SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klíma ako domček z karát: topiace sa Grónsko môže ohroziť úrodu v Afrike (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

autor

Autor známy presadzovaním známych teórií ropného zlomu a otepľovania po schodoch sa púšťa znovu do boja! Pristavím sa v tejto kope neurčitých strašení iba v 2 bodoch:

"Autori novej štúdie nadviazali na sériu nedávnych článkov, podľa ktorých je scenár kolapsu Golfského prúdu v tomto storočí oveľa reálnejší, než ako naznačuje posledná správa Medzivládneho panelu pre klimatickú zmenu IPCC z roku 2013."

Kolaps Golfského prúdu sa, pokiaľ viem, v minulom storočí nijako nepreukázal. Teda nula, "zero", nič...Teraz je táto teória reálnejšia? Znamená to teda, že v minulom storočí nebola reálna? Znamená to, že pan Ač zverejňoval v minulom storočí články o nereálnej, či málo reálnej teórii ....alebo reálna asi tak, ako teória ropného zlomu?

Na roztápanie ľadovcov Grónska pán Ač už upozorňuje roky. Teraz je podozrivé, že neuvádza nijaké presné čísla, aby sa jeho neurčité tvrdenia nedali exaktne vyvrátiť ( ako v jeho článočku pred rokmi, kde sa dopustil hrubej matematickej chyby!). Nebudem ani zdôrazňovať, že Grónsko sa predsa nijako NETOPÍ! Grónsko je obrovský kus pevniny a ten sa roztopí iba ťažko - nuž bežný lenivý novinársky slang!

"Navyše najextrémnejší scenár je takmer s istotou nereálny, na druhú stranu sa už teraz nezanedbateľné časti Grónska nachádzajú pod hladinou mora a roztopeniu tisícok kilometrov kubických ľadu už nie je možné zabrániť."

A tomuto už naozaj nerozumiem. Iba že by sa Grónska pevnina ozaj roztápala a Grónsko sa pomaly, ako pevnina, naozaj potápa pod hladinu mora! Ako to,že v Grónsku je dramaticky zatápaná pevnina, pričom v Severnej Amerike, Európe a na Islande sa tak nedeje. Ak by sa aj dialo, určite by nás klamatológovia z obrovskou radosťou na to upozornili!

Nuž a náš pán klamavedec sa poistil, súc poučený, z kolapsu nám presadzovaných teórií, a pre istotu, napriek bombastickému úvodu, nakoniec bez hanby uvádza:

"Naopak svetoznámy klimatológ Wallace Broecker, ktorý ako jeden z prvých prišiel s myšlienkou kolapsu Golfského prúdu, nepovažuje tento jav v 21. storočí za príliš pravdepodobný."

Pán Ač, naozaj ti nie je hanba, ako "vedcovi", zverejňovať takéto sprostosti?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

dokazat by aj dokazala, chyba len vola k prezitiu, chut sebazachovy
 

 

sorry a ako presne sa bojuje proti 200 mil. civilom?
 

 

slnieč-kári ich pustia cez hranice :)
 

 

ale len sa neboj...v podstate sa nejedna o 200 mil civilov...staci ukazat volu sa branit - snad uznas ze v technologii sme stale ok - a mnozstvo uchadzacov sa znacne zredukuje
 

 

Takzee staci, ked prestaneme rozdavat peniaze za nicnerobenie (vsak priaznivci nepodmieneneho zakladneho prijmu) a problem sa vyriesi sam
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Timmy

Ty si buď nevedomý alebo si to myslíš o nás?

Nuž slávna po zuby vyzbrojená egyptská armáda! Ale armádu netvoria zbrane, ale odhodlanie, statočnosť a hrdinstvo jej vojakov. Pripomeňme si šesťdňovú vojnu Egypta a Izraela v roku 1967 ! Po zuby ozbrojený Egypt prekročil Suez. Maličičký Izrael následne s malou, ale výborne vycvičenou armádou a na všetko odhodlanými záložákmi šmahom ruky a za pár dní zničil skoro celé egypské letectvo, zdecimoval s pár tankami presnou streľbou egyptské tankové vojsko, spôsobil panický ústup pešieho vojska na Sinai. Samozrejme tomu napomohla aj arogantná nadutosť a neschopnosť tupého a neobratného egyptského velenia!

Takže hlboko sa mýliš, neznajúc historické fakty. Nie počty vojakov, nie ako píšeš nevycvičený, málo odhodlaný masovo nasadený "manpower" rozhoduje o víťazstve vo vojne....
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

su tu aj ine moznosti.. dotovat ich krajinu a nebudu sa presuvat
alebo vyvolat obciansku vojnu u nich v krajine

dnes vojna neprebieha v suboji muz-muz..
 

