SME
Sobota, 8. august, 2020 | Meniny má OskarKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Psychopati dokážu vypnúť empatiu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Iba keď ich vyzvú?

Fico dokáže simulovať empatiu,kedy chce.
 

jediny spinac ktory toto

dokaze vyliecit je spinac na elektrickom kresle
 

v politike je viac psychopatov

než by si si odvážil pripustiť.
Ako sa prejavuje psychopat?
1. Dokáže veľmi úspešne pôsobiť na svoje sociálne okolie. Má kúzlo osobnosti a často neodolateľný šarm. Dokáže sa vtrieť do priazne takým spôsobom, že oklame aj profesionálov.
2. Má pocit grandióznosti, narcizmus, egocentrizmus a pocit o svojej nevyčísliteľnej cene, významnosti a dôležitosti. Viaže sa to logicky k bodu 1, pretože tým môže ostatných oslniť.
3. Má potrebu neustáleho vzrušenia, inak je ohrozovaný nudou. Pohybuje sa po rýchlej dráhe, vyhovuje mu štýl "on the edge", kde sa stále niečo deje.
4. Je patologickým klamárom. Dokáže si vymýšľať príbehy, väčšinou o svojej veľkoleposti a svojich plánoch, ktoré navonok vyzerajú altruisticky, avšak vnútri úplne prázdnych, bezobsažných a nereálnych.
5. Má neobyčajne vyvinuté manipulatívne schopnosti. Presvedčivo predstiera svoje plány, do ktorých zaplieta ostatné osoby a ak je konfrontovaný s úplne odlišnou pravdou, dokáže sa bleskovo vykrútiť. Nič ho nevyvedie z miery, naopak, výsledkom množstva navzájom si odporujúcich vyhlásení, je nakoniec úplne zmätené okolie. Vie perfektne využiť pravidlá sociálnej psychológie, že pri prvom stretnutí, ale neskôr tiež, je vrúcnosť hodnotená najvyššie zo sledovaných charakteristík a jej predstieranie mu vynáša. Pôsobí dôveryhodne a vie, ako to maximálne využiť.
6. Úplne postráda pocity ľútosti nad čímkoľvek, čo spravil, chýba pocit viny, bez ohľadu na to, že dôsledky jeho činov môžu byť tragické a z hľadiska nezúčastneného hodnotené ako ohavné. Úplne pokojne a chladne prehlasuje, že sa necíti vinný, necíti ani potrebu sa udalosťami nejako zaoberať. Ľutovať dokáže jedine seba a vinu zvaľovať výhradne na okolie.
7. Má úplne prázdy emočný život, napriek predstieranej vrelosti a občas dramaticky predvádzaným afektívnym prejavom trpí emočnou chudobou. Jeho city sú ploché a krátkodobé, ak oplakáva psa, oplakáva v skutočnosti stratu majetku a symbolu statusu, nie priateľa. Je sebecky a nemá ani najmenšiu empatiu.
8. Citovú prázdnotu zaplňuje častými sexuálnymi avantúrami, je promiskuitný, často má viac krátkodobých manželstiev a paralélnych vzťahov. Pevné vzťahy nedokáže vybudovať, pretože ostatných ľudí, vrátane partnerov, považuje za svoj majetok.
9. Je impulzívny, má nedostatočnú kontrolu vlastného správania. Chýba mu akákoľvek zodpovednosť za vlastné činy, ak za to niekto môže, tak vždy niekto iný.
10. Vedie parazitický spôsob života, bez škrupúľ berie všetko, chýbajú mu realistické dlhodobé ciele. Normálny spôsob zarábania si je pre neho nudný. Ak musí pri normálnom spôsobe života zotrvať, kompenzuje si svoje "oprávnené" potreby, kde môže. Pohybuje sa väčšinou na tej strane zákona, ktorej sa slušní ľudia vyhýbajú. Tam sa môže dopracovať na vysokú pozíciu v jej spoločenskom rebríčku.
Ak si tam našiel politikov, tak to nie je náhoda.
 

pekne (+) ...zapadlo by mi do toho aj...

...zopar sefov, co som mal, prip. o ktorych viem, ze kazia vzduch :-) ... ale to bude asi to iste
 

 

Asi som psychopat... kurna, uz dlho som to tusil
 
Hodnoť

a teraz este porovnanie

s pravnikmi, politikmi, bankarmi ap.
 

