SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chystajú novú, rýchlejšiu anonymnú sieť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

vyborne

treba sa chranit pred spehovanim z NSA, treba anonymne maily, platobne systemy atd :)
 

 

Pri masovom nasadení ale možno nastane na jednej strane možno stotožnenie technických aspektov zisťovania resp. výskytu určítého typu dát s "využívaním" ľubovoľne hradniózneho rozsahu a na druhej strne možno v záujme rovnováhy plná voľnosť výkladu, pátrania alebo nepátrania, ignorovania a korupcie a svojvôle či najmä ignorovania absencie indícií či vôbec vedomosti niekoho o niečom najmä v prípravných (TI) či ohrozovacích nátlakových fázach. (Po nasadení novej siete môže niekto horlivo vystúpťi s heslom, že akože je nepredstaviteľné, aby sa výzvedné služby nedostali do každého mailovacieho programu a podobne.)
Proti ukrývacím sieťam už sú na YT aj pekné horrorové rozhlasové dramatizácie (upozorňujú však na deanonymizovateľnosť akýchsi diskusných boxov). Keď sa stíhateľnosť niekde umelo pridá, niekde inde sa asi normálne uberie - otázne je, či sa prípadným znížením nejakej stíhateľností takými sieťami zasa zvýši stíhateľnosť niekde inde na podobných ako vyššie uvedených princípoch, podporujúc tak ich používania a následný zákaz atď. atď.
 
Hodnoť

virtualne siete su fajn

akurat ze na nich nič nie je. Resp. chýba tam niečo ako google, korý by to tam mal zmapované. Teda možno tam aj dačo je, len sa o tom nedozviete...
Možno ked chcete výjsť inkognito na skutočný internet - to je jedina reálna vec, ktorá na tore funguje dostatočne...
 
Hodnoť

 

je tu nejaky expert ktory sa k tomu moze relevantne vyjadrit? ale nie nejaky komercny typu eset, ale nejaky co robi security od malicka a je nezapredany a nestranny.
 


Najčítanejšie na SME Tech