovať vede, lebo používajú pojmy, ktoré nie sú vedecky definované. Kto je to "syn boží" podľa vedy?
 

 

syn boží nie je. podobné zázraky (chodenie po vode, zmrtvych vstanie, nepoškvrnené počatie atd atd) ako ježiš vykonávali starší bohovia, egyptský, mezopotámsky a iný. biblia je v princípe len zbierka starších legiend.

a prosím ťa, povedz mi ako nepoškvrnené počatie neodporuje vede.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Tech