SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jasnejšia než tisíc sĺnk. Aká bola prvá jadrová bomba Trinity (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

.

>>>Osvietilo každý vrchol, kaňon a vyvýšeninu blízkej hory jasom a krásou,...

Ked vedci boli zhrozeni z toho, co prave videli, hlava gumena zelena vojenska v tom videla krasu.
 

 

skor fascinaciu tym co videl, on to opisal ako nieco krasne, kedze nikto predtym nieco podobne nevidel, inac si urcite vsetci uvedomovali, co prave stvorili.
Lovci tornad budu tiez opisovat F5 ako nieco uchvatne a mozno krasne, aj ked to zabija a nici.
 
Hodnoť

ten oppenheimerov "preslov"

povazujem osobne za jeden z najemotivnejsich vobec. clovek, ktory si uvedomil, co vlastne urobil...
https://www.youtube.com/watch?...

"Väčšina rozpočtu, až 90 percent sa minula na budovanie továrni a zariadení určených na štiepenie potrebného materiálu."
som si celkom isty, ze toho materialu sa tam az tak vela nestiepilo. teda az do prveho vybuchu.
tie zariadenia boli na oddelovanie potrebnych izotopov, nie na ich stiepenie.
zaujimavostou je, ze na silne elektromagnety v Oak Ridge, ktore boli k tomu potrebne, pouzili tisice ton striebra z narodnych rezerv.
 
Hodnoť

The luck of Kokura

Nedávno som videl zase Knoflíkáře. Je tam filmová poviedka "Stěstí z Kokury". https://cs.wikipedia.org/wiki/...
Kokura mala byť mesto zasiahnuté americkou A-bombou, ale keďže bolo zlé počasie, bol bombardér B29 odklonený na záložný cieľ, na mesto Nagasaki.
http://blog.nuclearsecrecy.com...

Preto to "šťastie z Kokury"...
 

 

Platí zákon zachovania šťastia. Keby bolo pekné počasie, hovorili by sme o "šťastí z Nagasaki".
Jadrová bomba skrátka vždy prinesie šťastie.
 

no to isto

Hovorí sa to, čo sa hovorí.
Taká je história.
 

myslim ze by

nagasaki ostalo z jednym miest ktore boli v tento den usetrene.
 
Hodnoť

Tí vedci boli dobrí

obdivujem, ako dokázali vopred vypočítať, aký silný ten výbuch asi bude, že vedeli o rádioaktívnom spade. pre nás sú to samozrejmé veci, ale oni dovtedy o jadrovom výbuchu nepočuli. Koľko takých výbuchov odvtedy Zem zažila, je tiež skoro neuveriteľné (a my sme stále tu, aj Kalifornia je tu...):
https://www.youtube.com/watch?...
 

 

Až tak presne to nevedeli. Nik nevedel odhadnúť silu výbuchu, reálne odhady boli medzi 0 až 18 kt TNT, niektoré dokonca hovorili o zapálení atmosféry. Realita bola nakoniec 20 kt TNT. Tá bola stanovená až po cca mesiaci na základe meraní. Nik totiž nevedel aká funkčná bude bomba, akým množstvom nálože prebehne štiepna reakcia a koľko z neho sa predtým ešte odparí. Dokonca ani Openheimer nič nepovedal, len neskôr priznal, že ho v hlave napadol (okrem iných) aj tento verš.
 
Hodnoť

V jednom okamihu

malosť aj veľkosť človeka. Už skoro nikto z tvorcov nežije. Ale pokušitelia a ovládači spúšte, sú tu stále a striedajú sa. Čo je najhoršie, striedajú sa aj ich nálady...niektorí sa už zaraďujú medzi idiotov, čo je prvé štádium duševnej choroby...
 

nieje idiot

najvecsim stupnom retardacie? teda po starom
 

čo sa deje?

článok vyšiel pred piatimi rokmi? Idiot prvý alebo posledný, nuž často dnes ľudia používajú aj ten "Kretén!" Nezabudnime na to, že keď nás to prepadne alebo to na nás spadne, ide o slabosť! Treba s tým počítať, pri obsadzovaní funkcie, hlavne v štáte.
 

neviem

mne ho podhodilo dnes
 

nemajú

čo dávať, potom to takto vyzerá...podhadzujú staré články...
 
Hodnoť

Najnebezpečnejšie,

najodpornejšie a najzlomyseľnejšie
stvorenia , na tejto ešte stále modrej modrej planéte ,
sú ľudia.
 

 

Pre protokol, aké to je, celé roky musieť žiť svoj život sám so sebou - najodpornejším a najzlomyselnejším stvorením na planéte?
 
Hodnoť

Svet sa nezmenil.

Múdri a vzdelaní sedeli doma, nikto nechcel počuť ich rady a politici spolu s zelenými gumkáčmi vysvetlovali, aké nevyhnutné je, aby mali moc.

To , čo spravilo USA v podstate po skončení vojny v Japonsku na civilnom obyvateľstve, je na 200 ročné embargo. Zabiť cca 400 tisíc ľudí 2 bombami.
Aký genetický, morálny a právny základ je daný v tej krajine, ktorá takéto zverstvo spravila? Deti, vnuci a pravnuci tých ľudí dnes riadia USA. A my sme ich spoločníci v NATO. Pekná hamba.
 

zahynulo 400000 ľudí ktorí spravili

málo alebo nič pre skončenie nezmyselnej vojny ktorú dovolili rozpútať zločincom zastupujúcim ich pri správe ich záujmov, poučí sa ľudstvo z tejto tragédie alebo znova bude osud planéty závisieť od militantov?
 

 

O akom skončení vojny to tu rozprávate. Zhodenie bômb bolo vykonané po odmietnutí kapitulácie a vyhodnotení možných strát pri obsadzovaní hlavných japonských ostrovov pri prihliadnutí na straty pri dovtedy obsadzovaných ostrovoch. Ak by došlo k útoku na hlavné japonské ostrovy, odhadovali straty len na amerických vojakoch vo výške 1 milión. BTW, viete koľko ľudí zahynulo pri konvenčnom bombardovaní Tokia? Následky boli rovnaké ako pri atómovej bombe. Aspoň si o tom niečo naštudujte a nešírte tu hoaxy a konšpirácie.
 

 

Darmo mu to vysvetľuješ, právnik Roman Bušo je "najmúdrejší" diskutér na sme.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Tech