Timmy

Ty si taký VEĽKÝ odborník na vojenstvo, že si pletieš 2 úplne rôzne Izraelsko-egypské vojny:

- mnou spomínaná Šesťdňová vojna začala 5.6 1967 a bola obrovským víťazstvom pre Izrael

- ty si uviedol Jonkipurskú vojna začala 6.10.1963 a len len, že neskončila katastrofou pre Izrael z dôvodu politickej arogancie Izraela a zlyhania izraelskej výzvednej služby

Tvoj pohľad na stav vojenstva je pohľadom malého, naivného chlapčeka!

Počítaš lietadielka a pritom nerozumieš celkovej odstrašujúcej sile výzbroje, nerozumieš obrannej sile atómových zbraní, nechápeš odstrašujúcu silu NATO-a, nerozumieš vnútornej slabosti a rozháranosti arabských štátov, nechápeš, že žiadna zbraň nebojuje sama, ale odhodlanosť ľudí v nich, nerozumieš ekonomickej labilnosti a slabosti arabských štátov závislých na vývoze ropy, keď jednoduché embargo na vývoz ropy po vojenskom ataku na Izrael alebo iný štát ich položí za pár dní, arabské štáty nemajú hospodárske, vojenské, ľudské, ekonomické, informačné, sociálne, morálne, infraštruktúrne..... zdroje, zásoby, rezervy a schopnosti viesť modernú vojnu...........

Pokiaľ mi neveríš môžeme si pripomenúť napríklad dejiny Iránsko-irackej vojny 1980-88, ktorá neprebiehala až tak dávno.

A zásadne zabúdaš, že morálny stav občanov v EÚ v konflikte s nejakým arabským štátom je vysoký a okrem aktívnych "slniečkárov" nik s vojnou s arabmi nebude mať morálnu dilemu.

Navyše si štáty NATO ( ako aj Rusko ) potichu reálnu vojnu s arabskými štátmi skúšajú a pripravujú sa tak prefíkane na skutočnú vojnu v rámci konfliktu s Islamským štátom ( všimni si zaujímavú hru na mačku a myš NATO-a a Ruska so Sýriou a Islamským štítom ) !
 

oprava

Ospravedlňuje sa za "preklepík".

Jonkipurská vojna bola samozrejme až v roku 1973, keď práve vynikajúce výsledky Šesťdňovej vojny uspali ostražitosť izraelských politikov.
 

 

ale vedela by to vyriesit len to riesenie je mierne radikalne a nie v sulase so slnieckarskou politikou zbastardenych laviciarov co europu riadia.
 

myslis

nechat ich tam skapat len preto ze sa nenarodili v europe ?
 

budeš bez chleba

budeš sa inak chovať; budeš sám prekvapený; koľko je hladných na SK bez vlastnej viny, choď pozrieť po dedinách ako žijú starí ľudia, tým nevieme pomôcť; dôchodky zodvihneme o 1,70 či koľko to ? a ty že ich nenecháme skapať; to si myslíš, že zachrániš pol sveta ?
a keď bude potom pomenej chleba aj tu v Európe, si myslíš, že budú všetci ukáznení ako Nemci stáť v rade na prídel ? poslednú dobu na viasat ide dosť príbehov o rozpade Rímskej ríše, tak to dopadne aj tu ...
 

 

Ľudia hladujú u nás, či inde, ale potravín je nadbytok. Je to zaujímavý svet.
 

Nemci, EU v snahe zachovania blahobytu

je schopná sem doviesť milióny ľudí na práce najnižšej kvalifikácie, nie preto, aby ich zachránili od hladu, ale preto aby sa mali tak dobre doteraz a lepšie; Američania prečo odstúpili od dohody na obmedzenie plynov či čoho to ? asi aby nešli dole s produktivitou, alebo ideš hore alebo padáš, horizontálna čiara vývoja nie je;
ak nastanú zlé časy, treba veriť, že Európa v sebe nájde dosť síl na prežitie
 

furt lepšie

ako driet a skladat sa na nich len pre to, že som sa narodil v europe.
nerastne bohatstva, dve urody ročne, v zime nemusia kuriť a ja mam citit za ich hlad vinu a zodpovednosť?
 

Novodbé náboženstvo

Globálne otepľovanie je novodobé náboženstvo progresívnych komunistov a CO2 je jeho boh. Týmto "bohom" novodobá "cirkev" straší ľudí a v jeho mene omedzuje ich slobodu, vnucuje im nové "morálne hodnoty", potláča demokraciu a presadzovaním globalizácie bohatne a upevňuje si moc. Neštítia sa klamstiev a falšovania údajov, takže tá ich propaganda sa stáva stále menej dôveryhodnou.

Zaujímavý rozhovor s "klimaskeptikom":
http://echo24.cz/a/ia2p2/jedno...

Neschopnosť Afričanov uživiť sa súvisí hlavne s ich obrovskou populačnou explóziou a životným štýlom. Ich migrácia by doterajšiu populačnú explóziu len podporila a situáciu ešte zhoršila.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Tech