SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na planéte ako Zem objavili atmosféru. Môže mať aj vodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

to su rozpravky starej matere totot

uz by ste mohli pochopit a uznat, ze nezijeme na ziadnej guli, sféroide, globoide alebo podobnych nezmysloch. staci si uvedomit vyznam slova planeta a hned sa vam vyjasni. The Earth is FLAT :)
 

 

remember those days when trolling was an art? i remember.
 

U remember a smelly šajt, silly boy :D

U R trolling whenever U take a breath. Just look around. But please, open your eyes first and right after that open your mind second. U´ll be surprised how stupid, lazy & arrogant U were before. Byr darling :*
 
Hodnoť

Pravdu majú

"Planéta dostáva až 19-krát viac žiarenia zo svojej materskej hviezdy ako my."

No, je to podľa mňa logické, že my máme menej žiarenia. Veď my sme od jej materskej hviezdy vzdialený 39 svetelných rokov.
 

Čítajme s porozumením

"Astronómovia napokon zúžili výber na dve možnosti: hustú exoplanéty je zložená buď z vodnej pary, z metánu alebo z kombinácie oboch."
Že by chceli povedať, že hustá atmosféra exoplanéty je zložená z týchto troch možností:
a) z vodnej pary
b) z metánu
c) z kombinácie vodnej pary a metánu
Vážený kolektív SME, Vaše články čím ďalej tým viac pripomínajú rozsudky našej justície, ktorým okrem nej nikto nerozumie a ešte si za ne necháva platiť. Prispievate k stavu Slovenska, keď namiesto PIANO funguje "Pi Jano!"
 
Hodnoť

Naozaj veľká podobnosť

po dlhom pozorovaní som si všímol že je dokonca aj guľatá ako Zem.
Nech sa skúsia vedci pozrieť do spätného zrkadla a zbadajú že aj na Zemi je źivot napr. v Sírii alebo v Somálsku a ako tak dokonca tam aj prežívajú aj keď podmienky na "život" sú tam dosť ťažké.
 
Hodnoť

Pri 120 stupňoch čoho je život?

Lebo v tých geotermálnych prieduchoch na dne mora je trošku viac teploty, aj tlak veľký a nejaké baktérie tam vraj žijú...
 
Hodnoť

Do tohto času je tu 6 príspevkov.

Všetko do jedného hejteri. A samí "astro odborníci". Prečo vy preboha chcete od politikov, alebo kohokoľvek iného aby odvádzal dobrú prácu.
 

 

článok o ničom a príspevky tak isto , normálny človek sa do diskusie ani nezapája, Hasta la vista.
 
Hodnoť

Nerozumiem jednej veci

Prečo je na povrchu titánu 2x väčší tlak dusíkovej atmosféry ako na zemi keď je menší a ľahší ako zem?
 

 

Lebo je tam toho plynu proste viac, to je všetko. Venuša je tiež o niečo menšia a ľahšia ako Zem, a tlak na povrchu je tam takmer stonásobný. Samozrejme, veľmi ľahký objekt nemôže mať hustú atmosféru, ale horný limit pre Titan je ešte veru poriadne ďaleko.
 

 

Aha, ja že zem ho má toľko preto lebo toľko udrží gravitácia.
 

 

Tak to veru nie, minimálne krátkodobo by tu mohlo byť snáď aj tisíckrát toľko plynu... a kvôli jeho stlačiteľnosti by to ani nesiahalo ktovieako vysoko. Napríklad Jupiter je už taký veľký, že udrží prakticky ľubovoľne veľa -- pridávaním ďalšieho plynu by sa dokonca začal stláčať a zmenšovať, až by sa zmenil na hnedého trpaslíka, prípadne hviezdu so všetkými sprievodnými javmi.

Ale samozrejme, ako všetko, až také jednoduché to nie je. Plyny aj tak pomaly zo Zeme unikajú, najmä vodík a hélium, či už kvôli slnečnému vetru, ktorý ich odfukuje, alebo proste preto, že občas niektorá molekula náhodou dosiahne únikovú rýchlosť a nestihne sa s ničím zraziť. V konečnom (aj keď veľmi dlhom) čase by všetka atmosféra unikla do vesmíru.
 

 

Vlastne, kadeǰaké smradľavé zemeprdy skondenzovali a zlúčili sa na povrchu zeme a chudák dusík sa veľmi nechcel kamarátiť a nakoľko zem je to poslednou dobou veget planéta, atmosféra sa vyčistila, len sa mi taká tenká vidí
 


Najčítanejšie na SME Tech