SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyrobili dron, ktorý môže nahradiť taxíky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

malá pripomienka

V tej podobe, ako na obrázku, im to do prevádzky nikto neschváli. Takto je to pekná sekačka nôh. Vrtule budú musieť ísť hore. Navyše sa zlepší stabilita a životnosť listov, ktoré budú ďalej od kamienkov a bordelu na zemi.
 

Neboj sa, Číňania už objavili asfalt

aj radar.
 
Hodnoť

"Vyrobili dron

ktorý môže nahradiť taxíky"

Dovolím si zájsť ešte ďalej a predpovedať že jedného dňa podobná mašinka nahradí nielen taxíky, ale aj MHD a vnútromestskú dopravu všeobecne.

V konečnom dôsledku je to lacnejšia alternatíva ako vlastníctvo automobilu (lebo zdieľanie veľkým počtom užívateľov), je to pohodlnejšie (netreba to šoférovať a nestojí to v zápchach) a vyžaduje si to menej nákladnú infraštruktúru (namiesto ciest limitovaných priepustnosťou stačí hustá sieť heliportov plus nabíjacie stanice a parkovacie plochy v extravilánoch obcí).

Iste, je treba prekonať množstvo legislatívnych a technických detailov (ako napr. stabilizovaný let v nestabilnom počasí, rozumej "aby sa pasažier v búrke nedoblval" a pod). V horizonte 40-50 rokov je to celkom reálne.
 
Hodnoť

zábavné čítanie

Technológia je vyladená pre prepravu na krátke vzdialenosti do 15 kilometrov... preložené do slovenčiny "batérie viac nevydržia".
Algoritmy nie sú upravené na rôzne vyhýbacie manévre a strety, dron vystúpa kolmo k oblohe, obozretne preletí predpísanú trasu a dosadne.... inými slovami, akákoľvek odchýlka končí errorom.
 

error končí haváriou

nesadol by som do toho ano zadarmo, neštandardná situácia a som nebožtík .
 

Možno je to bezpečnejšie

ako vyhliadkový let s ...

Zrejme do toho nacpali senzorov ... nebál by som sa. Keď aj šesť vrtul z tých osem vypadne a zostanú tak aby sa dal dosiahnuť symetrický ťah, tak ťa to "pomaly" položí na zem ...
 


Najčítanejšie na SME Tech