 

Presne; tie politicky nekorektné veci o skutocných psychopatoch tradicne taktne zamlcané. Dobre ich vystihuje ceský doktor Jan Hnízdil: http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť

opatrne so slovami

opat a psychopat je rozdiel, tak ako farar a faraon a latina nie je latrina
 
Hodnoť

 

politici, knazi su najvacsi kriminalnici ludstva....ziaden Breivik sa im nikdy nevyrovna.
 

 

Akoze? Podla mna su zli praveze niektori diskuteri na SME. Svojimi rychlymi rozsudkami nad statisicmi ci milionmi ludi by sa vyrovnali Hitlerovi, nastatie ale nemaju tu moc :)
 

no, psychopatov vraj

priťahujú (logicky) sociálne a vedúce miesta.........takže áno, vždy pozor na vedúceho!

a to, čo sa tu na diskusiách dá dočítať, len dokazuje, že minimálne 25% Slovákov má nacistické názory a zmýšľanie!!!! a nie je to preto, že žijú v susedstve rôznych živlov........tých nerátam.......

normálne sa v tejto krajine bojím keď idem po ulici a viem, čo si časť z ľudí naokolo myslí.....

ale má to aj smiešnu stránku..........keď si pomyslím, ako chcel naložiť Hitler so Slovákmi/Slovanmi..........

toto je očividne masochistický národ.........súhlasiť s potenciálnymi otrokármi.......
 

 

breivik je obet systemu - ako 4 rocneho ho sexualne zneuzivala vlastna matka. neskor bol matke odobraty, a vystriedal viacero nahradnych rodin, ked bol opakovane sexualne zenuzivany.
norsky socialny system je este ´´dokonalejsi´´ ako ten anglicky - a zaujemcov o svetlovlase deti na najroznejsie ucely je neurekom. tento system presadzuje a podporuje vladnuca robotnicka strana.
breivik je poznaceny tragickym detstvom, ktore suvisi predovsetkym s praktikami socialnych uradov a obchodnikov s detmi. preto bolo na jeho pripad uvalene informacne embargo, a zverejnuje sa len oficialna verzia o jeho nenavisti k moslimom - a aj ta je vyrazne slabomyslena - ved nezastrelil jedineho moslima.
vysoko nadstandardne podmienky ktore ma vo väzeni su protihodotou za mlcanie o tychto skutocnostiach.
ako perlicku spomeniem vyskumny ustav pri univerzite v oslo, ktory sa oficialne zaobera studiom samovrazd deti vo veku 0 - 7 rokov. nelogicke? novorodenec nemoze spachat samovrazdu? v skutocnosti ide mapovanie umrti malych deti,ktore zomreli na nasledky sexualneho zneuzivania.....
 

 

dnes môžeme veriť hocičomu. Ja som akože aj celkom konšpirátor, ale toto je aj na mňa príliš zložité.
 

snaz sa aspon trosku...

 

Ale no Amos, šak nevzdelávaj toľko. Prepnutí sú aj bez zneužívania, stačí sa naladiť na chorú filozofiu a považovať ju za cestu ku dokonalému svetu, k bohu a tak.
 

 

zjavne to potrebujes. skus aj toto
http://www.youtube.com/watch?v...
 

 

ja sa zase riadim filozofiou, že nič tu na svete sa nedeje náhodou a každému sa deje iba to, čo mu patrí. Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Hovorí sa tomu aj zákon karmy. Čiže ak máš chorobu, tak nehľadaj príčinu vonku, ale v sebe. Nikto z nás nevie, ako sa premieňa energia ducha po smrti, no vyzerá to tak, že je tu vyšší princíp a ten ju pošle do daľšieho tela si odžiť následky činov.

Na nás už potom, čo stým spravíme. Skorú sexualitu a aj zneužívanie a detí a následok do živvota si hlboko uvedomjem. No v tejto úchylnej spoločnosti je náročné to ustrážiť aj vy vyspelých krajinách. Končí to tým, že nemôžeš diťa potrestať po zadku lebo dojde sociálka. To je uchylné tiež.

Neboj nič, evolúcia sa o nás postará. Nemá to tu už dlhú životnosť. Toto jehnilý strom, čo tu žijeme a všetko také v prírode skape.

