SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Američania hľadajú dobrovoľníkov, nakazia ich vírusom zika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pravda.

Príroda si sama hľadá spôsob ako eliminovať invázny druh, ktorý jej najviac škodí.
 
Hodnoť

 

ďalšie umelo vytvorený vírus.
 

 

umelo vytvorený vírus, ktorý bol prvýkrát identifikovaný v roku 1947 v Ugande?! Veď v tom čase ešte ani poriadne nevedeli, čo je to tá DNA :D :D :D
 
Hodnoť

 

No jasne, neverim, ze tento virus vznikol iba tak sam od seba. Sice ho prenasaju komare ale aj tak sa rozsiril pomerne dost rychlo.
 
Hodnoť

sovietsky antrax

Dňa 2. apríla v roku 1979 unikol z Sovietskeho vojenského objektu 19 aerosol antrax, ktorý sa postupne až zhruba 50 kilometrov od tajného Sovietskeho laboratória na výrobu biologických zbraní v Sverdlovsku, dnešnom Jekaterinburgu zanieslo spóry, ktoré zabíjali zvieratá aj ľudí. Keď začali umierať ľudia, Sovieti použili kryciu historku o nakazenom mäse. Az za Jelcina priznali unik antraxu.
 
Hodnoť

 

Ale Zika sa dá prežiž aj ako plod v tele matky.
Dôkaz?
LebaKot.
 
Hodnoť

Ponuka SR pre USA a NATO

Tu by Slovensko mohlo pomôcť. V rámci našej účasti v NATO, by sme mohli rovnako, ako sa to dialo v Rožňave pri testovaní niektorých vakcín na deťoch v nemocnici na detskom oddelení, vyslať v rámci mobilizácie do niektorých lokalít, (Afrika) mužov a ženy, dokonale vycvičených na prežitie v neľudských podmienkach , odolných na všetky známe antihygienické a kontaminované prostredia plné baktérií a vírusov, s prirodzenou schopnosťou rýchleho množenia. Slovensko by malo v rámci dlhoročnej prípravy našich odborníkov na tieto testy, vhodných a vycvičených pôsobiť v bojových podmienkach ako nosiči nákazy, z prostriedkov NATO, získať sumu 500 000 špecialistov x 300 eur x 12mesiacov x 20rokov tréningu = 40 mld Eur. Dalšie výdavky pre testovanie na 10 rokov by už hradilo NATO priamo našim špecialistom v danej krajine, pričom by zabezpečilo, aj kontrolu zotrvania týchto odborníkov v Afrike.
To by bol konečne efektívny, zákonný, účinný a vhodný projekt pre využitie voľných ľudských pracovných kapacít v SR. Zároveň by sa znížila na slovensku nazamestnanosť na 2%, znížily by sa náklady na lekársku starostlivosť a aj aktíva Sociálnej poisťovne by postačovali na krytie dôchodkov pracujúcich občanov Slovenska.
 


Najčítanejšie na SME Tech