SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Boli farebné a nevymreli. Vyvrátili najväčšie mýty o dinosauroch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Je to taranina.
Dinosaury vymreli uplne prirodzene pretoze su cicavce objektivne lepsie . Predsa mali cicavce a dinosaury rovnake podmienky. Tento blabol siria katolicky fanatici pretoze v meteorite vidia zasah boha.
Elek_Tron
<< < 1 2 3

 

Máš to popletené: Dinoasaury tu "vládli" 130 miliónov rokov a cicavce sa rozšírili až po vyhynutí dinosaurov. V porovnaní s dinosaurami tu "vládneme" len zlomok času čo oni. Mimochodom: stále sa hovorí o vymieraní dinosaurov, pravda je taká že pri vymieraní pred 250 mil a 60 mil rokmi vyhynulo 80% živočíchov (nielen dinosaurov).
 

Bolsevicku teorie historie som este nepo

cul ale necham sa poucit .

Kto tu vladne :) tak to je vtip . To moze vyprodukovat fakt ideologicky brainwashingovany clovek .
 

re Elek_Tron

Vidím, že funkciu uvodzoviek v texte ti je úplne zbytočné vysvetľovať. Mimochodom : poznáš význam slov ktoré používáš, alebo si to hľadáš na nete?
 

 

To je pravda, dinosaury boli dlhý čas úspešné, dlhšie než sú dnes cicavce.
Je ale zaujímavé, že aj pred "vládou dinosaurov" boli cicavce tie úspešnejšie, koncom prvohôr a v triase mali prevahu "cicavcovité plazy", niektoré z nich boli veľké a dravé. Až potom sa nejako vyvinuli dinosaury a prebrali nadvládu.

Toto ma zaujíma, začiatok éry dinosaurov (hoci väčšinu ľudí zaujíma ich koniec). Je iba náhoda, že nadvládu prebrali, práve keď začali chodiť na dvoch nohách namiesto štyroch? (Dokonca aj veľké sauropody chodili zrejme na dvoch, teda ich mláďatá.) Dvojnohosť je možno to, čo robí "vládcu tvorstva". Je to zrejme nutná podmienka, ale asi nie postačujúca. Tyranosaurom napríklad zakrneli predné končatiny, kdežto človeka spravili človekom jeho ruky, ktoré vyrábajú nástroje.
 
Hodnoť

 

s mojím synom si čítame knižky o dinosauroch a vždy som zvedavý ako si autor tej ktorej knižky predstavuje velociraptora, lebo ja si ho samozrejme predstavujem ako bol v jurskom parku. a samozrejme v každej knižke vyzerá inak, raz je malý, inokedy veľký, raz má šupiny, inokedy perie. myslím si že vedci o výzore dinosourov vedia trt makový.
 

 

Ono keď z toho trt-u sa snažia zistiť farbu toho maku čo si zedol predtým ako sa ti ten trt podaril tak to ani nie je veľmi ľahké.

PS: ono dosť vedy sú teórie, ktoré platia do momentu pokiaľ nepríde nová teória, ktorá je pravdepodobnejšia prípadne pokiaľ sa neobjavia nové poznatky/nálezy ktoré tie predchádzajúce teórie vyvrátia. Presne ako sa spomínajú tie vajíčka v článku. Bola teória o tom, že fungovali ako korytnačky (nestarali sa o vajíčka) a potom sa upravila, že sa o hniezda starali.
 
Hodnoť

 

blízkymi príbuznými dinosaurov sú v súčasnosti aj sliepky. ak pozorujem ich pohyb, chôdzu, štýl, sú to vlastne malé dinosaury .)
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME Tech