SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo ľudia veria v bohov? Nie je za tým intuícia, ani rozum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Vedci majú pravdu v tom, že veľmi nás ovplyvňuje prostredie. Napríklad súdružka učiteľka nám na prvom stupni ZŠ pravidelne vymývala mozgy ateistickou propagandou a väčšinu detí ani nenapadlo zamyslieť sa nad (ne)logickosťou jej argumentov. Jednak sme na to nemali vek (ja som si prvý krát začala uvedomovať že tára, až keď som mala asi 10 rokov), ale všimla som si, že aj vo vyššom veku ľudia väčšinou opakujú argumenty, ktoré im boli vtĺkané do hlavy bez toho, aby sa nad nimi kriticky zamysleli.
Keby človek nebol vystavený žiadnej propagande, logicky by došiel k záveru, že je Stvoriteľ. Ateistami sú len kvôli tomu, že k tomu boli odmalička vedení.
 

alebo

by logicky došiel k záveru, že duše nelietajú po očistci a nad hlavami nám nekrúžia strážni anjeli.
 

dve otázočky pani Mária

v čom sučka tárala?
čo je u teba logické vysvetlenie?

vopred ďakujem
 

 

Stačí si prečítať diskusiu k článku a odpovede tam nájdeš.
 

 

Pokial viem, dnesna veda nevylucuje existenciu nadprirodzenej sfery univerza - tj ze paralelne s casopriestorom mozu existovat nematerialne sfery univerza. Na tvrdeni, ze osoby a predmety z tychto nadprirodzenych sfer sa mozu stat viditelnymi, nie je nic v protiklade s dnesnou vedou.

Navyse existuju ocity svedkovia, ktori boli ochotni kvoli tamuto svedectvu zomriet - preto existenciu nadprirodzenej sfery univerza nemozes vylucit mavnutim ruky, ze ropravka.

Velmi takzo totiz vysvetlit, preco napr 12 apostolov bolo ochotnych zomriet kvoli svojmu svedectvu, ak si boli vedomi, ze to cele vymysleli oni sami. Clovek predsa klame za ucelom zisku, nikto neklame preto aby stratil vsetko co ma. Mohli cuvnut, stacilo odvolat svedectvo a mohli zit dalej. Necuvli. Preco?

Druha moznost, ze to cele sposobilo ich fatalna psychicka porucha, drogy, halucinacie, zdalo sa im nieco co v skutocnosti tam vobec nebolo. Toto tie nesedi, lebo halucinacie su subjektive - nikdy nie kolektivne. Vylucene, ze 1000 ludi so schizofreniou vidi naraz to iste. Navyse tuto verziu nepotvrdzuju ani ostatne dobove pisomnosti: ani rimske organy, ani rimski historici, ani zidovske spicky nepovazovali apostolov za nesvojpravnych. Neslo teda o psychicku poruchu. A klamstvo je tiez nepredstavitelne.
 

No ja neviem,

ale tisíc rokov nám tu masírujú mozog kresťanskou propagandou,predtým neviemkoľko storočí propagandou o Perúnovi a iných bohoch,a napriek tomu väčšina ľudí ktorých poznám sú buď otvorene ateisti,alebo berú chodenie do kostola ako nutné spoločenské zlo,niečo ako za socializmu byť pionierom,či členom SZM ,alebo ROH.
 

 

No ja neviem, ale tisíce rokov ľudia v Indii verili, že Zem je doska, ktorú nesú na chrbte slony, potom sme stáročia prijímali názor Ptolemaia, že Zem je stredom vesmíru a Zem sa nie a nie prispôsobiť nášmu presvedčeniu.

Vysvetlenie: realita zostáva realitou bez ohľadu na to, koľko ľudí jej verí. Rovnako nezáleží ani na tom, či človek verí preto, lebo jednoducho bez rozmýšľania prevzal presvedčenie svojich rodičov, alebo k svojej viere došiel na základe skúmania faktov, či skúseností (ako ja), podstatné je len to, aby jeho presvedčenie bolo pravdivé.
Ježiš o sebe prehlásil, že je jedinou cestou k Bohu, že iba od Neho môžeme získať večný život a odpustenie hriechov. Keďže ide o veľa (o to kde človek strávi večnosť), nie je rozumné vykašľať sa na hľadanie pravdy v tejto oblasti. Mňa Ježiš (narozdiel od zakladateĺov iných nábožentiev) presvedčil tým, že vstal z mŕtvych https://tvrdonova.blog.sme.sk/... a tým, že aj v dnešnej dobe robí to, čo robil keď chodil po tejto zemi (otvára oči slepým,uši hluchým atď.) https://tvrdonova.blog.sme.sk/...
 