Príjemný deň
 

 

prvy filozoficky odsek je nezmysel - ako sa tie deti zasluzili o to, ze boli odobrate rodicom? casto je jedinou pricinou odobratia dietata jedine - zaujemca o ´´adopciu´´ si vyhliadne dieta, ktore sa mu paci, a jednoducho poziada socialku o jeho pridelenie. s reinkarnaciou na mna nechod, podobne nezmysly nie su moja parketa.
ostatne co pises beriem.
bohuzial to smeruje k tomu, ze nie je len narocne, ale priam nemozne nieco ustrazit - totiz aj odmietanie sexualnej vychovy je povazovane za ´´nedostatocnu starostlivost´´ a dovod na odobratie dietata.
mimochodom - ak si videl video na linku - zakon o odoberani deti postaveny na podobnych pravidlach ako v anglicku ci norsku sa pripravuje aj u nas - v tejto chvili existuje ´´expertna skupina´´, ktora ho dava ´´dokopy´´. no a sexualna vychova - je pretlacana feministkami, pocnuc pietruchovou, lgbti a vsetkymi podobne postihnutymi...... napriek tomu, ze dnes este u nas zakon take radikalne zasahy neumoznuje, vyskytuju sa uz aj na slovensku prikaldy, ked socialka nezakonne dieta odoberie nedavny prikald na vychode, ked matka prisla z prace, a v ubytovni sa dozvedela, ze socialka odviedla dieta zo skoly - viac ho nevidela. alebo na zahori, ked socialka bez predbezneho opatrenia zo sudu jednoducho vtrhla do domacnosti den pred vianocami, deti odobrali na vlastnu päst - samozrejme sud prehrali, starsie dieta museli vratit, mladsie psychicky tak zdeptali, ze nebolo schopne normalnej komunikacie - len opakovalo to co ho socialka naucila.
nuz mame sa na co tesit
 

zložito sa to iba tvári, lepšie povedané

schováva, osobne by som doporučil všetkým rodičom dávať pozor na svoje deti a to nielen s kým sú pred blokom, na diskotékach, ale aj na rôznych výletoch bez rodičov. Fantázia úchylákov, ako schovať svoje chúťky ešte aj pred obeťou je nekonečná a v realite neskutočne drzá. - viem o viacerých prípadoch. Deti sú poklady ktoré v spoločnosti nie sú extra chránené preto sú zraniteľné a stačí 1 situácia a z pokladu sa stane ľudský šrot - vid breivik. Spoločnosť má ohľadom detského zneužívania 2 slabiny udržiavané politikmi - mocnými. 1. sociálna nedostatočnosť oslabuje väzbu a ochranu od rodičov a 2. povinné školstvo ktoré deti manipuluje podla svojich doktrín. SLOBODA JEDNOTLIVCA KONČÍ JEHO NARODENÍM.
 

 

Spoločnosť má ako najvačšiu slabinu v tomto ohľade tabuizovanie tejto témy a problému ako takého, spolu s tým, že sa tí, čo sú na deti vytláčajú na okraj spoločnosti, a to hovorím od počiatku, teda odvtedy, čo u niekoho skrsne v hlave táto myšlienka, ani sa nemusí chcieť ničoho dopustiť, už sa cíti vinný. Potom je tu teda kopec deviantov, ktorí sú silno nezžití a nestotožnení s vlastnou orientáciou a častokrát sa dopustia zneužitia, neuvedomujúc si, akú škodu tým spôsobujú, proste nemajú v sebe sexualitu integrovanú tak, aby ju vedeli prežívať povoleným spôsobom.
A do toho spoločnosť, ktorá nechce o deviantoch ani počuť, čo je ešte pochopiteľné z hľadiska prirodzeného strachu, aj keď trochu nefér voči tým, ktorí sa ovládajú celý život, a tých je väčšina; menej už je pochopiteľné neustále živenie tohto strachu zo strany médií bez racionálnych dôvodov.
Myslím si, že ochrana detí, tak ako mnoho iných problémov, začína pri práci s prvou stranou - s pedofilmi. Spoločnosť im aj sama sebe dlží, aby sa k tomu pristupovalo systematicky a dostali tak náležitú odbornú pomoc, a to ešte ako prevencia, ak sa tento problém dlhodobo opomína, nemožno sa potom čudovať dôsledkom. Určite nie je cesta zvyšovania kontroly detí, mobilov, internetu a osobnej slobody vôbec, tou cestou sa vydali USA a vôbec nič tým nevyriešili, akurát vás zavrú na 20 rokov za obrázky nahých 15 ročných školáčok a deti už od skorého batoľacieho veku musia na verejnosti nosiť plavky, tak si riešenie nepredstavujem.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Tech