SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vytvorili mapu ľudského tela, pomohol Google (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A kým budeme čakať...

Teším sa na sprístupnenie, dúfam že to bude aj dobre spracované a hlavne verejne a zadarmo dostupné.
Zatiaľ posuniem link na inú, animovanú verziu, ktorá je funkčnosťou úplne parádna (dajú sa tam prepínať vrstvy tela a cez menu aj voliť jednotlivé časti tela), a keby do tejto dorobili tú možnosť zoomnutia až na bunkovú úroveň, to by som bol maximálne spokojný a v takom prípade by som bol ochotný nejaký symbolický poplatok prípadne aj zaplatiť.

http://www.healthline.com/huma...
 

Nový lovenčina

...keď si profesorka Melissa Knothe Tate v autobuse SADLA PRI PRACOVNÍKA firmy Zeiss cestou z vedeckého semináru."
Potom si ľahla pri posteľ.
.
Že jaký noví Lovenčinu VY víjate? Kratuluyem!
.
Dve tehnológia s rôznymi misija v spojený preukázať, že môže lúžiť tyež ako lijék. Vznikol oný náhodou, keď profesor Melissa Knoth Tate sedel autobus, keď pracovník Zeiss cesta vedeckých seminárov.
 

A čo si nikdy

nebol v Prievidzi? :) Však to nenije hrubka , to len ako zobák narástol :) Ale k veci. Každá takáto aplikácia posúva latku vzdelania ľudstva dopredu. Keď si predstavím, ako sme listovali v zemepisných atlasoch a pozerali zažltnuté mapy a dnes to vidím takmer online a na biológii sme mali to rozoberateľné torzo a kostru.
 

hromadná doprava

budme radi že sa ficova družina vozí v limuzínach a nie hromadnou dopravou.boh vie na čo by prišli,čo by sa dalo vytunelovať a rozkradnúť
 

Nielen v Prievidzi,

aj v oblasti Ternčína a Dubnice si sadajú pri stôl, idú si ľahnúť pri pláž a podobné krkolomné väzby s predložkou pri. Čo je však smutné, že tieto deformácie slovenčiny sa objavujú v oficiálnom prejave ako huby po daždi a dnešní moderátori napr. nevedia, že predložka mimo sa viaže s druhým pádom, a nie so štvrtým, už temer notoricky používajú slovo neviem miesto slova nemôžem , vďaka väčšine zamestnancov Západoslovákov v médiách sa zo spisovnej slovenčiny vytráca písmeno ľ (ludia v hladisku hladely na lad, kde lahkovážni hokejisti lahko prehraly), miesto uvidíme sa, vidíme sa atď.
 

a v okoli Topolcian

hovoria akym jazykom :-)
 

Oni sa vzdali projektu Google Body

teraz dostupne ako Zygote body.

Ale ma to, ako kazda kniha, aj malicke chybky. V 3d by uz mohli byt aj anantomicke variacie.
 

Vďaka,

je to naozaj krása.
 
Hodnoť

To je zase tech SME nezmysel

1. CT či magnetická rezonancia funguje tak, že "rozreže" telo po vrstvách a potom ho zobrzí. Dajú sa tak zobraziť aj mäkké tkanivá. To sa udialo dávno pred googlom a nemá to nič spoločné s mikroskopom.
2. Čiže tvrdenie že google pomohol vytvoriť mapu ľudského tela je zavádzanie a naznačovať, že to pomôže v diagnostike je nezmysel.
3. Mohli napísať, že google spoluprcuje na vedecko-populárnom projekte digitalizácie ľudského organizmu.
 

 

Ano aj nie.
Napriklad mas tele mas gulovu hrcku alebo cystu.
Na rezoch uvidíš sadu "koliesok" s nepravidelným okrajom. Predpokladám že cieľom googlu je identifikovať jednotlivé objekty a vrstvy, t.j. napríklad zobrazit ti tu hrcku alebo cystu ako jeden celistvy objekt neprekryty ostatnymi castami, alebo pri plochych strukturach vediet farebne ukazat zmeny v hrubke.

Vyzva moze byt napriklad v poskladani roznych podkladov dokopy - napriklad dat dokopy vysledky magnetickej rezonancie (t.j. 3D mapa ktora napriklad presne zmapuje cievy a ich nepravidelnosti, napriklad aj cievne chlopne) s vysledkami doplerovskeho sonografu (ktory povie ako rychlo kde tecie krv, ale nejaka cievna chlopna je prenho neviditelna) moze byt velmi zaujimave - sonar ti povie kde krv netecie spravne a rezonancia ti pomoze zistit preco.
Moze to byt rovnako zaujimave ako ked Ti niekto da dokopy mapu znecistenia (s nizkym rozlisenim), satelitne foto (podrobna fotka ale kazda buda vyzera zhora rovnako), podklady z katastra (kde je kazda buda zakreslena nic nehovoriacim obdlznickom) a snimku v infrapasme a vysledkom bude zistenie ze zdrojom lokalneho znecistenia je nepovolena stavba kde sa nieco vyraba/spaluje.
 

Software

Tiež to tak chápem, že google posnukol svoje know-how čo sa týka software, aby zobrazil v jednom snímku štruktúry, zobrazitelné prostrednictvom computed tomography, magnetickej rezonancie alebo až mikroskopicke zabery - elektronovy mikroskop. Nuž - neviem si predstaviť, ktorý lekár by mal "gule" na indikaciu takehoto vysetrenia botomusi byt hrozne draha sranda :)
Ale inak ako edukativny prvok v y b o r n e ! Ako diagnostika - možno pár krajín vyvolených.
 

A čo, dnes máme deň boja proti

konšpiračným teoretikom? Začína ďalšia sústredená agenda kde komentovať môžu len vyvolení?
Môj komentár na podobnú tému, kde som pripojil linky na oficiálne dokumenty ani nebol schválený.
 
Hodnoť

 

Tá pani teda nevyzerá veľmi zdravo. Príliš sa leskne.
 
Hodnoť

Tiež mi to príde ako bublina

Resp. nie je povedané úplne všetko (prečo asi?)

Buď je to mapa/atlas ľudského tela a potom je to v poriadku pre vzdelávanie a prípadne simulácie. V takom prípade sedí porovnanie s Google Maps.

Alebo je to nový prístroj (kombinácia prístrojov) na diagnostiku - teda scanuje sa konkrétny pacient a skladá sa jeho konkrétna mapa, aby bola možná diagnostika. Ako bolo napísané vyššie, takéto niečo mi príde málo pravdepodobné, pretože by to bol drahý "špás". Ani Google Maps nedovoľujú on-line (dokonca ani s časovým omeškaním) sledovať aktuálne dianie na jednotlivých kontinentoch ;-)
 


Najčítanejšie na SME Tech