Pišeš nezmysly

Takže ak palacinka o sebe prehlasi , že je jedinou cestou k Špagetovemu monštru , že len od nej možeme ziskat chutnu stravu v buducom živote , začneš konečne verit v Špegetove monštrum ? / Už len to že v neho doteraz neveriš a pritom maš dokazy o jeho existencii v každom obchode s cestovinami je veeeeelky hriech :-) /.
A ked podla teba ten tvoj vymysleny Ježiš chodi po tejto zemi , nech sa ukaže , alebo aspon nech si urobi registraciu na SME a popišeme - alebo je nebodaj mentalne a technicky v dobe staroveku a nevie si ani len pustit počitač ? A takemu typkovi by si verila že ti bude pripravovat nekonečnu buducnost ? Nevtipkuj.
 

No krása, s tebou si debatku na tému ne-

. zmysly dám veľmi rád. Nieže väčšinou, VŽDY to je tak, že keď nejaký hrdina píše iným, že píše nezmysly, tak práve on sám takto s obľubou koná už dlhé roky a samozrejme sa tým hrdí ako svojou najväčšou prednosťou. Vtip je v tom, že palacinka to o sebe nikdy neprehlási, vtipkári ako ty síce môžu prehlásiť, že to od nej počuli, nič to však nemení na fakte, že palacinka tú schopnosť nemá, pretože je ... nemá.
. jaj, že "ten tvoj vymyslený", ty určite máš aspoň základné vzdelanie, to už poďme rovno popierať to, že sa po Zemi pohyboval Johann Wolfgang Goethe, lebo veď "strašne dávno", "nie sú hodnoverné dôkazy" t.j. dôkazy, ktoré odsúhlasím JA, veľký janko'58, jedine JA som mierou toho, čo je dôkaz hodnoverný a čo nie. Zatiaľ sa správaš presne ako ľudia, z ktorých sa vysmievaš, nieže nie si o nič lepší, tvoje argumentačné schopnosti sú ďaleko, preďaleko za nimi.
. Podľa teba z toho, že si niekto neurobí registráciu na SME, vyplýva, že neexistuje? No to potom neexistuje moja mamka a ani ďalších cez sedem miliárd ľudí, gratulka, si naozaj Mr. LOGIC. Si kvázi vtipnyý, ale veľmi slabučký v argumentoch, dokazujúc tým, že si mentálne aj ľudsky poriadne za tými, ktorí "veria". Nehovoriac o tých, ktorí okrem verenia ešte aj vedia, to už je naprosto inšia kategória.
. Takže záver je jasný, jediným vtipkárom si tu zatiaľ ty. Tvoje tvrdenia rozcupuje priemerne uvažujúce decko chodiace na základnú školu a to ty sa chceš staviať do pozície hodnotiteľa toho, kto má, či nemá pravdu. No hybaj, feši, poď mi povyvracať niektorú z mojich nevyvrátiteľných viet, predom ti hovorím, že sa tu pred všetkými len zosmiešniš.
 

Tvoja mamka

a dalších “cez sedem miliard ľudí” stvorili cely vesmír? Tiež ich denno-denne vzývajú nespočetné množstvá ľudí a túžia s nimi komunikovať? No neviem, podľa mňa si sa zosmiešnil práve ty, s tou logikou ešte popracuj muchacho.
 

Ajajáj, ďalší, ktorému zjavne chýbajú

sedem miliárd ľudí stvorilo vesmír? To je tvoj chybný záver, nerozumieš písanému a potom sa tu predvádzaš. Prečítaj si to, na čo som reagoval, potom to moje, možno aj pochopíš, čo myslel niekto výrazne môdrejší od teba a ak nie, nevadí, raz to určite príde. Treba viac čítať, naučiť sa rozlišovať, čo ktoré slová znamenajú, viem, zložené súvetia sú troška problém, nemaj boja, raz to určite dáš. Inak slabotka, po španielsky síce mučačuješ, al argumentačne výrazne podpriemerné, som dosť sklamaný, taký nick a argumentácia podpriemerného žiaka ZŠ. Polepšiť sa, píšem štyri mínus s výrazným prižmúrením oboch očí. Hrozí prepadnutie!
 

doplním chýbajúci prvý riadok textu

Ajajáj, ďalší, ktorému zjavne chýbajú
ZÁKLADY LOGIKY, NAPÍŠEŠ MI, PROSÍM, AKO Z MÔJHO KOMENTU VYPLÝVA, ŽE MOJA MAMKA A
sedem miliárd ľudí stvorilo vesmír?
 

Chceš sa zasmiať?

Pozri si video o TOP komentoch ateistov. https://www.youtube.com/watch?...
Škoda, že tam Janko nebol, mohol zahviezdiť.
Ale ten v 9 minúte o Pánovi Prsteňov mu je podobný.
Ja som sa s Jankom do diskusie ani nepúšťala, lebo som pri jeho prvom príspevku vedela, že by to bolo ako hrať šach s holubom. Je jedno aký dobrý si hráč, holub aj tak pováľa všetky figúrky, obs.erie šachovnicu a ešte sa aj bude naparovať, že vyhral. Podľa výšky jeho karmy vidím, že má veľký fanklub ďalších holubov, ktorí mu vždy zatlieskajú, keď zvalí figúrku.
 

Môj prístup je zasa, že naplno používam

ich vlastné najväčšie zbrane, teda, ich, ... MOJE chcem povedať, oni len VERIA, že ich dokážu používať, logiku, nepriestrelné dôkazy, vedecké argumenty, teda argumenty tých, čo VEDIA a nie tápajú a hrajú sa na vedcov. Ja mám tie najlepšie školy, vzdelanie, z mnohých odborov, nemusím nikde pretŕčať svoje tituly a zoznamy publikácií, aj tak je všetkým zo štýlu, ako píšem, čo píšem a s akou istotou, Komu slúžim. A majú ozaj rešpekt a strach, že im komplet vždy naložím a s hanbou musia uznať, že tie ich vzdušné zámky, bláboly, výsmechy, predsudky a márne priania, aby Boh neexistoval, lebo majú oni sami zodpovednosť za to, že nežijú podľa Jeho Vôle a tým pádom ich život tlčie a preto si vylievajú zlosť na debatách kade tade. No ale zasa ja som tu na to, aby som im naplno predviedol, že tí, ktorí Mu slúžime naplno, môžme tiež mať IQ 150+, že nemáme naka ka né v hlavách ako oni a že sa nebojíme postaviť sa im a vysmiať sa im z ich, ako si pekne povedala, nekonvenčného spôsobu hrania šachu ... zdravím :)
 

 

a to hovoris o tom moralnom vzore krestana Jankovi Novakovi?

spammerovi, podvodnikovy napodobnujucom cudzie niky oponentov atd?

btw, mal som o tebe lepsiu mienku a nie, ze sa tu budes virtualne potlapkavat po pleci s takou *****
 

 

oponentov alebo zakernych bonzakov?
 

 

Ha! U mna tento holub skoncil v ignore liste.
 

čo je to podla teba nezmysel ?

Tak myslim , že si neuvažene vyzval do - pre teba - vopred prehranej diskusie :-)
Samozrejme , robiš presne to , z čoho obvinuješ svojich superov - že pišu nezmysly , že su kvazi vtipni , , že sa zosmiešnia ....
No tak podme na nejaku tvoju vetu. Napriklad že palacinka je nema. No maš pravdu v tom , že obyčajna palacinka je nema , rovnako ako ked normalny človerk nezmrtvychvtane , normalne žena neotehotnie nepoškvrnene , normalny človek nevie chodit po vode , normalny had nevie rozpravať , normalny človek pri zachovani zakona o zachovani hmoty a energie nenakrmi dav z par bochnikov chleba .... ale je tu aj možnost že to nebola obyčajna palacinka , rovnako ako tvoj idol vraj nebol obyčajny človek. A ja vidim rovnaku pravdepodobnost neobyčajnej palacinky ako aj neobyčajneho človeka. Nezda sa ti smiešne , že bez dokazov neuznaš moju neobyčajnu palacinku , ale zaroven veriš že bol neobyčajny človek len preto , lebo tak ako som to povedal o palacinke ja , tak to o tom človeku povedal niekto par tisic rokov v minulosti , čiže neoveritelny fakt ? A na tom zaklade urobil show , ktoru rozcupuje aj priemerne uvažujuce decko zo zakladnej školy / samozrejme nie cirkevnej , lebo tam sa neučia rozmyšlat , ale verit :-) /.
No ale ked ty okrem verenia určite aj niečo vieš - niečo o tom , ako tvoj idol sutočne bol a konal zazraky , aj ked teraz nie je schopny ani len registracie na SME , daj tu nejaky fakt o jeho existencii , ktory nebudem ja alebo iny normalne a logicky mysliaci človek vyvratit - a tym poraziš všetkych Mr. LOGICOV . Ja v pripade dokazania tvojich tvrdeni budem rešpektovat , že maš pravdu , čo ale od teba neočakavam , lebo tvoj fanklub dokaže aj z prehry urobit vyhru / to jest vytiahnut akekolvek nelogicke vysvetlenie na akukolvek otazku / .
 

 

++++
 

janko1958

vzdy rad sledujem podobne diskusie... vacsinou sa nezapajam, ale na teba musim. Neberiem ti nazory, rovnako ako opacnej strane, len by som ta chcel doplnit:
Jezis skutocne existoval a skutocne bol ukrizovany, je to historicka osobnost. Veriaci veria, ze bol bozi syn. neveriaci neveria v boha, cize logicky nemohol byt bozi syn. neznali nevedia, ze vobec zil :) a toto je tvoj pripad, kedze pozadujes dokaz o jeho existencii... ked tvrdis, ze Jezis nezil, tvrdis zaroven ze nebol ani cisar Nero a dalsich x uradnikov - napriklad poncius pilat co ho dal popravit.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Tech